PROŚBA o pomoc w konfiguracji markera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> akcesoria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawsss18

Staż (od roku): 2015

PostWysłany: Sob Lip 18 2015 15:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

taki smar jak podalem powyzej nada sie do sp-1?
napisany ze do niskocisnieniowych
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
jetowiec

PostWysłany: Sob Lip 18 2015 22:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przecież sp-1 jest markerem niskociśnieniowym
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
pawsss18

PostWysłany: Nie Lip 19 2015 17:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

panowie planuje wymienic lufe w moim sp-1
wpadly mi dwie 16'':
http://www.skill.com.pl/sklep_oscgold/sp-progressive-spyder-16-black-p-90.html
lub
http://www.skill.com.pl/sklep_oscgold/sp-linear-spyder-16-black-p-86.html
ewentualnie jakąś uzywke w dobrej cenie, czytalem ze 16'' sa bardzo dobre do sp-1
pomożcie wypowiedziami lub innymi przykladami luf
do góry
szary

Staż (od roku): 2005

PostWysłany: Nie Lip 19 2015 19:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

overkill. 14'' lufa to standard, ale nawet tyle nie potrzeba. 12 cali spokojnie starcza. Nie ma sensu pakować się w 16'', tym bardziej, że to kolejny wydatek, który lepiej przeznaczyć na coś sensownego - pas na faty.

Inna, sprawa, że lufy, które podałeś, nie pasują so SP-1. Każda lufa ma gwint - najpopularniejszy standard to autococker (w skrócie AC). SP-1 używa takiego samego gwintu jak ION i takich luf powinieneś szukać. Podane mają gwint spyder.
do góry
pawsss18

PostWysłany: Nie Lip 19 2015 20:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ok, dzieki szary, robisz robote jesli chodzi o tłumaczenie ;)
do góry
pawsss18

PostWysłany: Nie Wrz 13 2015 18:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

odgrzewam temat, otóż niestety dzisiaj padl mi solenoid po ok 5-6 grach
wystawilem go na psi za 250zl
mam propozycje kupna eteka 2 za 500 zl w bdb stanie
oraz proto (nie znam modelu ale chyba pm7) za 600 z lufa eclipse, dzisiaj mialem okazje nim grac i jestem zadowolony, żre bardzo malo gazu, az bylem w szoku no i ma zamknietego bolta, to tez jest dla mnie plus, ale slyszalem ze czyszczenie bywa bardziej klopotliwe niz w eteku 2
mam dylemat a nie chce za duzo wydawac poniewaz mam inne wydatki
co byscie mi doradzili, szczegolnie ci co mieli do czynienia z tymi klamkami
z gory dzieki
do góry
Shim

PostWysłany: Pon Wrz 14 2015 7:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Etek 2 faktycznie prosta konstrukcja do czyszczenia, ale już nie do gruntownego czyszczenia. Już tłumacze. W Eteku po grze wyciągasz co najwyżej bolta który jest blokowany jedną szpilką od góry. Przeciągasz wycior i zrobione. Gruntowne czyszczenie to wyciągniecie rammera, a i czasami obudowy rammera ale do tego trzeba rozkładać klamkę. Nie robi się tego na co dzień chyba że zaniedbałeś, i strzelałeś na rozwalonej kulce a farba wpłynęła do rammera, albo regularne długodystansowe czyszczenie.

Co do Proto PM7 bardzo udana konstrukcja, nie do zajechania tak samo jak Etek. Czyszczenie to: kluczem wyciągniecie bolta, przeciągniecie wyciorem środka a sam bolt szmatką oraz smarem nasmarować. Jak się człowiek wprawi to robi to w minute no może dwie.

Inna sprawa że to są dwie rożne technologie działania jeden to poppet (etek) drugi Spool. W necie możesz poczytać o różnicach działania itd. Grałem na PM7 i innych spoolach ale ostatecznie gram na poppecie Bob longu. Dlaczego? sam nie wiem poppety do mnie przemawiają bo lubię dźwięk klekotu (jak w eteku) i sposób działania. Właśnie często ten dźwięk odstrasza ludzi ale mi się podoba.

Obie klamki będą dobrym wyborem w twoim wypadku. Wszystko zależy od stanu i zużycia.
Dobrze jest obejrzeć obie klamki dokładnie. W Eteku komora bolta może być porysowana bo to normalna rzecz i niczemu nie przeszkadza, ale w PM7 nie ma to prawa być. Nie oznacza to że PM7 jest bardziej czuły na ryski bo w Eteku tak samo nie moze byc porysowany rammer.

jeszcze jedna sprawa. Do eteka 2 spokojnie dostaniesz prawie każdą część w jednym z Warszawskich sklepów. do PM7 już nie koniecznie i trzeba szukać po forach, aukcjach i zagranicznych sklepach gdzie dochodzi przesyłka. Z Etekiem dostaniesz skrzyneczkę niby nic ale jednak plusik jest :) a w PM7 karton, no chyba że właściciel kupił jakiś pokrowiec.

A tutaj sposób działania obu klamek:

Etek: http://www.zdspb.com/media/tech/animations/ego1_large.gif
PM7: http://www.zdspb.com/media/tech/animations/matrix_7fps.gif
do góry
pawsss18

PostWysłany: Pon Wrz 14 2015 20:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zdecydowalem sie na empire axe po przegladzie ....za 650zl :D
do góry
pawsss18

PostWysłany: Sob Wrz 19 2015 8:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a pytanie, bo nie moge nigdzie znalezc odpowiedzi, nie wie ktos jaki rozmiar ma stockowa lufa od axe?
bo nie wiem jakie kule dobrać
do góry
Shim

PostWysłany: Sob Wrz 19 2015 14:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdaje mi sie ze 689
do góry
pawsss18

PostWysłany: Sob Wrz 19 2015 21:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Shim napisał:
Zdaje mi sie ze 689

to pewna informacja?
miał ktos do czynienia z tymi kulami firmy VIRST?
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5669938465&ref=last-visited
moze jakies opinie o nich, bo na googlach kompletnie nic, widocznie są to jakies no name'y

pytanie z innej beczki, co lepszego do axe'a smar czy olejek?
do góry
Shim

PostWysłany: Pon Wrz 21 2015 6:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Smar
do góry
pawsss18

PostWysłany: Pon Paź 05 2015 19:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam ponownie
panowie oczytalem wszystkie fora i potrzebuje instrukcji do axe, wszedzie sa po ang., a szukam w naszym jezyku, moze ktos ma do udostepnienia?
http://www.paintballsolutions.com/05pb_solutions/pdf/manuals/AXE/Empire-Axe-Manual-ENG-Optimus.pdf
tu wrzucam po ang.
pozdro
do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> akcesoria Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: