Porównanie pmr 10 :vs dp g3 spec-r

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery -> Proto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fafel

PostWysłany: Sob Gru 08 2012 17:00    Temat postu: Porównanie pmr 10 :vs dp g3 spec-r Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niewiem czy dobrze robię zakładając ten temat ale dobra może wypowiedzą sie specjaliści. Od pewnego czasu jestem posiadaczem sp1 lecz sie lekko mówiąc popsuło . I w związku z tym chciałbym nabyć coś nowego i padło na dwie tytulowe klameczki. Czy ktoś może rzucić pare za i przeciw bo samemu trudno sie zdecydować. Chyba że to zły wybór i jakaś alternatywa będzie ciekawsza i podobnie dotkliwa dla kabzy. Aha raczej nie gram w lesie. Chodzi mi tez o bez awryjnosc jak wyczytałem to proto trzeba pielęgnować ale klamka odwdziecza sie 100 krotnie.
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
uksz

Drużyna: ESW

PostWysłany: Nie Lut 10 2013 9:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chyba się zgodzę, że PMRkę trzeba pielęgnować ale za to działa bardzo przyzwoicie, odpowiednio nasmarowana działa nawet w niskich zimowych temperaturach.

Myślę, że awaryjność zależy od sposobu gry.
Jeżeli w tygodniu przepuścisz przez nią karton kul to do bolta (wcześniej odpowiednio nasmarowanego) nie masz nawet co zaglądać. Często w aukcjach wyczytasz "klamka czyszczona i smarowana po każdej grze" - phi, bolt jest w bdb stanie po przepuszczeniu kartona. Dobrze jest wyczyścić oczy - po co ci niespodzianka w środku gry?! Jeśli zetnie ci kule na bolcie (jeszcze się z tym nie spotkałem, jestem niedzielnym graczem) to bolt będziesz już musiał wyczyścić, nasmarować.

Dobrze jest też znać zasadę działania bolta - przyda się w przypadku "syczenia". Cały bolt to jeśli dobrze liczyć to 16 oringów. Jakimś geniuszem specjalnie być nie trzeba, wystarczy logiczne myślenie, czasem troche cierpliwości i manual. Smarować nie trzeba grubo. Wkładać i wyjmować bolt z rozumem, uważnie, w miare delikatnie...

Ball detenty dla niedzielnego gracza powinny starczyć na rok (tylko moje wyliczenia, może być dłużej). Moje są jeszcze w dobrym stanie, siedzą już poł roku.

Raz na 2 sezony może paść oring w ASie. Zależy od stanu macroline czasem może syknąć po podłączeniu HP, wystarczy przestrzelić, niektórzy lekko ruszają czy dociskają wężyk (nie wiem), raczej zależy to od stanu macroline.

Regulator czyścić wg manuala, średnio raz na rok.

Co ja tu mogę więcej powiedzieć...
do góry
Suseł

Staż (od roku): 2011
Drużyna: Hunters Team

PostWysłany: Nie Lut 10 2013 10:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam Proto Matrixa 8 i Dangerous Power G3SE i zdecydowanie PM8.
Może Proto wymaga troche wiecej pielęgnacji ale odda to z nawiązką.
To że w G3 jest pięć czy sześć oringów a budowa bolta (jeden ruchomy element) jest prostsza niż budowa cepa, to też potrafi strzelić fochem zamiast kulką, długo dochodziłem z tym klamotem do ładu po zakupie.
A w Proto profilaktycznie zmieniłem oringi i jazda.
rychu1 napisał:
Chyba się zgodzę, że PMRkę trzeba pielęgnować ale za to działa bardzo przyzwoicie, odpowiednio nasmarowana działa nawet w niskich zimowych temperaturach.

Mój PM8 też się nieźle spisuje w niskich temperaturach (ale tylko z dobrą baterią).
DP G3 jest bardziej kapryśny jeśli chodzi o zimno.
Warto się też przyjrzeć DM9. Używka nawet nie zabija ceną.
Jeżeli przesiadasz się z SP1 to możesz być lekko rozczarowany DP G3 (ja się przesiadłem na DP G3 z SP Vibe i właściwie nie widziałem różnicy).
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
uksz

Drużyna: ESW

PostWysłany: Nie Lut 10 2013 11:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Suseł napisał:

Warto się też przyjrzeć DM9. Używka nawet nie zabija ceną.
Jeżeli przesiadasz się z SP1 to możesz być lekko rozczarowany DP G3 (ja się przesiadłem na DP G3 z SP Vibe i właściwie nie widziałem różnicy).

Też się chyba zgodzę. Po DM9 za dużo zmian nie ma w nowszych modelach, za góra 1000zl można dostać DM9 więc jest rozsądnym wyborem.
do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery -> Proto Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: