Custom Products 14 " jakie kule

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> lufy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LostMarker

PostWysłany: Wto Sty 06 2015 23:26    Temat postu: Custom Products 14 " jakie kule Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Posiadam bravo one z e-gripem i cyklonem. Kupiłem lufę CP 14 " Czy ktoś miał już styczność z tą lufą i jakie kule najlepiej do niej pasują? Zaraz pewnie odezwą się panowie od magicznego guzika, ale uprzedzam, korzystałem z opcji szukaj i daremne to było Pozdrawiam.
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Lengyel

Staż (od roku): 2004
Drużyna: H.O.R.D.A /MontyPintols

PostWysłany: Sro Sty 07 2015 1:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okrągłe kup, znaczy sferyczne
i żeby duże były
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Konello

Staż (od roku): 2014
Drużyna: ReNeGades Polkowice

PostWysłany: Sro Sty 07 2015 9:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lengyel napisał:
Okrągłe kup, znaczy sferyczne
i żeby duże były

Po to jest forum żeby sobie jaja robić ? Żałosne...

Lufka ta ma kaliber 0.693 z tego co się orientuje, troche wiadro.
Musisz szukać kul o takim wymiarze.
do góry
baryla

Staż (od roku): 2008
Drużyna: ADHD Paintball Mielec Crew

PostWysłany: Sro Sty 07 2015 9:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No cóż jakie pytanie taka odpowiedź.
Poza tym właściwa. Kule mają być okrągłe, nie nie jaja czy kwadraty (a zdarzają się) no i co sam raczyłes napisać duże :)

http://paintball.info.pl/forum/viewtopic.php?t=41834&f=15

Dlatego dopasowujemy lufę do kulki nie odwrotnie.
Lufę ze zmiennym backami kupisz już za równowartość 1,5 kartona źle dobranych kul.
do góry
LostMarker

PostWysłany: Sro Sty 07 2015 10:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dlatego też zapytałem czy może ktoś z forumowiczów juz malował z tej lufy i wie jakiej FIRMY kulasy latają najlepiej. BTW nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi czasem się zastanawiam po co ludzie odpowiadają i nic nie wnoszą do tematu. Człowieku smieszy Cię temat i pytanie to zachowaj głupia odpowiedz dla siebie i daj odpowiedzieć tym którzy chcą pomóc .
do góry
baryla

Staż (od roku): 2008
Drużyna: ADHD Paintball Mielec Crew

PostWysłany: Sro Sty 07 2015 10:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gdy ktoś odpowiada na pytanie Ty nie czytasz nie rozumiesz (nie chcesz zrozumieć) odpowiedzi.
Jak napisałem w linku.
baryla napisał:
Nikt odpowiedzialnie ci nie odpowie. Rozmiar kuli zależy nie tylko od marki, ale i serii, czasu i sposobu przechowywania. Tysięczne cala to naprawdę mała różnica. Dlatego dopasowujemy lufę do kulki nie na odwrotnie.

Aha i nikt nie napisał że pytanie było głupie, natomiast odpowiedź była właściwa (z punktu merytorycznego)
do góry
LostMarker

PostWysłany: Sro Sty 07 2015 11:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czytałem juz to i i tak nie uzyskałem odpowiedzi która by rozwiała moje wątpliwości. Wiec co najprostszym sposobem jest kupić lufe z wymiennymi backami? Na prawdę nie ma kulasow jakiejś firmy które pasowałyby do tej lufy ? No bez jaj.
do góry
Rudy102

Drużyna: RPT/ REBELS

PostWysłany: Sro Sty 07 2015 11:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak zdecydowanie najlepiej bedzie ci zakupić lufe z wymiennymi wkładkami. Jesli zalezy ci na celności to podstawa. Oczywiście ze sa takie kule które beda w miarę dobrze latały na tej lufie, co prawda producenci zmniejszają rozmiarówkę. Ale pewnie znajdziesz jeszcze spore kulki. Np sterling clymore. Z tym ze cała trudność w odpowiedzenia ci na to pytanie polega na tym ze jak juz koledzy wspominali rozmiar kulki potrafi sie różnic nawet miedzy partiami danego producenta i danego modelu. Co za tym idzie nie chcą wprowadzać cie w błąd mówiąc kup takie kule, kupisz w innym sklepie z innej partii i bedziesz niezadowolony...
Moja rada za nim zakupisz lufe z backami. Wybierz sie do sklepu z ta lufa przepuść kilka kulek przez lufe i jesli delikatnie bedzie sie zatrzymywać to znaczy ze bedzie to idealna kula do tej lufy.

Ps. Nie ma złotego środka, pasująca kula w sklepie w temp +18 nie koniecznie bedzie pasować na dworze przy -2
do góry
tooniek

Staż (od roku): 2003
Drużyna: eUphoria

PostWysłany: Sro Sty 07 2015 11:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Alternatywa - przetoczyc lufe na wkladki Freaka i dobierac do kulek
do góry
Suseł

Staż (od roku): 2011
Drużyna: Hunters Team

PostWysłany: Sro Sty 07 2015 12:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Konello napisał:
Lufka ta ma kaliber 0.693 z tego co się orientuje

Niekoniecznie .693... Mam lufę CP One piece i ma kaliber .689
Na znaczku CP jest wpisany kaliber lufy, LostMarker Możesz podaś kaliber lufy? Będzie łatwiej.
do góry
LostMarker

PostWysłany: Sro Sty 07 2015 12:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lufa ma kaliber 689.
do góry
Suseł

PostWysłany: Sro Sty 07 2015 14:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No! To już wiem skąd ją masz (Gwint Spyder, zakupiona pewnie z adapterem T98). Mam tą samą lufę :)
Bardzo ładnie latają na tej lufie kule Meteor Classic i Elixir, te drugie jednak odradzam do markera wysokociśnieniowego bo są za delikatne.
Ktoś pewnie zaraz powie że .689 to też już powoli wiadro ale miałem już przypadek że delosy i marby lepiej latały na Dye Ultralight .689 niż na Kromm .686. (pomimo że lepiej dopasowywały się do Kromm'a).
do góry
LostMarker

PostWysłany: Sro Sty 07 2015 14:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie nie lufka bez adaptera ma gwint T98 no właśnie strzelam na classicach bo kupuje na miejscu od organizatorów i średnio pasują czasem też pękają i nie wiem czy to wina kulek czy cyklona pomimo że ma zamontowane miękkie łopatki. Druga sprawa niektóre kulki są zdeformowane mają po prostu lekkie dołki na pewno wiadomo o co chodzi co jest tego przyczyną ? I to pewnie też jest wina tych dołków ze kule nie lecą prosto a w paczka sporo takich kwiatków znajduje ;/ czy rozwiązaniem jest kupowanie ze sklepu czy to nie ma różnicy
do góry
Suseł

PostWysłany: Sro Sty 07 2015 15:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

LostMarker napisał:
Druga sprawa niektóre kulki są zdeformowane mają po prostu lekkie dołki na pewno wiadomo o co chodzi

Wiadomo.
Takie kule dyskwalifikuję od razu, zostawiam je sobie do przestrzeliwania markerów po serwisie bo do gry się nie nadają - dziadosko latają.
Miałem to samo z meteorami z początku roku. Jako że gram magfedem to wystrzeliwuję 200 kul na grę... A po trzech miesiącach leżenia worek kul już się do niczego nie nadawał... Odgniotły się i tyle. A kwadratowymi kulami to sobie nie postrzelasz.
LostMarker napisał:
co chodzi co jest tego przyczyną ?

Za długo leżały i tyle... Chociaż poprzednia partia meteorów była... Słaba. Szybko szlag je trafił. Kule kupione jesienią są w lepszym stanie chociaż leżą dłużej (a są to nadal kule letnie - nie jesienno-zimowe).
LostMarker napisał:
czy rozwiązaniem jest kupowanie ze sklepu czy to nie ma różnicy

Sam odpowiedziałeś sobie na pytanie
LostMarker napisał:
I to pewnie też jest wina tych dołków ze kule nie lecą prosto a w paczka sporo takich kwiatków znajduje ;/

Ja kupuję kule w sklepie (nie będę robił reklamy) i się nie zawiodłem. Sklepy mają większy przemiał kul a to sprawia że są świeższe, nie wiesz ile kartonów kupił organizator i ile leżały (albo czy były przechowywane w odpowiednich warunkach)
Druga sprawa to kupowanie kul na zapas - ja dostałem nauczkę zeby kupować tyle ile zużywam bo jak leżą to marnieją... Jak nie potrzebujesz całego kartonu 2000 sztuk to dobrym rozwiązaniem jest kupowanie kul na spółkę z ziomkami kartonu na dwóch czy na trzech.
do góry
LostMarker

PostWysłany: Sro Sty 07 2015 15:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli wniosek jest prosty i z Twoich doświadczeń wynika ze meteory classic to dobre kule do tej lufy? Na następną grę kupie partie ze sklepu i zobaczymy jak wyglądają no cóż to by było chyba na tyle ;) chyba że ktoś poleca inne kule tez chętnie wysłucham. Dziękuję Suseł za pomoc ;)
do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> lufy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: