Dangerous Power G5
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery -> Dangerous Power
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pchelekbp

Staż (od roku): 2008

PostWysłany: Sob Cze 15 2013 7:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Panowie kupiłem G5 Black.
Wykonanie mi się bardzo podoba, leciutki mały zgrabny. po 1.5h regulowania spustu chodzi jak marzenie.
Wczoraj wystrzeliłem ze 30 kulek na HEATach i powiem że jest cichutki.
Jutro będę pierwszy raz grał moją nową klameczką. Napisze wrażenia i relacje.
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
erogieu

Staż (od roku): 2012
Drużyna: Ghosts Podhale

PostWysłany: Sob Cze 15 2013 17:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pchelekbp napisał:
Wykonanie mi się bardzo podoba, leciutki mały zgrabny. po 1.5h regulowania spustu chodzi jak marzenie.

jako drugi posiadacz G5 tez black (nie wiem czy ktos inny jeszcze ma) zem napisac niech sie dazy :)
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
erogieu

PostWysłany: Sob Cze 15 2013 17:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pchelekbp napisał:

jako drugi posiadacz G5 tez black (nie wiem czy ktos inny jeszcze ma) zem napisac niech sie dazy :)
do góry
pchelekbp

PostWysłany: Nie Cze 16 2013 18:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzis pierwszy raz grałem G5. Chrzest bojowy przeszedł wzorowo. Jestem bardzo zadowolony. Lufa stockowa celna. Trochę popadało i nic złego się nie działo. z pełnej butli 4500psi wyszło mi ok 800-900 kulek przy 280 FPS. Teraz zostało mi użytkować i patrzeć co się będzie działo dalej.
do góry
Bazyl_E

PostWysłany: Czw Lip 25 2013 12:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak myślicie g5 nadaje się na pierwszy marker? Można go gdzieś uświadczyć w stolicy?
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
E.M.O.

Staż (od roku): 2005
Drużyna: HSS, Ghosts Podhale

PostWysłany: Pią Sie 02 2013 13:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, jak w stolicy, ale na podhalu można, my (GP) mamy 3.
Jak dla mnie ok, marker sprawuje się dobrze - z jednym zauważalnym wyjątkiem nad którym właśnie pracujemy :P Uszczelka pomiędzy gripem, a ASA. Ja testuję na chwilę obecną dwa rozwiązania korygujące ten problem, jak skończę to podzielę się wynikami. W tej sprawie zawsze możesz też uderzyć do Kansusa. Jak ostatnio rozmawiałem z Bartkiem, to on miał 3 różne pomysły na załatwienie tego szczegółu.
Ja zdecydowałem się na zakup G5 ponieważ:
- ciekawość :P chciałem przetestować, zobaczyć co tam nowego wymyslili;
- cena; no dajmy spokój, za taką cenę nowy marker... świetnie nadaje się na marker startowy (no chyba, że ktoś na start kupuje jakieś nowe pro AXE, GEO, EGO itp.), ew na marker zapasowy;
- znikomy kick; dla mnie jeden z głównych argumentów;
Do wiosny tyram G5, potem idzie do rezerwy. Wrzucę na koniec jakieś podsumowanie - może kogoś to będzie interesować :P

na chwilę obecną IMHO: nowy Etek<G5<używane EGO/GEO (oczywiście zależy od stanu itp. :P)
ale to moja subiektywna opinia, nie przepadam za poppetami. Jeżeli ktoś za to na pierwszym miejscu stawia bezwzględną bezawaryjność, klamki wyjętej z opakowania i nie przeszkadza mu kick Eteka, to raczej doradzałbym Eteka. Tak jak pisałem powyżej, w G5 na chwilę obecną jest szczególik uszczelki grip-asa, która lubi raz na miesiąc sobie strzelić. trzeba użyć twardszej uszczelki, wspomóc się taśmą teflonową - to rozwiązania na szybko :P
do góry
pchelekbp

PostWysłany: Pon Sie 12 2013 5:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja Kupiłem G5 do lasu. Już parę razy grałem parę tysięcy wystrzeliłem i jestem bardzo zadowolony. Lufa stockowa dosyć celna, dye to nie jest ale jest przyzwoicie. Leciutki malutki zgrabny dobrze leży w łapie. W porównaniu do Etek4 dużo zgrabniejszy. Etek jakoś mi w łapie nie leży (jakiś taki wielki). No i niema tego węża między asą a regulatorem. Czyszczenie banalnie proste. Ustawienie trybów banalnie proste. Na Początku po pierwszym generalnym czyszczeniu syczał z lufy ale to dlatego że nawaliłem smaru do regulatora ale odkręciłem rega, przetarłem nadmniar smaru i śmiga :D Dwa lata temu Kupiłem X7 Phenoma za te same pieniądze a teraz mam G5 i jest o niebo lepiej.
do góry
swoopske

Staż (od roku): 2009
Drużyna: Impress

PostWysłany: Pon Sie 12 2013 8:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

E.M.O. napisał:
Tak jak pisałem powyżej, w G5 na chwilę obecną jest szczególik uszczelki grip-asa, która lubi raz na miesiąc sobie strzelić. trzeba użyć twardszej uszczelki, wspomóc się taśmą teflonową - to rozwiązania na szybko :P

W paru miejscach wyczytałem, że markery ze "schowanym" macroline'm lubią niskie ciśnienie na regu butli. Wysokie ciśnienie może powodować problemy z uszczelkami.
do góry
E.M.O.

PostWysłany: Pon Sie 12 2013 14:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pchelekbp G5 do lasu?? WAT? do lasu to jakąś pompę, albo magfeda.

swoopske hmmm k.
do góry
pchelekbp

PostWysłany: Pon Sie 12 2013 17:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mi to jakoś nie przeszkadza, dobrze się biega po lesie. A z tym regulatorem na butli to fakt, ja mam w butli Ninja SLP 275psi na wyjściu i śmiga ładnie.
I taka mała ciekawostka, na ostatnim graniu biegałem z butlą kolegi regulator 850psi i marker kopał dość mocno a po założenie butli z regiem 275psi prawie nie kopie i zużycie gazu spadło. Ok 300kulek z butli więcej.
Za jakiś czas jeszcze założę bolta TechT i napiszę jaka jest różnica w zużyciu gazu, skokach fps-ów, i czy naprawdę jest cichszy.
do góry
E.M.O.

PostWysłany: Wto Paź 01 2013 22:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

swoopske grubsza uszczelka wyeliminowała problem całkowicie. :]
do góry
Tadeo666

PostWysłany: Sob Paź 12 2013 18:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Posiadacie może instrukcje po polsku do G5?
do góry
E.M.O.

PostWysłany: Sob Paź 12 2013 20:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z tego co wiem, takowa nie istnieje. z czym potrzebujesz pomocy?
do góry
Tadeo666

PostWysłany: Sob Paź 12 2013 22:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeszcze z niczym jednakże w grudniu zamierzam kupić G5 i liczyłem na instrukcje po polsku. Nadzieje matką głupich :D. Poradzę sobie na angielskiej instrukcji .
do góry
erogieu

PostWysłany: Pon Paź 14 2013 18:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jakby co to pisz do nas na priwa bo my je mamy juz przeszkolone :)
do góry
E.M.O.

PostWysłany: Wto Gru 03 2013 15:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

OK jak obiecałem wrzucam podsumowanie po sezonie.

Sezon minął i nawet już sporo rebali przeleciało, a Dangerous Power G5 dalej wg mnie jest bardzo dobrym markerem w bardzo dobrej cenie. Właściwie w swojej półce cenowej IMHO nie ma konkurencji. Etek zostaje daleko w tyle.
Oczywiście są markery lepsze, oczywiście jeżeli ktoś chce może sobie kupić marker z najwyższej póki jako "swój pierwszy", ale w moim skromnym zdaniu sens średni. G5 da Ci wszystko czego potrzebujesz na polu, więc jeżeli wydanie 4-5k PLN jest dla Ciebie sporym wydatkiem, lepiej kupić G5, zostanie na loader, butle, ciuchy, trochę koksu i dobry alkohol. Przy czym naprawdę nie będziecie odstawać od kolegi który kupił marker z najwyższej półki. Ocena cena/jakość 9.5/10
Marker lekki, poręczny, można na nim polegać, celny, z małym kickiem.
Zamawiając w kansus.pl macie gwarancję, że dostajecie G5 z poprawionymi uszczelkami na ASA i upg boltem - jak możecie przeczytać w topicu, na początku były drobne problemy z uszczelką na ASA.

Dodatkowo wkrótce ma się pojawić (już się pojawiła?) opcja dokupienia płytki z wyświetlaczem.

Widziałem młodego gracza, który "qrwił" na G5, niemalże ciskając nim o podłogę w nerwach, ponieważ: "to gówno nie strzela". Chciałbym nadmienić, że nieprzesmarowany marker (Cthulhu wie od kiedy) nie będzie działać. Nałożyliśmy trochę smaru i nagle bolt zaczął się cofać.
Podsumowując krótką historię, jak ktoś nie ma bladego pojęcia o obchodzeniu się ze sprzętem to zepsuje DM14, LV1. Dla takich graczy stworzono Tipka98.
Z markerem to trzeba jak z kobietą :p Panowie dbajcie o nie, to one zadbają o Was - wykluczamy pojedyncze wypadki zimnych s$#%@!
do góry
erogieu

PostWysłany: Czw Gru 05 2013 19:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jako kolejny uzytkownik i chyba jeden z pierwszych majacych G5 dolaczam sie do wypowiedzi EMO :) napisal chyba wszystko :)
do góry
pchelekbp

PostWysłany: Czw Sty 02 2014 8:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dołączam się do opinii przedmówców.

Po sezonie brak problemów i usterek.
Zakładałem reg 850psi i kicka ma o wiele większego niż na SLP Ninja 275psi, choć i tak jest mały.
Przy niższej temp nie bardzo chciał strzelać ale dwell z 8 na 12 podniosłem i śmigał jak ta lala.
Po pierwszej konserwacji po pierwszym strzelaniu naładowałem za dużo smaru na regulator i działy się dziwne rzeczy np. bolt nie chciał wracać. Rozkręciłem przetarłem szmatka nadmiar i śmigał.

Wyświetlacz byłby fajnym bajerem ale jest tak prosty w ustawieniu ze nie jest niezbędny.

Reasumując: Jak użytkownik sam czegoś nie spierniczy wszytko śmiga.

Moi zdaniem jest to najlepszy marker za taka kasę, gdy wybierałem markera prawie kupiłem Etek4 ale jak znajomy kupił i się nim pobawiłem jestem przekonany że G5 to idealny wybór i tańszy.
do góry
baryla

Drużyna: ADHD Paintball Mielec Crew

PostWysłany: Nie Sty 25 2015 15:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie jak marker zachowuje się w temperaturach poniżej zera??
Dziś na malowaniu dopiero z dweelem ustawionym na 18 bolt wracał poprawnie, ale wydajność była nieakceptowalna, butelka 68 nabita do jakichś 4k wystarczyła na jakieś 350 strzałów. Reg myth 650 PSI.
do góry
franu

Staż (od roku): 1
Drużyna: K.S. FORT Belweder

PostWysłany: Nie Sty 25 2015 16:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zmień baterie, albo smar. Ja mam 10 G5 i gramy nimi w zimie bez większych problemów. Smaruje różowym tech-t.

Pozdro

Franu

www.fortbelweder.pl - jest GRA się GRA!!!
do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery -> Dangerous Power Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: