WGP trilogy competition pomoc

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery -> cockery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szula96

Staż (od roku): Nowy
Drużyna: brak

PostWysłany: Sob Wrz 26 2015 19:40    Temat postu: WGP trilogy competition pomoc Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ;)
Jest to moj pierwszy post na tym forum i niestety musze prosic o pomoc.

Jestem nowy w paintballu i postanowilem kupic podstawowy sprzet do malowania, wyszlo jednak ze kupilem sprzet jak w opisie (byla okazja) okazalo sie jednak ze marker nie jest do konca sprawny.
Były własciciel mowil ze marker lezał ostatni rok w szafie i wczesniej bylo wszystko ok. Niestety podjalem decyzje kupna bo myslalem ze moj znajomy wymieni oringi lub cos innego i bedzie dzialal, niestety znajomy mnie wystawil i nie obejrzy markera. Problem polega na tym ze powietrze podczas strzalu ucieka bokiem, gdy sie przytrzyma spust do polowy to powietrze ucieka, a z lufy kulki tylko wypadaja bez mocy. Chcialbym wymienic oringi jednak nigdzie nie moge poszukac do tego modelu.
Tutaj moje pytanie do Was, czy to moga byc tylko oringi, czy cos innego i lepiej pozbyc sie tego markera?
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
MdC

Staż (od roku): ~`10

PostWysłany: Wto Wrz 29 2015 14:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

raz, jak bokiem? w którym miejscu?

dwa, jak masz włożony bolt? dzurką do góry czy do dołu?

trzy, ile luftu w butli?
do góry
szula96

PostWysłany: Sro Wrz 30 2015 8:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Uffff, uzyskalem odpowiedz, ulga :)

1- http://zapodaj.net/f3a84cf6bf461.jpg.html

2-Aktualnie marker jest caly rozkrecony, ale probowalem go przestawiac, na poczatku dzwiek markera byl inny mocniejszy, ale pozniej to juz nie robilo znaczenia.

3-Była 2 razy ładowana i zużyta tylko na tym markerze.
do góry
MdC

Staż (od roku): ~`10

PostWysłany: Pią Paź 02 2015 11:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1. chodzi Ci o te dziurke z której z 2 strony wchodzi ten "pręcik" znad spustu?

2. rozwiń myśl: cały rozkręcomy i próby przestawiania
bolt powinien być włożony dziurką do dołu

3. butle mogłeś mieć tysiace razy ładowaną i używaną na setkach mazaków - chodzi mi o to ile pokazuje i na manometrze?

mogłeś źle włożyć bolta, ewentualnie mieć za niskie ciśnienie (starczyło na wykonanie cyklu, ale już nie na strzał) - w obu przypadkach byłby ten sam objaw
do góry
szary

Staż (od roku): 2005

PostWysłany: Pią Paź 02 2015 11:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ewentualnie może być źle ustawiony hammer.

Mimo wszystko my nie czytamy w myślach, więc im więcej dokładnych informacji podasz, tym będzie łatwiej.
do góry
szula96

PostWysłany: Pią Paź 02 2015 16:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MdC
1- Tak dokladnie o to chodzi.
2- Marker aktualnie mam rozkrecony na czesci, poniewaz chcialem wymienic oringii, jednak nigdzie nie moge dostac tych malutkich od tego wlasnie "precika", poniewaz na chlopski rozum myslalem ze to moze byc przyczyna. Proby przestawiania bolta nie byly przeze mnie, tylko znajomego ktory troche sie maluje i probowal cos zaradzic.
3- Od kiedy kupilem sprzet butla byla prawie pusta i myslalem ze to tez moglo byc przyczyna, potem znajomy mi ja naladowal do 3000psi i nic sie nie zmienilo.
do góry
szary

PostWysłany: Pią Paź 02 2015 16:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to zapytam inaczej. A timing masz ustawiony?
do góry
szula96

PostWysłany: Pią Paź 02 2015 18:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szary, nic nie ustawialem. Znajomy odkrecal to co jest pod boltem (nie wiem jak to sie nazywa) i tam probowal przestawiac moc markera, jednak nie mielismy chrono i nie dalo rady. Za tydzien zamierzam isc na malowanie i wtedy wezme ten marker i sprobuje ustawic.
Tutaj amatorski filmik pracy mojego markera, moze cos Wam pomoze..
link: https://www.youtube.com/watch?v=JhCd--WiEzU&feature=youtu.be
do góry
szary

PostWysłany: Pią Paź 02 2015 19:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak na moje oko jest skopany timing.

instrukcje ustawiania timingu:
https://www.youtube.com/watch?v=1Pu2mhzFLoc

to "pod boltem", to cocking rod. Generalnie w cockerach jest z tym straszny ból dupy, bo trzeba za każdym razem wykręcać i wkręcać cocking rod, ale innej opcji nie ma.

Spróbuj ew. wykręcić cocking rod, wyjąć bolt i odkręcić/przekręcić back block, żeby uzyskać dostęp do nakrętki, która jest w dolnej tubie. Wykręć ją całkowicie i zobacz, czy ma oring (powinna) - pod tą nakrętką jest sprężyna i to właśnie ona jest odpowiedzialna za ruch młotka uderzającego w zawór, co z kolei wystrzeliwuje kulkę.

"uciekanie powietrza" to nic nadzwyczajnego - autococker to zasadniczo marker typu pump action, gdzie za cykl przeładowania odpowiedzialny jest system pneumatyczny. Sterowaniem zawiaduje zawór typu 3-way, podając odpowiednio powietrze żeby najpierw otworzyć, a potem zamknąć bolt.

W dobrze ustawionym cockerze, pociągnięcie spustu powinno najpierw zwolnić hammer z seara (pada strzał), a następnie wykonać cykl do tyłu, cofajac backblock (otwierając jednocześnie bolt i ciągnąc do tyłu cocking rod). Zwolnienie spustu powoduje cykl "do przodu" - zamykajac bolt.

Należy tylko pamiętać, że spust należy zwolnić zdecydowanie, bo inaczej backblock wykona ruch do przodu zanim sear wróci na swoje miejsce.
do góry
szula96

PostWysłany: Pią Paź 02 2015 22:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziala! Dzieki wielkie:)
Skrecilem mocniej nakretke i potem cocking rod, marker od razu dostal mocy i zaczal strzelac.
Dzieki za rady i za pomoc!:)
do góry
szary

PostWysłany: Pią Paź 02 2015 22:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tylko teraz sprawdź, czy nakrętka sięnie luzuje przy strzelaniu (od tego był ten oring), a potem ustaw na chrono i powinno być ok.
do góry
szula96

PostWysłany: Sob Paź 03 2015 9:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sprezyna i oring wygladaly dosc dobrze, mocno przesmarowane.
Dam znac po pierwszym malowaniu, czy sprzet dobrze sie spisuje :)
Jesli moge zapytac, to moglby mi ktos doradzic jakie kulki najlepiej do tego sprzetu?
Pozdro.
do góry
babcia

Staż (od roku): 1995
Drużyna: Banshee/Madsheep/Pieszczoszki Babuni/1 Samodzielny Pułk Kawalerii Kozackiej

PostWysłany: Wto Paź 06 2015 10:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szary napisał:

to "pod boltem", to cocking rod. Generalnie w cockerach jest z tym straszny ból dupy, bo trzeba za każdym razem wykręcać i wkręcać cocking rod, ale innej opcji nie ma.

A to nie do końca prawda. Np. Belsales w swoich koksach miał system regulacji kluczykiem bez wykręcania cocking roda. Otwór na kluczyk w backblocku i oporze sprężyny plus dodatkowe parę elemntów i moźna było regulować prędkość bez wykręcania cocking roda. Evo Rex Kit to się zwie:

www.belsales.co.uk/our-products

Zdrówko
do góry
locha

Staż (od roku): 2004
Drużyna: Żubry / ESW

PostWysłany: Wto Paź 13 2015 14:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rex Kit piękna sprawa - w stocku był montowany również w DC2 PE. Warto kupić i zainstalować jak ktoś się nie chce bawić w wykręcanie cocking roda.
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery -> cockery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: