Uciekające powietrze w WGP Trilogy Sport

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery -> cockery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rafik!

Staż (od roku): 2007
Drużyna: Therapy (dawniej Templars)

PostWysłany: Wto Kwi 22 2014 13:47    Temat postu: Uciekające powietrze w WGP Trilogy Sport Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety jestem cockerowskim laikiem i potrzebuję pomocy - WGP Trilogy Sport robi za backup.

Historia:
Markerem grał siostrzeniec na Wesołej. Po grze marker trafił do torby i tyle. Niedawno siostrzeniec przypomniał sobie, że
Cytat:
podczas strzelania coś mu odpadło, ale nie ma pojęcia co, bo nie mógł znaleźć, a marker działał dalej, więc to olał...
[facepalm]

Do markera usiadłem dopiero dzisiaj - brakuje beaver tail wraz ze śrubką mocującą.

Objawy:
- Po podłączeniu HP powietrze ulatuje rączo lufą. Nie mogę strzelać.
- Odciąga bolt do tyłu na siłę, raz strzelam - marker się uszczelnia i mogę oddać strzał. Po tym zabiegu marker działa normalnie (nie wiem jak z FPSami, bo nie mam jak tego sprawdzić).
- Odłączam butlę, podłączam z powrotem - od nowa ten sam problem.

Dodatkowe info:
- Nie, niczego nie zmieniałem w ustawieniach od Wesołej, gdzie działał normalnie.
- W butlach jest mało HP (około 1), ale na tej ilości marker działał wcześniej normalnie
- tak, zmieniłem baterię i wyczyściłem oczy ;)

1.) Czy brak tail'a ma jakiś związek z uciekającym powietrzem?
2.) Jeśli nie, to o co chodzi i jak sobie z tym poradzić?
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Kardyn

Staż (od roku): 2009
Drużyna: Renegaci

PostWysłany: Wto Kwi 22 2014 14:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem zawsze się odciągało bolta w koksie by po podłączeniu butli powietrze nie uciekało przez lufę i wtedy powinien się uszczelnić .
Ta brakująca część nie ma wpływu na działanie markera , jest to tylko osłona by przy strzelaniu w machę nie dostać .
Z tego co słyszałem na Wesołej kule były ****owe i często ścinało , może jest poprostu brudny w środku lub jakiś oring się zużył .
Moim zdaniem jakiś oring na bolcie jest padnięty.
do góry
Borys_riot

Staż (od roku): 1999
Drużyna: Emeryt style :D

PostWysłany: Wto Kwi 22 2014 15:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

powietrze ulatuje lufą bo hammer naciska na grzybek zaworu.
1. albo szybko odkręć powietrze do końca i naciśnij spust,
2. albo odciągni bolta i dopiero odkręć powietrze.
do góry
Rafik!

PostWysłany: Wto Kwi 22 2014 15:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kardyn napisał:
Z tego co wiem zawsze się odciągało bolta w koksie by po podłączeniu butli powietrze nie uciekało przez lufę i wtedy powinien się uszczelnić .

Zapytałem, bo wcześniej nie trzeba było tego robić...
do góry
Rafik!

PostWysłany: Wto Kwi 22 2014 15:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Borys_riot napisał:

Wypróbuję.
do góry
Stary koń

PostWysłany: Wto Kwi 22 2014 18:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To co opisałeś jako problem jest czymś normalnym w Trilogy Sport .Sprawdziłem też prostocka 2k4 z ebledem też tak jest , choć nie syczy to trzeba odciągnąć .

Mała poprawka jak mam włączoną płytkę to po zagazowaniu od razu odciąga i jest gotowy do strzału ,na wyłączonej płytce nie przeładowuje do końca .
do góry
Rafik!

PostWysłany: Sro Kwi 23 2014 9:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rafik! napisał:
Borys_riot napisał:

Wypróbuję.

Spróbowałem.
1. Nie pomaga.
2. Po takim zabiegu zaczęło syczeć z Asy, a potem z bonetu i zeszło mi całe powietrze z butli... Naładuję i dam znać.
do góry
[HSS] Jubszy

Staż (od roku): 2004
Drużyna: Jarheads, Magfed Poland, Bulwers

PostWysłany: Sro Kwi 23 2014 9:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Syczenie przy wkręcaniu powietrza może się pojawić przy zejściu zbyt nisko z ciśnieniem na hprze (nie w tym przypadku), ale też przy zbyt mocno wkręconej regulacji prędkości. Zobacz czy nie ma tam jakiejś przesady, bo od tego też się mogą cyrki robić.
W zasadzie nie ma potrzeby odciągania bolta z całym back blockiem, wystarczy sam cocking rod.
Nie uciąłeś uszczelki na butli?
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Rafik!

PostWysłany: Sro Kwi 23 2014 10:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

[HSS] Jubszy napisał:
przy zbyt mocno wkręconej regulacji prędkości. Zobacz czy nie ma tam jakiejś przesady, bo od tego też się mogą cyrki robić.

Nie sądzę. Na Wesołej ustawiałem prędkość i było w porządku. Nie wydaje mi się, żebym ją przekręcił za bardzo, ale i tak tego dziś nie sprawdzę, bo nie mam jak :/

[HSS] Jubszy napisał:
Nie uciąłeś uszczelki na butli?

Ściąłem - zobaczyłem to dopiero po ostatnim odkręceniu butli, gdy nie było już powietrza...
do góry
Rafik!

PostWysłany: Sob Maj 03 2014 11:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po ponownym przestrzelaniu.

Problem pozostał po podłączeniu butli. Po odciągnięciu bolta i strzeleniu ustał. Cały wieczór grałem i było w porządku.

Wygląda na to, że problem ustał, a przynajmniej nie przeszkadza w grze. W razie czego dam znać.
do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery -> cockery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: