PROŚBA o pomoc w konfiguracji markera
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> akcesoria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawsss18

Staż (od roku): 2015

PostWysłany: Sob Cze 27 2015 8:32    Temat postu: PROŚBA o pomoc w konfiguracji markera Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
gralem kilka razy w paintballa i jestem ta gra zafascynowany, ale jesli chodzi o praktyke w sprzecie to jestem w tym kompletnie zielony, mimo ze juz troszke o tym poczytalem
moje pytanie brzmi jaki marker byście wybrali między Tippmann a5, gog enmey, gog g1 (smart parts sp1) w stosunku cena/zywotnosc oraz jak je skonfigurowac zeby dobrze sie z nimi biegalo po lesie (tylko po lesie), a dokladniej jaki osprzet do nich dobrać tj:
- butla
- magazynek
- maska
jesli ktos mialby do odprzedania uzywke enmeya z osprzetem w dobrej cenie to chetnie kupie

z góry dziekuje
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
dziedzic007

Staż (od roku): 2012
Drużyna: CRAZY BALLS

PostWysłany: Sob Cze 27 2015 9:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bym proponował GOG G1. Miałem SP-1 (starszy brat) i w lesie sprawdzał się rewelacyjnie. Cichy, bezawaryjny, banalna obsługa i konserwacja, mniej gazożerny od Tippka, gwint lufy ION czyli więcej luf do zastosowania choćby freak, no i od razu masz selktor ognia (e-grip). Dodatkowo można wymienić płytkę solenoida na blackhearta co sprawi, że w "militarnym markerze" będzie dżemał speedowy duch ;)
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
pawsss18

PostWysłany: Sob Cze 27 2015 14:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki ze odpisales ;)
sp-1 i Enmey są podobne cenowo nowy enmey na necie kosztuje 510zł (golak) na skill.com.pl
nie sądzisz ze byłby troszke lepszy?
tym bardziej ze czytalem o tym solenoidzie w SP-1 i czesto puszczają, zwykla płytka kosztuje majatek w stosunku do markera, a blackheart niby jeszcze wiecej. Więc bardziej skupiłbym się ku ENMEYu.
Ogolnie prosilbym od razu o krotkie tłumaczenie bo piszesz jak do pro, a ja jestem poczatkujacym amatorem, i niektore rzeczy to dla mnie czarna magia, ale dokształcam się ;)
a druga sprawa to jak ty mialbys sie kierowac to w co bys tego ENMEYa wyposazyl, jaka butla i magazynek?
a gory dzieki za zainteresowanie
do góry
szary

Staż (od roku): 2005

PostWysłany: Sob Cze 27 2015 15:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://paintball.info.pl/forum/viewtopic.php?t=41197&f=191

lektura nie boli.
do góry
imrowai

Staż (od roku): 2008
Drużyna: [O.D.A.] One Day Army

PostWysłany: Sob Cze 27 2015 15:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zacznijmy od kwesti podstawowej - jakim budżetem dysponujesz?
1. Maskę kup najlepsza jaką możesz - zostanie z tobą na długo
2. butla tylko HP - jak budżet pozwala to kompozyt jak nie to stalówka
3. Loader - ja odradzam kupowanie jakiś pośrednich produktów - od razu celuj w rotora/z2/spire - sporo ciekawych ofert w używkach - jak brak ci budżetu - kup na czas skłądania kasy proto primo
4 Enemy to dobry kierunek, choć tak na szybko na ogłoszeniach masz envy za 400 zł.
5. do markera dobrze by było jeszcze jakąś lufę dokupić
do góry
pawsss18

PostWysłany: Sob Cze 27 2015 15:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szary napisał:

http://paintball.info.pl/forum/viewtopic.php?t=41197&f=191

lektura nie boli.

kolego szary, twoj post czytalem jako jeden z pierwszych ;)
ale chce zebys rozwinal mi jedna z kwestii, otóż na innych forach czytalem ze do elektropneumatyka musi byc elektrospłuczka, co to takiego i ile to moze kosztowac bo przegladajac aukcje sp1 nie wyczytalem w zadnej o tej elektrospłuczce, rozumiem, ze ona jest w zintegrowana z magazynkiem? dokupujac magazynek, do elektropneumatyka na co musze zwrócic uwage?
prosze o wyrozumialosc bo jestem naprawde świeżakiem
przede wszystkim chciałbym zebyście mi napisali o pełnym koszcie sprzętu ...gotowym zestawie do zabawy czyli marker+butla+magazynek no i ten loader co kolwiek to jest. budżet powiedzmy 600-800 zł z opcją do przyszłej rozbudowy
do góry
szary

PostWysłany: Sob Cze 27 2015 15:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

spłuczka to właśnie magazynek - nazywany ze względu na kształt przypominający spłuczkę do kibla.

A elektrospłuczka to magazynek z elektrycznie wspomaganym podawaniem kulek.

"zwykłe" spłuczki (poprawna nazwa to hopper - japońce nawet skonstruowali LKM z hopperem w czasie drugiej wojny światowej - pomysł był absurdalny).

Generalnie chodzi o to, że jeśli masz marker strzelający 10 kulek na sekundę, to sama grawitacja to za mało, żeby mieć stabilne podawanie "amunicji" - stąd pomysł na takie konstrukcje:
https://www.youtube.com/watch?v=qDORTHLLWzo
do góry
pawsss18

PostWysłany: Sob Cze 27 2015 15:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ok, wszystko jasne, teraz z innej beczki, jesli chce popykac z kolegami na sam poczatek wystarczy mi grawitacyjny magazyn, czy koniecznie musze miec elektryka? chodzi mi o kompatybilność sprzetowa, czy sa jakies przeciwwskazania do zamontowania
chcialbym kupic marker RAZ i miec go do konca tylko chodzi mi o sama konstrukcje, zeby byla jak najmniej awaryjna, a nie tak jak czytalem z SP-1 wszyscy go zachwalaja ale co 5 mial problem z solenoidem, a o ENMEYu nie wyczytalem zadnych awarii
co byś szary proponował jaki zestaw oparty o enmey, z butla metalowa na poczatek zeby ograniczyc koszt. czytalem tez ze tippmanny a5 sa dobre, raz gralem na tippmanie ale strzelal jak mu sie podobalo, ale czytalem ze sa praktycznie bezawaryjne
do góry
szary

PostWysłany: Sob Cze 27 2015 16:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tipmanny są jak czołgi. Z tym "kupić jeden marker na całe życie" to nie mów hop, bo ludzie nie osły i zdanie zmieniają.

Szkoły były różna - ja osobiście uważam, że jeśli nie chcesz wydać za dużo kasy, to na start powinieneś kupić jakiegoś klasyka. A5 ma tą zaletę, że właśnie jest takim klasykiem i w perspektywie długiego okresu (termin z mikroekonomii) nawet jak już będziesz miał najlepszą turniejową klamkę, to jadąc na niedzielną grę gdzie w 90% będzie "komercja" (czyli gracze z wypożyczalni) możesz wrzucić a5 do torby i pojechać na pełnym luzie, bez spiny. To się zresztą tyczy każdej klamki.

Poza tym, nie powinieneś pytać mnie, bo ja jestem pokręcony - moje główne klamki to grey ghost w wersji stock class i zestaw akimbo tipx+t8 (a gdzieś w szafie leży jeszcze trzydziestoletnie pgp z uszkodzonym boltem, za które nie mam się kiedy zabrać).

Polecam kanał Midnight Angela: https://www.youtube.com/channel/UCNAwAYf2gO2ytANWOtPuK6Q

ale ostrzegam - oglądasz na własną odpowiedzialność. :)

Drugi kanał do lektury:
https://www.youtube.com/user/paintballtechpb
do góry
pawsss18

PostWysłany: Sob Cze 27 2015 16:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ok ale ty masz sprzet za pare kafli, chodzi mi tylko o to czy elektropneumatyki sa awaryjne i czy usuwanie ich jest kosztowne, czytalem ze plytki solenoidow do sp-1 trzeba sciagac z USA, wiec jest ciekawie ;)
koszt utrzymania elekropneumatykow jest duzy? czyli naprawy, oringi, smary itp?
do góry
szary

PostWysłany: Sob Cze 27 2015 16:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o ile nic się nie zepsuje, to koszt utrzymania jest prawie żaden. - smary są tanie, a schodzi ich tyle, co nic. Oringi jak kupowałem ostatnio do ghosta, to płaciłem bodajże po 90 groszy za sztukę w gg trading.

Starsze markery mają to do siebie, że bywa trudno o części, ale np. ansgear.com wysyła do Polski bez problemu.
do góry
pawsss18

PostWysłany: Sob Cze 27 2015 19:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ok to fajnie ;)
na moim miejscu na początek z ograniczonym budzetem co bys bral A5 czy ENMEYa?
do góry
szary

PostWysłany: Sob Cze 27 2015 20:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja bym brał a5 - bo to klasyk, którym enmey nigdy nie będzie.
do góry
pawsss18

PostWysłany: Sob Cze 27 2015 20:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

i to chciałem usłyszeć ;)
dzięki
do góry
imrowai

PostWysłany: Sob Cze 27 2015 23:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bo klasyk.....?!? Ale argument.... A5to przecież tipek z cyklonem... Co z tego ze klasyka? Masz Szary jeszcze jakieś inne argumenty za a5? Enemy to jednak trochę wyższa półka sprzętu niż wszelkie odmiany t98...
do góry
szary

PostWysłany: Nie Cze 28 2015 4:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

enmey to mechaniczny vibe - nie wzbudza we mnie żadnych emocji. Ale ja bym wolał iść na komercję z kp3, niż a etekiem czy axe, że o enmey, vibe i innych entry-level elektrykach nie wspomnę.
do góry
pawsss18

PostWysłany: Nie Cze 28 2015 8:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na kp3 na dzien dzisiejszy mnie po prostu nie stać, a nie chce czekać powiedzmy 2-3 miesiace zeby sobie odlozyć, ja chce latać juz ;)
dlatego mam dylemat miedzy sp-1, a5 a enmeyem
no ogolnie jak wyzej pisalem najbardziej wolalbym enmeya, ale niezawodnosc A5 i jego cena przemawia do mnie najmocniej
dlatego pisalem do praktykow, ktorzy juz maja pojęcie co kupic na start
do góry
imrowai

PostWysłany: Nie Cze 28 2015 14:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co ty tak zakreciles się z tą awaryjnością? Sp1 to kawał porządnego markera. Oczywiście jeśli teraz kupisz używkę SP1 to będzie on już miał na karku sporo kul i może mu się coś tam dziać. Ale jeśli będziesz kupował nowego Goga g1 czy enmeya to to, ze coś tam się zepsuje jest niewiele bardziej prawdopodobne niż w a5.
A5 to kawał ciężkiego i nieporęcznego markera( w porównaniu do pozostałych 2ch), który dodatkowo ze względu na cyklona jest gazożerny. O tym ze cyklon może sprawiać problemy przy lepszych kulach nie wspominam.
Niedługo zrozumiesz ze paintball to gra gdzie przed wszystkim liczy się mobilność i szybkość (czy to w lesie czy na balonach) i dlatego sprzęt musi być jak najbardziej ergonomiczny. Pójdź do sklepu, albo jeszcze lepiej na jakąś grę i na spokojnie, bez napalania się zobacz i porównaj sobie te markery.
Ale jeśli jednak zdecydujesz się na kupno a5 to kup używaną - nie stracisz wtedy zbyt wiele jak będziesz ją niedługo sprzedawał.
do góry
pawsss18

PostWysłany: Nie Cze 28 2015 16:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ok dzieki imrowai,
napewno kupie uzywany marker, bo na nowy po prostu mnie nie stac na dzien dzisiejszy
poki co chce sobie popykac, bo spodobalo mi sie to
do góry
Suseł

Staż (od roku): 2011
Drużyna: Hunters Team

PostWysłany: Wto Cze 30 2015 13:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pawsss18 napisał:
przegladajac aukcje sp1 nie wyczytalem w zadnej o tej elektrospłuczce, rozumiem, ze ona jest w zintegrowana z magazynkiem?

szary napisał:
spłuczka to właśnie magazynek

A gotowy słownik leży i czeka aż ktoś go wrzuci do netu...
do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> akcesoria Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: