Pirotechnika
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> akcesoria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ARK0

PostWysłany: Sob Maj 03 2014 14:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czarodziej. napisał:
....jeśli ARKO dasz takie opcje współpracy jak czesi to nie ma problemu.
Dla ARKO wytłumaczenie raz jeszcze- firma Enola gaye to importer.

Niestety albo stety firma arko ma bardzo ograniczoną możliwość samodzielnej sprzedaży. Ma to zalety ponieważ firma może skupić się na sprawach technicznych i proceduralnych. Samodzielna sprzedaż dotyczy w zasadzie produkcji na etapie prób i podkreśle jeszcze raz - są to produkty w pełni bezpieczne. Czasami trzeba zebrać info statystyczne dotyczące ilości niewypałów, postępowania z nimi, co należy zmienić itp. Wątpliwości dotyczą np. sposobu elaboracji tulejki.

W tym teście

http://www.youtube.com/watch?v=gEFywPdYhoY&list=UUv5bi6RmI4tBwvZSxQuhm9g

badano czy dym ma zdolności zapalające i na oko ich nie ma. A nawet gdyby rdg-2 mini ich nie miał, granatów dymnych nie wolno używać na podłożu palnym. Nie mniej lepiej kupić produkt, która stwarza niskie zagrożenie w lesie (np. gdy jest wilgotno).

Patrząc na te granaty z enola, jakoś mi one wyglądały na produkcję chińską i wierzę w to co kolega wyżej pisze. Mnie to cieszy.

RDG_2 mini firmy arko już są. Jeszcze bez końcowego pudełka. Jak widzę (a nie wiedziałem tego) jest odpowiednik z enola gye rdg-2 mini i są sprzedawane w cenie 7 USD/szt.

Czyli chętnie je sprzedam w cenie 5 USD czyli 15 zł brutto/szt, plus koszt przesyłki. Pierwsze 50 sztuk po 13 brutto/szt. Są 3 kolory: blue, red i green a docelowo będzie yellow i white.

Jeśli ktoś zeche to kupić, proszę o kontakt na chemistry(a)ark-o.pl . Firma nie ma sklepu bo jest on jej niepotrzebny.

I proszę, o ile to będzie możliwe, dokumentować filmikami użycie rdg-2 mini. Z kilkoma osobami chętnie nawiążę współpracę bo zabawek dla ptb mam więcej.

Secyfikacja techniczna rdg-2 mini

Odpalanie na zapłonnik tarciowy pociągowy (sznurek)
Masa mieszanki dymnej ( o 10 % więcej niż w produktach z enola):

red - 42 g
blue, yellow, green - po 45 g
opóźnienie zapłonu - ok. 3 s

Miłego dnia A
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
czarodziej.

PostWysłany: Sob Maj 03 2014 21:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Enole wersja china
http://www.piropolska.cba.pl/index.php?id_product=160&controller=product
Foto

nie wiem czy Enola juz ma ale we wrzesniu wejda granaty dymne ich producenta zapalane piezoelektrycznie
https://www.youtube.com/watch?v=TZNU_tV6-zg
do góry
ARK0

PostWysłany: Nie Maj 04 2014 18:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ten niby piezo odpał wygląda ciekawie i trzeba będzie to rozebrać :]. Pewno nie piezo tylko taki sam mechanizm potarkowy jak w zapałkach. Tylko cwanie zrobiony.

Co do samego granatu dymnego chińskiego ............ mnie nie zadowala. Żółty jest cienki. Zawsze obserwujemy kolor dymu tuż po wyjściu z otworu. Jak jest blady to szkoda kasy. Jak za długo dymi to też szkoda kasy bo nie ma co się oszukiwać czasem dymienia. Ważna jest naważka mieszanki dymnej oraz ilość zawartego w niej barwnika, jego jakość no i czas palenia mieszanki.

Dziś zrobiłem test z jednym otworem

https://www.youtube.com/watch?v=g64KJdMuX3A

ale nie będzie to chwilowo robione bo zobaczymy co będzie z rdg-2mini czyli Wire Pull Smoke Grenade.

W filmiku pokazano, że komora wychwytująca iskry raczej działa. Na suche, palne podłoże nie będzie to przeznaczone ale te komory to tak .......... na wszelki wypadek :].

Firma arko tych rdg-2mini ma pół skrzynki czyli z 50 sztuk. To nie kontener z Chin więc spokojnie będę obserwował rynek dla ptb i airsoft. Zejdzie 50 to dorobi się 100.

Miłego wieczoru Arkadiusz
do góry
czarodziej.

PostWysłany: Nie Maj 04 2014 20:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mogę Cię zapewnic, ze trzeba patrzyc na czas efektu.
90sec to sporo i jest to bardzo duzy plus tych granatów.
Pomijam tu kwestie bladosci dymu, wagi mieszanki itd.
do góry
ARK0

PostWysłany: Sob Maj 10 2014 6:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Czas palenia
jest funkcją ilości masy dymnej, jej prędkości palenia i geometrii palenia. Z 40 - 45 g masy wycisnie się tyle ile można. I lepiej aby zadymiło to krócej a bardziej intensywnie.

Wiem, że na rynek z trudem się wchodzi. Na prawo rdg-1 z arko , na lewo chińskie (rdg-2 ma dwie dziury do dymienia). Obecność komory eliminuje iskry, płomień. Chińczyk się tym nie przejmuje.

Wyrób ten ma aspirację do powojowanie z wirr pull smoke i burst smoke granade.

W biznesie wyroby/usługi są jak czołgi. Ten z arko ma wymienną lufę czyli łatwo wymienialny zapłonnik a docelowo będzie ona dostarczany osobno. Nie ma 100 % skuteczności a firma nie zostawi odbiorcy z wyrobem, w którym nie zadziałał zapłonnik. Do tego profi barwnik bez działania kancerogennego i alergizującego. A reszta to już gry rynkowe :-)

Miłego dnia A
do góry
Gamp-Paintball

Staż (od roku): 2008
Drużyna: MR-Squad

PostWysłany: Czw Maj 22 2014 12:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapraszamy do nas www.paintball-sklep.com.pl mamy szeroki wachlarz pirotechniki.
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
czarodziej.

PostWysłany: Pią Maj 23 2014 12:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fajne ceny :d
do góry
ARK0

PostWysłany: Sob Maj 24 2014 17:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Oferta firmy arko jest powoli
rozbudowywana. Wkrótce dojdą kolory : yellow, orange.

Firma arko nie planuje docelowo samodzielnie handlować piro dla PTB/ASG. W okresie początkowym koszta wdrożenia są znaczne więc firma musi podjąć samodzielną sprzedaż. Wyroby są w pełni bezpieczne ale brak czasami info o charakterze statystycznym np. jaki procent zapłonników zawiedzie, jaki jest czas rozpalania i czy trzeba jego skrócić albo wydłużyć itp.

Oferta na sprzedaż skierowana jest do końcowego użytkownika. Próbki rdg-2 oczekują już na test i mam nadzieję, że wyjdzie pozytywnie. To samo inne wyroby. Działanie wyrobów pokazano na => moim profilu yt

Z czasem i na pomoc czarodzieja liczę :]

Dział rozwoju firmy arko pracuje już nad nowymi zabawkami. Rynek PTB/ASG to nowe wyzwanie.

Pozdrawiam Arkadiusz
do góry
czarodziej.

PostWysłany: Czw Maj 29 2014 22:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

niestety drogi Arku po pewnych poczynoniych staraniach czarodziej odpuszcza wspólprace z Twoja firma
niestety czarodziej jest człowiekiem mocno zawzietym i jesli mówi nie, to oznacza to nie :)
na te chwile importujemy sobie chinskie badziewie, aczkolwiek tak ja jak i klienci jestesmy zadowoleni a dogadani dostawcy nie łamia danego słowa:)

tak wiec jak juz pisałem decyzje podejmie kazdy :)
ja podjąłem swoja jak i wspolpracujace ze mna firmy też :)

a na sam koniec cokolwiek by to nie było, jakkolwiek zle lub dobre i tak trafi pod Łódz.
do góry
ARK0

PostWysłany: Sob Maj 31 2014 15:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Są już gotowe rdg-2 blue
(na lewo)

=> TAK DYMI

Wkrótce kolory: pomarańcz, żółty, czerwień, fiolet.

Mam to opakowanie ze zdjęcia, jest do kupienia. Cena 17 zł./szt brutto plus koszt przesyłki. Tak samo kolor white. Wygląd full wypas, tak samo mam nadzieję działa. W przypadku niezadziałania zapłonnika, odpalanie jest awaryjne. Dla arko mocno pracuję nad tym aby zdarzało się to sporadycznie. W wersji rdg-2 mini, zapłonnik można łatwo wymienić. W rdg-2 duże, nie można tego zrobić.

Miłego dnia A
do góry
czarodziej.

PostWysłany: Nie Cze 01 2014 9:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie można wymienić, ponieważ nie ma takiej potrzeby.
Na te chwilę poszło sporo i nie ma ani jednej reklamacji w razie nie odpalenia RDG2 odpalamy zapalka.
Ps puszki dymne 9 na 10 nie odpalilo dobra średnia.
do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> akcesoria Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: