wkładki
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> lufy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MdC

Staż (od roku): ~`10

PostWysłany: Pią Mar 07 2014 21:09    Temat postu: wkładki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pany, mam super dzikie pytanie, jaka jest ZEWNĘTRZNA średnica i długość wkładek do freaka?? chodzi o te poniżej 0.688 - dałby rade kto podać??
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Borys_riot

Staż (od roku): 1999
Drużyna: Emeryt style :D

PostWysłany: Pią Mar 07 2014 21:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

długość - 128,5mm
zew średnica 18,7mm
do góry
Stary koń

PostWysłany: Pią Mar 07 2014 21:31    Temat postu: wkładki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam jeśli chodzi o wkładki freak,a to kiedyś rozwiercałem lufę pod te wkładki i był problem ,rozmiar wkładek które miałem to 18,75 do 18,80 mm.Mówimy o średnicy zewnętrzej .Pewnie dla tego w orginale lufa jest większa i ma wewnątrz oringi powiedzmy że centrujące .
do góry
MdC

PostWysłany: Pią Mar 07 2014 22:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Borys_riot dzięki serdeczne

Stary koń nawet nie wpadłem na pomysł rozwiercania lufki, bo tak na szybko licząc nawet wiadro .69cal to będzie jakies 1,75cm, a z tego co mi się kojarzyło wkładka miała bliżej do 2cm niż 1,5cm...

Bajka jest inna, mianowicie sytuacja wygląda tak, że kulka najpierw leci przez wkładkę (insert?) .688 o dł ok 9,5cm i dopiero jest wkręcana lufa. Jeśli dobrze kminie (jeśli sie mylę byłbym wdzięczny za wyprowadzenie z błędu) to w sytuacji gdy za tą wkładką wkręce lufkę np .680 to jest duże prawdopodobieństwo na kisiel w lufie dzięki powstałemu progowi... Pomyślałem wiec o podmienieniu wkładki na np tej freakowskiej i ewentualnym jej skróceniu. Ale tu mamy inny problem - oryginalna wkładka ma zewnętrzną średnice ok 2-2,1cm...
do góry
Borys_riot

PostWysłany: Pią Mar 07 2014 22:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chyba nie do końca rozumiem. Wkładka jest wsuwana w lufe. A ty z tego co napisałeś masz lufe dwuczesciowa tzn. Front i back.
Lufa dwuczesciowa ma front większej średnicy np 693. I back mniejszej średnicy.
do góry
MdC

PostWysłany: Pią Mar 07 2014 22:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w body markera idzie ta cała "magiczna" wkładka (breech insert, jak dobrze pamiętam nazwe) i dopiero za nia jest gwint ac pod lufe.

Gdyby było tak jak piszesz to popieściłbym cały problem i przełożył lufe od mojego 'markera właściwego' ;P
do góry
Cpt.Powolniak

Staż (od roku): 2013

PostWysłany: Pią Mar 07 2014 23:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie nic nie idzie w body markera. Prosto tłumacząc to będzie tak: w gwint ac wkręcasz backa lufy który w środku posiada magiczną wkładkę,potem do tego przykręcasz front lufy.Nic nie wkładzasz w body markera
do góry
MdC

PostWysłany: Sob Mar 08 2014 0:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cpt.Powolniak właśnie pięknie mi opisałeś mechanizm zestawu back+insert+front (jakim jest np freak), w sposób łopatologiczny, wręcz dla idiotów...

a, że jest tak jak ja to opisuje to jestem gotów się założyć. I w tej chwili się nie miotam tylko rzucam wyzwanie. Stawiam flasze wódki przeciwko butelce oranżady.

Wasze stwierdzenie: back->wkładka->front

Moje: wkładka (breech insert) i dopiero za nią gwint pod lufe/backa i front w przypadku 2-częściówki

Każdemu kto się wpisze poniżej w przypadku nie udowodnienia swojej racji wedle woli wysyłam flaszkę wódki (wedle preferencji może nawet być oryginalna śliwowica łącka ;P) lub przelewam równowartość na konto.

Rozstrzygnięcie dziś (tj. sobota) między 17 a 19 - w zależności jak mi się uda z roboty wyjść.

Jacyś chętni do podjęcia rękawicy? :D
do góry
Borys_riot

PostWysłany: Sob Mar 08 2014 0:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To w takim razie masz sizera/Fin czy jak to sie w danej firmie nazywa to po prostu Wkładka rozmiarowa używana np przy cockerach.
do góry
tooniek

Staż (od roku): 2003
Drużyna: eUphoria

PostWysłany: Sob Mar 08 2014 14:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MdC pierwszy raz slysze o czyms takim jak breech insert.
Freak wchodzi w backa. Jezeli gola wkladka wchodzilaby do breecha to scinaloby kulki (mniejsza srednica wkladki od breecha). Jak poszukasz zdjec Freaka to zobaczysz, ze wkladka jest calkowicie schowana we wkladce.

Poza tym wkladka blokowalaby spadek kul z feeda do breecha oraz bolt obijalby wkladke. Na schemacie z linka (http://www.zdspb.com/media/tech/animations/invert_v3_7fps.gif) widac, szary element - jest to lufa.

Mozesz miec ewentualnie system wkladek, ktory sie wkreca w marker i dopiero na to idzie lufa (przyklad: http://www.techtpaintball.com/uiimages/10017/iFIT_with_insert_orange.jpg)
do góry
Tonnrud

Staż (od roku): :-)

PostWysłany: Sob Mar 08 2014 14:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

podac zdjecie bo glupieje :)
albo choc nazwe lufy bo bez tego nikt nic nie rozumie
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Suseł

Staż (od roku): 2011
Drużyna: Hunters Team

PostWysłany: Sob Mar 08 2014 17:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No dał mi MdC zagwozdkę...
MdC napisał:
w body markera idzie ta cała "magiczna" wkładka (breech insert, jak dobrze pamiętam nazwe) i dopiero za nia jest gwint ac pod lufe.

Nijak nie mogę sobie tego zwizualizować...
Podaj nazwę markera i lufy chociaż.
do góry
MdC

PostWysłany: Sob Mar 08 2014 17:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wedle zapowiedzi:

http://zapodaj.net/28cda70927dd0.jpg.html

http://zapodaj.net/8c607894d8336.jpg.html

http://zapodaj.net/4e69302406297.jpg.html

nie jestem pazerny na kase - ci co obstawiali przeciwko mnie 1% podatku na dowolną OPP przy rozliczaniu pitu, dla leniwych

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=216145871920391&set=a.216145865253725.1073741829.100005749393127&type=1&theater

dla niedowiarków:

http://www.paintballsolutions.com/pdf/manuals/bt/SA-17.pdf

strona 8 i 9 element 56 i 57

breech insert - nazewnictwo producenta

Suseł powinieneś wiedziec, bo sam ponoć masz bt sa17
do góry
Borys_riot

PostWysłany: Sob Mar 08 2014 17:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chłopie to jest forum paintballowe a nie wynalazkowe, na tej samej zasadzie to mogę toonikowi zarzucić że gada bzdury bo niektóre lufy wkręca się do breech'a markera.
do góry
Suseł

Staż (od roku): 2011
Drużyna: Hunters Team

PostWysłany: Sob Mar 08 2014 17:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MdC napisał:
Suseł powinieneś wiedziec, bo sam ponoć masz bt sa17

Podobno nie mam :) i nigdy nie widziałem.
Spring Feed od BT SA 17 kupowałem do TM7.
do góry
MdC

PostWysłany: Sob Mar 08 2014 19:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Suseł a to przepraszam, coś pomyliłem

Borys_riot nie żebym chciał wywoływać jakąś wojne, ale:
nikomu nie zarzucałem że wciska kit, chciałem jednej info i ją otrzymałem (jeszcze raz dzięki), później chciałem potwierdzenia lub obalenia moich domysłów:

MdC napisał:
sytuacja wygląda tak, że kulka najpierw leci przez wkładkę [...] .688 o dł ok 9,5cm i dopiero jest wkręcana lufa. Jeśli dobrze kminie [...]w sytuacji gdy za tą wkładką wkręce lufkę np .680 to jest duże prawdopodobieństwo na kisiel w lufie dzięki powstałemu progowi...

i tu się zaczeły schody... zaczęło sie tłumaczenie prawidłowego złożenia lufy z wkładkami - skoncentrowanie się na domniemanym błędzie, a nie problemie. Spróbowałem uciąć płonną dyskusje (ok, może ciut mnie poniosło) i się udało. Co prawda nie dostałem odpowiedzi, ale za to ewentualną opcje:

Borys_riot napisał:
[...]masz sizera/Fin [...]Wkładka rozmiarowa używana np przy cockerach.

Mój post po 17? nie jestem gołosłowny.

Tak, że ni w ząb nie pojmuje tego o forum paintballowym, a nie wynalazkowym...
do góry
Cpt.Powolniak

PostWysłany: Sob Mar 08 2014 23:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

E no Panie kolego toż to jakiś pizdolet :D to lufy mu już nie przykręcisz (chyba) Moim zdaniem lufą będzie ta wkładka którą ,,wkręcasz w body maerkera"
do góry
Cpt.Powolniak

PostWysłany: Sob Mar 08 2014 23:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No pewnie że nic tam więcej nie wkręcisz
do góry
MdC

PostWysłany: Nie Mar 09 2014 17:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ta, pistol nie chciałem pisać co to i na co, bo na 90% temat przeszedł by na mode 'rzuc w diabły i kup coś normalnego" ewentulnie "nieopłaca się"

ta, w tej chwili ta wkładka robi za lufe, ale 0.688 to już wiadrowate się robi ( z kulkami powoli problematycznie) to raz, a dwa chce go przedłużyć, a skoro przedłużam to po co kombinowana ściema (kawał rurki) skoro to można łatwo (normalna lufa) i pożytecznie (mniejsza średnica)?

jak nie jak tak? wywalasz tą końcówkę (3 zdjęcie, najnormalniejszy gwint ac) i wkręcasz lufe , tylko cały problem w powstającym progu (sizer .688-> lufa znacznie mniejsza np .68)
do góry
tooniek

Staż (od roku): 2003
Drużyna: eUphoria

PostWysłany: Nie Mar 09 2014 17:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A poco chcesz przedluzac, jezeli mozna wiedziec?

Mozesz zakupic takie cos: http://www.ebay.com/itm/Empire-BT-SA-17-Pistol-5pc-Rifle-Kit-/171243048849

Bedziesz mnial mniejsza srednice i dluzsza lufe
do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> lufy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: