Akumulatorki - tylko jakie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> akcesoria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grespania

Staż (od roku): 2008
Drużyna: DEVIL GUNS

PostWysłany: Czw Gru 18 2008 16:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jedyny sklep jaki znalazłem z bateriami 9.6v znajduje się w Pruszkowie http://www.batimex.pl/kontakt.asp bo też szukałem. Baterie mają na miejscu ale na ładowarkę piszą że trzeba czekać 6 tygodni i najtańsza jest na 4 baterie i koszkuje ok 150zł. Ostatnio pisałem do nich i nie mają na 2 baterie.
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
zietos

Drużyna: Wild Style

PostWysłany: Pon Mar 02 2009 22:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Odswieze temat, bo sytuacja na rynku troche niewygodna:/ Zdecydowalem sie na zakup aku bo mnie juz szlag trafia z bateriamii i mam dylemat, mianowicie:

moj sprzet do evoIII + ion

1. opcja (tansza i szybsza)

do spluczki: 2 x 8,4V 300mAh BATIMEX REKLAMA ON// https://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=3382

+ LADOWARKA

REKLAMA ON//
https://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=1639

a do markera: baterie dedykowane do painta 9,6v

2. Opcja (drozsza i dluzszabo na aku 9,6V czekac trzeba 6 tyg. )

3 x 9,6 V Batimexa + ich procesorowa ladowrka za prawie 200zl?

Czytajac poprzednie posty zastanawiam sie czy przy ewentualnie wymianie sprzetu kiedys (np na vlo.) te aku 8,4 dadza rade czy czeka mnie wymiana tez aku i ladowarki na technologie 9,6 i czy jednak lepiej odrazu zainwestowac wiecej?

Nie da sie ukryc ze roznica w nakladzie finansowym jest spora:]

ps. kupowal ktos ostatni aku 9,6 ja przeczesalem net ale nie ma chyba na rynku teraz
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
luzszymon

Staż (od roku): 2005
Drużyna: ASSASSINS

PostWysłany: Pon Mar 02 2009 22:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aku 8,4 + bateria 9V da rade
;)
do góry
Hetman

Staż (od roku): 2004

PostWysłany: Wto Mar 03 2009 8:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ładowarka z Twojego linka nie łyka aku 9,6v. Łyka natomiast multiładowarka z lidla ale właśnie skończyły się promocje - idź żebrać, może mają gdzieś na magazynie ;) - cena 60zł.
Za 200zł to już wyrwiesz konkretną stację z pomiarem do wszystkiego od paluszków do sraluszków(wkrętarkowe pakiety czy dowolne inne jak się trafią, radia np), oczywiście jak się postarasz :P więc rzucanie się na jakiś patent batimexa jest bez sensu.
do góry
zietos

Drużyna: Wild Style

PostWysłany: Wto Mar 03 2009 9:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiem ze ta ladowarka z linka nie lyknie 9,6 dla tego mowilem o aku 8,4 do spluki i baterii 9,6 do markera... :)

Kuzwa lidl? Hmm wiec jeszcze sie wstrzymam i moze znajde:) thx za info.
do góry
Havoc

PostWysłany: Wto Mar 31 2009 12:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dołączam się do pytania. Gdzie na terenie Wawy można kupić Bataimexy 9v 300 mAH???? W najgorszym przypadku 260. Szukałem sam ale ni hu.... :(
do góry
szpadliszi

Drużyna: DOP/AłaAła

PostWysłany: Wto Mar 31 2009 12:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Havoc napisał:
Bataimexy 9v 300 mAH

takowe sa tylko o napieciu 8,4 - wiec do spluczki sie nadaja
9,6v są 200 mah

i nie są , tylko maja byc, najblisza dostawa planowana za 6 tygodni
do góry
Havoc

PostWysłany: Wto Mar 31 2009 13:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

TO lipson .Wole zamówić na Allegro są obecnie 300mAH. Tylko że z Gdańska . Ale wole już czekać tydzień niż 6 tygodni .

Dzięki za info
do góry
PoperSP

Drużyna: Star Paintball

PostWysłany: Wto Mar 31 2009 13:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w sklepie na b sa akumulatorki spyderowskie java najlepsze do markerow i tansze od energaizerow w sklepie
do góry
KubaP

PostWysłany: Wto Mar 31 2009 14:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak, ale o pojemności 170 mah - na ile Ci to starczy?
do góry
Mundek

PostWysłany: Czw Kwi 09 2009 17:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy to dobry wybór ?
http://allegro.pl/item607292780_akumulator_gp_9v_170mah_9_6v_promocja_39_zl.html

oraz ładowarka która podobno to łyka
http://allegro.pl/item579900343_ladowarka_emos_mw_6288gs_9v_8_4_9_6v_lodz.html

szukam do BT-TM7 niewiarygodnie żre mi skubany baterie!
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
FF.Gutek

Staż (od roku): 2006
Drużyna: Friendly Fire

PostWysłany: Czw Kwi 09 2009 18:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

łądowarkę mam taką samą. Polecam (mikroprocesor, podtrzymywanie itepe..)
Baterie (akumulatorki oczywiście) Energizer. ok 30 - 40zl za sztukę, też bardzo fajnie śmigają.
do góry
Hetman

Staż (od roku): 2004

PostWysłany: Pią Kwi 10 2009 8:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jesteście pewni że emos łyka 9,6V?
do góry
baryla

Drużyna: ADHD Paintball Mielec Crew

PostWysłany: Pon Wrz 28 2015 6:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odkopuje temat bo w zasadzie niewiele się z niego dowiedziałem na interesujący mnie przedmiot a i czasy troszkę do przodu poszły.
Czym ładować/ ładujecie aku 9,6v. Bo jak czytam opisy aukcji czy w sklepach i widzę że ma ładowarka max na wyjściu 9,8v a niżej że nadaje się do aku 9,6 to już nie wiem co o tym myśleć. No i żeby z torbami nie puściła mnie taka ładowarka.
do góry
Marcinn

Staż (od roku): 2012
Drużyna: Ała Ała

PostWysłany: Pon Wrz 28 2015 12:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

baryla napisał:
Odkopuje temat bo w zasadzie niewiele się z niego dowiedziałem na interesujący mnie przedmiot a i czasy troszkę do przodu poszły.
Czym ładować/ ładujecie aku 9,6v. Bo jak czytam opisy aukcji czy w sklepach i widzę że ma ładowarka max na wyjściu 9,8v a niżej że nadaje się do aku 9,6 to już nie wiem co o tym myśleć. No i żeby z torbami nie puściła mnie taka ładowarka.

Generalnie troche ciezki temat z tymi akumulatorami. Ladowarek prawie nie ma, lub jak juz znajdziesz to ze 200 zwykle kosztuje, lub maja duze prady ladowania.

Nie sugeruj sie tym, jakie napiecie na wyjscu podaja. Szczegolnie jesli jest mikroprocesorowa.

Aku 8,4v gdy jest naladowany to swiezo wyjety z ladowarki bedzie mial 10-10,5v
natomiast 9,6v bedzie mial 11,5-12v. po kilku h to napiecie nieco spadnie i sie ustabilizuje.
Generalnie zeby aku sie ladowal, napiecie musisz miec wieksze niz ma ladowany aku. Niestety samo pod gorke nic nie pojedzie :)

Moja ladowarka do 9,6v na wyjscu daje 14-15v bez podlaczonego aku, ale to prosta analogowa ladowarka ktora sam zrobilem.

Z mikroprocesorowymi nie ma reguly, bo procek po wykryciu podlaczonego aku, moze podbic napiecie ladowania i nie wylapiesz tego miernikiem. Ale jak nie jest dostosowana do aku 9,6, to ci ich nie naladuje dobrze.

Jesli nie umiesz sam zrobic, to pozostaje poszukac jakiejs modelarskiej ladowarki nimh do ladowania akumulatorow zlozonych z 8 ogniw(bo o takim mowimy - zwykle aku 8,4v maja ich 7).
Przy czym prad ladowania dla tych aku 9,6 nie powinien przekroczyc 20-30mA, bo je szybko wykonczysz.

Np. taka (ale ta ma prad ladowania 800mA...)
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5671296832&reco_id=802015f1-65cf-11e5-bb31-fa163e1b0a15&ars_rule_id=201&ars_source=ars&ars_socket_id=9
do góry
Marcinn

PostWysłany: Pon Wrz 28 2015 12:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wlasnie takie cudo znalazlem.... dla 8S podaja prad 70mA...
przy tej cenie, to od biedy moze byc. A taki prad powinien byc do przezycia dla tych aku.

http://sklepwideo.pl/ladowarka_apc300
do góry
baryla

Drużyna: ADHD Paintball Mielec Crew

PostWysłany: Pon Wrz 28 2015 15:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za podpowiedź, ładowarka i aku już zamówione. Rozumie że ta ładowarka sama wyłączy się po naładowaniu ??

Edit.

Cholera sama się nie wyłącza. Jak mówi tłumacz google z niemieckiego:
"Konieczne jest zatem, że proces ładowania po określonej prędkości (lt. Tabela) lub obliczonego czasu zostanie anulowane. Tylko wtedy można przeciążenia można uniknąć"

http://data.e-manual.eu/pl/podgld-instrukcje-uzytkownika-249241/akumulator-adowarka-htronic-apc-300.html?p=2

Dobrze to rozumie że jak zapomnę wyłączyć to usmażę aku??
do góry
Marcinn

PostWysłany: Sro Paź 14 2015 14:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

baryla napisał:
Dzięki za podpowiedź, ładowarka i aku już zamówione. Rozumie że ta ładowarka sama wyłączy się po naładowaniu ??

Edit.

Cholera sama się nie wyłącza. Jak mówi tłumacz google z niemieckiego:
"Konieczne jest zatem, że proces ładowania po określonej prędkości (lt. Tabela) lub obliczonego czasu zostanie anulowane. Tylko wtedy można przeciążenia można uniknąć"

http://data.e-manual.eu/pl/podgld-instrukcje-uzytkownika-249241/akumulator-adowarka-htronic-apc-300.html?p=2

Dobrze to rozumie że jak zapomnę wyłączyć to usmażę aku??

No lepiej nie przeladowywac, bo skraca sie zywotnosc. Zeby usmazyc sprawny akumulator, to raczej zdrowo musisz go przeladowac :)

Pomocny moze byc wylacznik czasowy taki wkladany w gniazdko
do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> akcesoria Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strona 7 z 7

Skocz do: