Lufa do Tippmanna Bravo One
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> lufy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ShadowPaintball

PostWysłany: Sob Cze 07 2014 15:49    Temat postu: Lufa do Tippmanna Bravo One Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam jestem nowy na forum i posiadam Tippmanna Bravo One Tactical Edition.
Ostatnio po przestrzelaniu markera zobaczyłem iż lufa fabryczna jest zupełnie niecelna.
I tutaj nasunęło mi się pytanie:jaką lufę do markera kupić.Miałem na oku taką:

http://assassins-arms.com/sprzet/lufy/empire-bt-pl-2-3/empire-bt-apex-2.html

I mam takie pytanie czy ta lufa będzie pasować do mojego tipka oraz czy będzie celna co najważniejsze.
Jeśli nie to podeślijcie mi linki i od razu mówię, mój budżet to 200 zł.
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Borys_riot

Staż (od roku): 1999
Drużyna: Emeryt style :D

PostWysłany: Sob Cze 07 2014 16:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odpuściłbym sobie tą lufę, ona jest celna tylko w pewnych warunkach, generalnie odpuściłbym sobie w ogóle kupowanie czegokolwiek do tego markera lepiej sprzedać dołożyć 200 zł i kupić coś lepszego. Ale jak koniecznie musisz to poszukaj jakiejś lufy Smart Parts używka raczej poniżej 100zł. Od święta możesz poszukać Freaka do tego markera.
do góry
Lord87

Staż (od roku): 2013
Drużyna: [O.D.A.] One Day Army

PostWysłany: Sob Cze 07 2014 16:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Każdy gracz zaczynający przygodę z PB zastanawia się nad ulepszeniu markera... Osobiście też tak miałem z Azodinem (zmiana asy, może lufa, bolt.. ) Na szczęście udało mi się go sprzedac ktoś doświadczony wybił mi to z głowy ... Kupowanie lufy to zły pomysł sprzedaj dołóż kup coś innego lepszego, nie inwestuj w coś co ci się nie zwróci w przypadku sprzedaży .
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Suseł

Staż (od roku): 2011
Drużyna: Hunters Team

PostWysłany: Sob Cze 07 2014 16:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bez przesady... Tipek Bravo One może być celny.
Ziom trzeci rok biega z TBO.
Dokupił lufę JJ Edge z wymiennymi backami, do tego dobra kula i nie narzeka na brak celności.
Jednak taka lufa to koszt od 250 zł w zwyż za używkę...
Niewiele jest dobrych luf z gwintem T98 a już na pewno nie w cenie do 200 zł...
Może JJ Ceramic lub jak znajdziesz to SP Freak z bazą T98 z frontem i wkładkami.
Ale musisz szukać w używkach bo nawet freak'a za 200 nie kupisz.
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
s0mething

Staż (od roku): 2010
Drużyna: Czechy

PostWysłany: Sob Cze 07 2014 17:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hey!

Mam dla Ciebie lufę Smart Parts (black) albo fq firmy JT (srebro + krwista czerwień wygląda bosko) do tego mam też komorę pod kolor tej lufy. Sprzedam w mocno okazyjnej cenie. Jak byłbyś zainteresowany to dzwoń albo pisz! Bo się wyprzedaje i ktoś się nieźle obłowi. :wink:

A co do tuningu to jedna z lepszych rzeczy w PB, nie sztuką jest kupić wypasiony marker za 3k ale złożyć coś co będzie miało takie osiągi i jeszcze lepszy wygląd. Pozdrawiam! :)
do góry
ShadowPaintball

PostWysłany: Sob Cze 07 2014 17:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki wszystkim za odpowiedzi lecz czy każdy gwint z podanych wyżej luf będzie pasował????
A co do sOmething to chętnie bym kupił lecz napisz w jakiej cenie i jaka jest celność bo bardzo mi zależy by strzelać z odległości (ok 70/80 stóp).A co do odległości to będę grał tylko w woodsball więc jakas lufa do 14 cali
do góry
s0mething

PostWysłany: Sob Cze 07 2014 18:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Stary to jest lufa Smart Parts TearDrop jak z tym nie będziesz celnie strzelał to już nie wiem z czym.
I ma chyba właśnie 14 cali ale nie jestem pewny (35,5cm dł. z tego 2 cm gwint). Chodziła na mrkerze przy prawie 30 kulkach/sekundę i nic nie ścina kul.

Tak gwint pasuje, bo sprawdzałem z Tippmann Customem i EGO też.

Co do ceny to się dogadamy! ;)

Jeśli jesteś zainteresowany to pisz priv albo dzwoń na tel, bo nie będziemy negocjować na forum.

Pozdrawiam!
do góry
Borys_riot

PostWysłany: Sob Cze 07 2014 18:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kolego s0mething to nie dział z ogłoszeniami.
A paintball polega na grze w kulki a nie grzebaniu w klamkach gdzie zazwyczaj szkoda kasy. Jak wstawiać up'y to tylko te co są konieczne, kupowanie klamki za 3 tyś tez nie jest konieczne, Za 1000 zł można kupić wystarczającą klamkę do każdego celu.

ShadowPaintball Potrzebujesz lufy z gwintem Tippman 98 (sprawdź to bo nie jestem pewien w 100%)
Dlatego odradzam zakup lufy, bo kupować tanią to szkoda kasy , a dobra lufa to trochę kasy którą lepiej dorzucić w coś innego.

A celność lufy zależy bardziej od kulki i dopasowania kulki do lufy niż od samej lufy.

Co ma długość lufy do stylu gry to nawet ja nie wiem.

Suseł Chyba do 98 freka powinien kupić nawet taniej niż 150 tylko musiałby poszukać.
do góry
s0mething

PostWysłany: Sob Cze 07 2014 18:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ten SP TD ma właśnie taki gwint pod 98. U mnie leży i się kurzy a kolega chce mieć coś fajnego do swojego zestawu to mogę pomóc i tyle.

Jakbym chciał handlować to na allegro bym poszedł a nie na forum.

O ile dł. lufy potrafię zrozumieć w oparciu i styl gry, bo jak zna teren i lasek gdzie grają (grubość drzew) a nie chce wystawać zza drzewa to spoko. Ale w jakiej skali się mierzy celność to jest dla mnie zagadka. :P
do góry
owz

Drużyna: No Excuses Poznań

PostWysłany: Sob Cze 07 2014 18:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

s0mething napisał:

Ale ze ta sama lufe? W EGO i T98??
do góry
ShadowPaintball

PostWysłany: Sob Cze 07 2014 18:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co powiecie na to ???
http://www.kansus.pl/product_info.php?products_id=2662
i na taką
http://www.kansus.pl/product_info.php?products_id=690
do góry
Borys_riot

PostWysłany: Sob Cze 07 2014 19:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

s0mething napisał:
Stary to jest lufa Smart Parts TearDrop jak z tym nie będziesz celnie strzelał to już nie wiem z czym.
!

Sorry ale jeżeli Tippman z lufą o rozmiarze 690 ( a taki rozmiar mają stare lufy SP) ma coś wspólnego z celnością to chyba nie widziałeś innych klamek na oczy.

ShadowPaintball
scierwo, O ile lapco robi przyzwoite lufy to rozmiar 690 wyklucza z użycia. Jak już musisz to szukaj lufy o rozmiarze 686 i mniejszym.

a od wszystkiego co ma napis sniper w paintballu należy się trzymać z daleka
do góry
s0mething

PostWysłany: Sob Cze 07 2014 19:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak ego6 ma taki gwint.

Widziałem wiele, ale powiedział Ci chyba chłop czego i do czego szuka. Następnym razem jak będziesz chciał po-hate-ować i poszpanować cyferkami to najpierw przeczytaj cały wątek od początku.

Jedyne z czym się zgodzę to żeby unikać "sniper" w opisie a oprócz tego doda, jeszcze, żeby unikać słowa "uniwersalne", bo jak coś jest do wszystkiego to jest do dupy.
do góry
owz

Drużyna: No Excuses Poznań

PostWysłany: Sob Cze 07 2014 19:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

s0mething napisał:
Tak ego6 ma taki gwint.

Moze ekspertem to ja nie jestem ale Ego maja gwint AC a nie t98
do góry
Borys_riot

PostWysłany: Sob Cze 07 2014 19:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

s0mething napisał:

:]
do góry
s0mething

PostWysłany: Sob Cze 07 2014 19:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam w ręce i widzę ale skoro wiecie lepiej! ;)

Mówię, że ego z 2006 roku!
do góry
Borys_riot

PostWysłany: Sob Cze 07 2014 19:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a co ma jedno do drugiego ?? wszystkie eclipsy chyba poza shockerem eclipsa miały gwint cocker.
do góry
s0mething

PostWysłany: Sob Cze 07 2014 20:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To mój ego jest magic! :P

W każdym razie lufa SP TD siada pod T-98.
do góry
bitek

Staż (od roku): 2007

PostWysłany: Sob Cze 07 2014 20:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

s0mething, proponuje użyć google i wpisać t98 barrel i AC barrel, jeżeli wkręcisz do ego lufe z bravo to masz odemnie krate wódki jakiej chcesz.

zauważyłem że wszyscy tutaj strasznie forsujecie "t98 zły kup pneumatyka" to nie jest do końca dobre, bo trzeba przy pneumatyku grzebać przy 98-ce nie i da się ją szybko naprawić w razie czego. Ale to już zostawmy. Celność markera zależy od spasowania lufy z kulką a powtarzalność to już zupełnie inna bajka która jest na korzyść elektropneumatyków ale to inna bajka i nie każdy potrzebuje sypać 30 kulek na sekunde i może niektórzy nie uwierzą ale da się trafić jedną kulka. I chyba tipek został stworzony po to by zacząć i jak się spodoba to przesiąść się na coś innego jeżeli komuś nie pasuje to.

przechodząc do sedna, kup lufe typu SP Freak, Deadlywind lub każdą inną pozwalającą na wymiane backów/ wkładek pozwalające dopasować lufe do kulki na odwrót się nie da bo każdy karton kulki może być inny i nawet tysięczne części wielkości robią różnice i to dużą. Na początek wystarczy Ci wkładka 686/684 na większość kul potem by się przydała 680.
do góry
Borys_riot

PostWysłany: Sob Cze 07 2014 21:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tu nie chodzi o to że tipp jest zły, Przez długie lata to był najlepszy wybór dla początkującego, szczególnie że barierą dla lepszych klamek był zakup systemu HP. Obecnie i tak trzeba mieć system HP więc pozostaje sama klamka. A ceny przyzwoitych klamek spadły do poziomu tippmana. Poniżej tysiąca złotych można kupić klamkę z która możesz jechać na Millenium.
do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> lufy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: