Problem z dm9 - serwis?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery -> Dye
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PanCaro

Staż (od roku): 2014

PostWysłany: Wto Lip 29 2014 20:26    Temat postu: Problem z dm9 - serwis? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Zakupiłem swój pierwszy marker - dm9.

Mam z nim problem.

Czy w Warszawie są serwisy, które mógłby przejrzeć marker? I średnio ile taki zabieg może kosztować? Lub osoba prywatna. W Wawie jestem od 9 do 18. Najlepiej wizyta odpowiadałaby mi po 18.

A problem dotyczy uciekającego powietrza przez lufe.

Jak dokręcam butlę i potem dokręcam airport to zaczyna lecieć przez lufe powietrze mimo że marker jest wyłączony. Jak wrzucę do loadera kilka kulek to leci powietrze razem z kulkami.

A jak włączę marker i dokręcę airport to w tedy też leci powietrze przez lufę razem z kulkami i jak zacznę naciskać na spust to spust reaguje na kulki tzn czuć że je wyrzuca z markera.

Co do mojego problemu może ktoś owy serwis polecić lub osobę prywatną?
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
biver

Staż (od roku): 2009
Drużyna: BC2

PostWysłany: Wto Lip 29 2014 21:05    Temat postu: Re: Problem z dm9 - serwis? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

PanCaro napisał:

Jak dokręcam butlę i potem dokręcam airport to zaczyna lecieć przez lufe powietrze mimo że marker jest wyłączony. Jak wrzucę do loadera kilka kulek to leci powietrze razem z kulkami.

http://www.dyepaintball.com/manuals/DyeManuals/DM9_Manual.pdf
Spójrz na stronę 19 i wymień (ewentualnie załóż bo może go nie być) oring oznaczony numerkiem "6".

Jak coś pisz na PW.
do góry
PanCaro

PostWysłany: Wto Lip 29 2014 21:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kurcze nie było jej :D Tzn nie znalazłem szczątków.

Ze sprzedawcą rozmawiałem i mówił mi o tym na stronie 19 numer 6 ale nie obczaiłem że chodzi o uszczelkę w tym elemencie a nie na zewnątrz. Mam mase uszczelek. Jest różnica między czarną a niebieską? Czy obojętnie?

edit: ok ten problem rozwiązany. Teraz jest następny problem. Ale na razie omówię go ze sprzedawcą a potem ew. się tu odezwę.
do góry
JasiekX

Staż (od roku): 2012
Drużyna: SpartanTeam Jelenia Góra

PostWysłany: Wto Lip 29 2014 22:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pisz wszystko co boli dm9 ;]
do góry
PanCaro

PostWysłany: Wto Lip 29 2014 23:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okey :P

Powciskałem spust kilka razy i zauważyłem że czasami poda kulke i w tedy wystrzeli kulka. Ale to tak średnio 15 wciśnięć i wyleci kulka. A czasami jak trzymam marker pochylony to chyba wytoczy się do lufy i siedzi w lufie.

A jak na pusto bez wciskałem to tak na 20 wciśnięć ma takie dosyć mocne kopnięcia.

Coś za mocno dokręcone?

Czyżby LPR za mocno dokręcony?

Plus taki że problem z uciekającym powietrzem wymusił na mnie rozebranie bolta :D A minus taki że uciekło 2 tys PSI...
Jaki średni koszt naładowania butli HP 0.8L jest w Warszawie?

Czy jest tak że jak idę przykładowo na Elektronową 2 czy na killhouse i w tedy płace te 30 zł czy jakąś inną kwotę to w tedy do woli mogę sobie ładować butle?
do góry
-Mikołaj-

Staż (od roku): 2006
Drużyna: Goci / SURYKATY / Ninja

PostWysłany: Wto Lip 29 2014 23:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

PanCaro, bez urazy, ale oddaj może klamkę osobie, która się zna na Dmkach, zanim zrobisz jej krzywdę.
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
PanCaro

PostWysłany: Wto Lip 29 2014 23:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

-Mikołaj- napisał:
PanCaro, bez urazy, ale oddaj może klamkę osobie, która się zna na Dmkach, zanim zrobisz jej krzywdę.

Nie czuje się urażony :D

Już na początku pomyślałem o osobie, która mogłaby przejrzeć DMke. Nie chciałbym potem usłyszeć dużego rachunku za wymianę połowy części z mojej winy :D

Znalazła by się jakaś osoba z Wawy, która mogłaby zerknąć do tej klamki?

ew. możecie polecić jakiś serwis? I średnio ile trzeba szykować?
do góry
monjack

Drużyna: Project Poznań

PostWysłany: Sro Lip 30 2014 6:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O to jak tu mamy zgromadzenie specjalistów od dm9 :) to pomogę sformułować problem prawidłowo: dlaczego uszczelka "top hat inner oring" wyleciala z niego przy strzale (po rozkreceniu bolta znajdowała się na bolcie a nie w top hat.
Lpr za wysoko ustawiony?
do góry
Radzik

Staż (od roku): 2010
Drużyna: NoNsense Crew / No Excuses

PostWysłany: Sro Lip 30 2014 7:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jacek na serwismana Daja :)
do góry
pyokyo

Drużyna: Dyfuzor / Ała Ała

PostWysłany: Sro Lip 30 2014 9:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak się kończy polecanie jako pierwszej klamki dmki, która jest jednak wymagająca jeżeli chodzi o serwis. Z drugiej strony jak ogarnie to go potem niewiele zaskoczy.
do góry
biver

Drużyna: BC2

PostWysłany: Sro Lip 30 2014 10:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

monjack napisał:
O to jak tu mamy zgromadzenie specjalistów od dm9 :) to pomogę sformułować problem prawidłowo: dlaczego uszczelka "top hat inner oring" wyleciala z niego przy strzale (po rozkreceniu bolta znajdowała się na bolcie a nie w top hat.
Lpr za wysoko ustawiony?

Gdy wywala tę uszczelkę oznacza to najczęściej rozkręcony HPR (i to rozkręcony sporo, ponad 350fps).

@PanCaro
Faktycznie znajdź kogoś od DM bo możesz jeszcze coś zepsuć więcej.
Klamkę trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych - HPR, LR, dwell
Niestety bez chrono się nie obejdzie.

P.S. sprawdź czy eyepipe jest w dobrym stanie, ewentualnie wymień pomarańczową część, unikniesz wypadania kulek ;)
do góry
PanCaro

PostWysłany: Sro Lip 30 2014 20:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Problem wygląda na rozwiązany :D

Muszę tylko uregulować prędkość kul. Nic nie syczy. Nic nie bije. Kulki równo latają ale wolno. Na chrono sobie ustawię.

Dzięki :)
do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery -> Dye Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: