Spire Division Wrocław
dolnośląskie Wrocław
strona internetowa: kliknij
Drużyna  speedballowa
Istnieje od 2004 roku.
 

Drużyna powstała z inicjatywy kilku osób, które zaraziły się paintballem w potyczkach leśnych. Skromna wtedy grupka osób, postanowiła spróbować swoich sił w sportowej odmianie tej gry. I tak w 2004 roku Spire Division po raz pierwszy wystąpiło w ówczesnej lidze PPLH. Początki do łatwych nie należały, ale rosło doświadczenie i ogólne pojęcie, o co w tym wszystkim chodzi. Wkraczając w kolejny rok wszysy byli zgodni – tak, to jest właśnie to, pasja którą chcemy wspólnie dzeilić.
Kolejny rok, to nowi zawodnicy, regularne treningi i pierwsze puchary. Zanotowaliśmy nawet pierwsze, udane występy zagraniczne, w Czeskiej lidze RATS. Jednak główny nacisk stawialiśmy na ligę PPLH, chodziło przecież o dobrą zabawę. W kolejnych latach umacnialiśmy swoją pozycję na polskim podwórku, by w końcu w 2007 roku, po bardzo udanym sezonie wywalczyć mistrzostwo wspomnianej ligi.
Początek roku 2008 był dla drużyny pod wieloma względami przełomowy. Jako świeży mistrzowie PPLH, skupiliśmy się na ligach rozgrywanych w formule 5x5. Postanowiliśmy zainwestować w swoje umiejętności, uczestnicząc min. w treningach według schematów których trenują najlepsze drużyny świata. Zwróciliśmy się także z prośbą o pomoc treningową do jednego z najlepszych trenerów europy. Wysiłek się opłacił czego dowodem jest tytuł mistrzowski 2 ligi PLP w sezonie 2009.
Nasze ambicje się nie kończą, stawiamy sobie nowe cele i nie szczędzimy sobie treningu. Od 2010 roku jesteśmy wspierani przez Wrocławski Klub Sportowy AZS-AWF Wrocław.
W sezonie 2013 drużuna zedebiutowała w Deutsche Paintball Liga. Po udanym debiucie drużyna wystartowała ponownie w 2014 roku również u naszych zachodnich sąsiadów.
W sezonie 2015 do Spire Division dołączyli nowi gracze. Postanowiliśmy również wrócić do rozgraywek krajowych czyli rywalizacji w Polskiej Lidze Paintballowej wystawiając w różnych dywizjach dwa składy.

Zdjęcia
Aktualności
Drużyna Spire Division pigomi     15 listopada 2013
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. GO SPIRE !  
  woj. dolnośląskie speedball
Skład   16
BigBadWolf
Andrzej Piróg
Borys_riot
Tomasz Borusewicz
Bucz
Wojtek
Daddy
Jarek Papliński
JORDAN_
Piotr Baranowski
Kapiszon
Michał Sajewicz
KermitSpire
Michał Tylewski
Maniek_
Marcin
met
Wojciech
rodi
Maciej Rodak
Samus
Andrzej Samuszkiewicz
Sonny
Bartek Papliński