top hat mod
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery -> Dye
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szpadliszi

Drużyna: DOP/AłaAła

PostWysłany: Pią Paź 12 2012 13:50    Temat postu: top hat mod Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Panowie, jak to ma być w końcu z tym top hat mod’em, bom laik w temacie dm’ek ?

Na oringMonkey pokazują, ze oringi wręcz wystają poza obrys cylindra ( w ogóle to to zdaje egzamin, nie zjeżdżają te oringi przy wyjmowaniu bolta ?

Na PBN mówią, ze ilość nawiniętej taśmy izolacyjnej ( albo wręcz węża ogrodowego ) ma sięgać mniej więcej do 1/2 wysokości miedzy top hat’em , a średnicą cylindra

A można zamiast izolacji użyć np. rurki termokurczliwej ? przecież ta izolacja mnie wykończy, ja to widzę i mi się wydaje, ze klamot na dzień dobry jest zepsuty :) A może jednak oringi dobrać ?
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
BartekSz

Staż (od roku): 2009
Drużyna: Bad Company

PostWysłany: Pią Paź 12 2012 14:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dobierz o-ring'i grubsze :), u nas w zespole, Płaszczyk ma w DM9 tego moda zrobionego właśnie z grubszych o-ring'ów.
do góry
szpadliszi

PostWysłany: Pią Paź 12 2012 14:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bartek, ale grubsze niz zwykłe oringi do klamki, czy grubsze = wystające lekko za obrys cylindra ( jak na zdjeciu om małpek ) ?

ps. cos krecić w ustawieniach klamota po takim modzie ?
do góry
majzny

Staż (od roku): 2010
Drużyna: [O.D.A] One Day Army

PostWysłany: Pią Paź 12 2012 15:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Że tak zapytam "top hat mod" co on robi ?
do góry
BartekSz

PostWysłany: Pią Paź 12 2012 15:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

@ Szpadel, jasne ze grubsze - ale nie mogą wystawać po za obrys bo inaczej bolt'a nie włożysz. Najlepiej będzie jak podskoczysz do jakiegoś sklepu z o-ring'ami i dobierzesz sobie jakieś tłuste.

@ majzny, modyfikacja zwiększa wydajność klamki. Coś podobnego Dye zastosował w NT.
do góry
Grela

Staż (od roku): 2004

PostWysłany: Pią Paź 12 2012 15:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

albo zestaw od Lurkera
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
Przemek80

Staż (od roku): 2005
Drużyna: Resistance

PostWysłany: Pią Paź 12 2012 16:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Albo zestaw od tech T, ciekaw jestem jak z tą wydajnością czy faktycznie się zwiększa, ps szpadel jeśli założysz oringi to będziesz musiał skręcić dwell inaczej cały interes nie ma sensu
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Patryk[Intoxicated]

Drużyna: Rzeszów Intoxicated

PostWysłany: Pią Paź 12 2012 16:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciula to daje, tylko marker głośniej chodzi. Reszta to efekt psychologiczny:)
do góry
szpadliszi

PostWysłany: Pią Paź 12 2012 16:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zniszczyłeś mi dzieciństwo Patryku ... ;)
do góry
Grela

PostWysłany: Pią Paź 12 2012 16:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dm4-8: http://www.lurkerpb.com/dmpm/dmpm-eigenring/
Dm9-11: http://www.lurkerpb.com/dmpm/dm9-eigenring/

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=33xCKqJvMmc
do góry
Gallanonim

Staż (od roku): 2008
Drużyna: RBMK-1000

PostWysłany: Pią Paź 12 2012 17:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od 2lat mam te uszczelki od OringMonkey w DM7. Można zmniejszyć dwella (nawet do 14) i wtedy zmniejsza się kick klamki lub zmniejszyc ciśnienie na HPR i wtedy zwiększa się wydajność. I nie prawdą jest że marker jest głośnieszy - poziom hałasu jest taki sam.
do góry
BartekSz

PostWysłany: Pią Paź 12 2012 17:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Patryk[Intoxicated] napisał:
Ciula to daje, tylko marker głośniej chodzi. Reszta to efekt psychologiczny:)

czyli jak radzi Gall - nie umiałeś ustawić klamki
do góry
Patryk[Intoxicated]

Drużyna: Rzeszów Intoxicated

PostWysłany: Pią Paź 12 2012 18:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no fakt, to chyba dla mnie za bardzo skomplikowane:)
do góry
Gallanonim

PostWysłany: Pią Paź 12 2012 22:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I co te "kłótnie"?
Co gracz to inne ustawienia - przynajmniej 3 czynniki mają wpływ na marker: ilość uszczelek (1-8), ustawienie dwella i HPRa. Ja HPR nie ruszałem, dałem 4 uszczelki i obniżyłem dwella do 14/16 w zależności od pogody i temperatury. Nawet Intruder wyrażał opinie, że ta klamka wogóle nie kopie.
do góry
Lengyel

Drużyna: H.O.R.D.A /MontyPintols

PostWysłany: Sob Paź 13 2012 1:16    Temat postu: top hat mod Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Że się wtrancę, działa, może być termokurczliwe byleco, byle nie wylazło poza obrys. problem jest przy wkładaniu dlatego musi być ciasno zmocowany (i przy strzelaniu potrafi się przemieścić) generalnie lepiej za mało niż za dużo (bardzo trudno wtedy ustawić stabilne fpsy), jak testowałem wariant z taśmą izolacyjną i najeb... full, po same jaja to wydmuchało oringi z bolta.
Najlepiej sprawdzają się metryczne oringi (od gazowej instalacji, siedzą ciasno) max 4-5 i jest "very smooth" prawie bezdźwięczna się robi, o kicku nie wspomnę...
do góry
majzny

PostWysłany: Sob Paź 13 2012 9:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czy ktoś może opisać dokładnie co trzeba zrobić tzn ustawienie LPR/HPR żeby ten mod miał sens , i ktoś może całkiem przypadkiem wie jaki jest rozmiar oringów .

No i czy to sens , zaznaczam że chodzi mi o zwiększenie wydajności.
do góry
Gallanonim

PostWysłany: Sob Paź 13 2012 13:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Uszczelki zmierzone miarką to: średnica zewnętrzna 20-21mm, grubość uszczelki 3-3.5mm.
By osiągnąć większą wydajność po założeniu uszczelek fps podskoczą w górę więc obniżasz je na HPRze i gotowe. Dla zmiejszenia kicka nie ruszasz HPRa tylko zmiejszasz Dwella. Oto cała filozofia.
do góry
szpadliszi

PostWysłany: Sob Paź 13 2012 14:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

działa, właśnie sprawdziłem na chrono
i klamka faktycznie nie kopie przy dwellu 13

u mnie najlepiej podeszły 20 mm wewnętrznej i 2,5 mm grubości
cała operacja, czyli 4 oringi kosztowały chyba 2,40 pln - można se pozwolic
do góry
Marcin (TS)

Drużyna: Terra Sarove

PostWysłany: Sob Paź 13 2012 14:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szpadel , DM 9 ?
do góry
majzny

PostWysłany: Sob Paź 13 2012 18:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I wszystko w temacie .

Dzięki Gall
do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery -> Dye Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: