Komora bolta w Prostocku 04
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery -> cockery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ADI.

Staż (od roku): 2010
Drużyna: Dębowi

PostWysłany: Pią Maj 25 2012 6:58    Temat postu: Komora bolta w Prostocku 04 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Czy fabrycznie komora bolta jest poryzana tak jak na zdjęciu?

https://picasaweb.google.com/lh/photo/jUP8NNTttb0u4IxPQH2_7tMTjNZETYmyPJy0liipFm0?feat=directlink

W Trilogy jest gładziutka, a tu odmienny stan.

Pozdrawiam
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Yonin

Staż (od roku): 2005
Drużyna: AiR, Bukkake, Rebels

PostWysłany: Pią Maj 25 2012 8:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A to od strony back blocka? Tam pewnie nawet nie była polerowana, bo po co?
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Trix

Drużyna: therapy, bulwers

PostWysłany: Pią Maj 25 2012 21:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli to komora w body to musi być wypolerowane. Ktoś próbował coś rozwiercać?
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
Tonnrud

Staż (od roku): :-)

PostWysłany: Pią Maj 25 2012 21:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak nie powinno byc - poprawiane wytaczakiem ( nawet wiory widac ) - ktos cos kombinowal ale po co nie mam pojecia
do góry
ADI.

PostWysłany: Pią Maj 25 2012 22:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kupiłem marker z komorą w takim stanie, od osoby z tego forum.
Zarzekał się że od nowości tak było i że nie kombinował.

Jak macie w swoich cockerach?
do góry
Yonin

Drużyna: AiR, Bukkake, Rebels

PostWysłany: Pią Maj 25 2012 23:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tonnrud napisał:
Tak nie powinno byc - poprawiane wytaczakiem ( nawet wiory widac ) - ktos cos kombinowal ale po co nie mam pojecia

Tylko ciekawe jak się tam te wióry razem z boltem ostały.
do góry
Tonnrud

PostWysłany: Sob Maj 26 2012 0:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie mam pojecia acz w tym meiscu bolt nie styka sie z body :)
do góry
ADI.

PostWysłany: Sob Maj 26 2012 7:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma wiórów. Jest kurz.:)

Przepraszam, że wcześniej tego nie sprostowałem.
do góry
Tonnrud

PostWysłany: Sob Maj 26 2012 10:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

eses napisał:
Nie ma wiórów. Jest kurz.:)

Przepraszam, że wcześniej tego nie sprostowałem.

to co w takim razie zaznaczylem ? :p

ps = nie przepraszaj - popraw sie :)
do góry
ADI.

PostWysłany: Sob Maj 26 2012 20:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Toż to kurz.

Światło odbiło się o niego, i zagrał rolę wióra. :)
do góry
Tonnrud

PostWysłany: Sob Maj 26 2012 20:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak zwal tak zwal :)
a czy tak bylo od nowosci to popatrz ( na zdjeciach widac surowy metal ) czy jest to miejsce anodowanie czy nie - jesli jest to bylo od nowosci a jesli nie to poprawiane bylo pozniej .
Druga metoda to zmierz srednice suwmiarka i podaj ile jest a na pewno ktos poda czy ma ten sam wymiar czy mniejszy
do góry
ADI.

PostWysłany: Sob Maj 26 2012 21:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem II właścicielem.I twierdzi,że tak było,że nie kombinował.

Komora nie była anodowana. Jest surowa w całości.

W prostkoku jest "taki sam" bolt jak w posiadanym trilogy. Wpychałem jeden do dwóch dziur mając wrażenie,ze w prostoka ciężej.

Yonin, może mieć rację,też o tym pomyślałem.
Sugeruję się powierzchnią komory tam gdzie pracują o-ringi zamka. Jest lepszej jakości, można przyjąć,ze gładka. Patrząc przez feeda widać delikatne pasy po obwodzie, od obróbki.
Rysawy szlif kończy się równo przed, od back blocka, otworem do młotka.

Marker sprawia wrażenie niedbale wykonanego,w odniesieniu do Trilogy.
do góry
Tonnrud

PostWysłany: Sob Maj 26 2012 21:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kurde - nigdy nie widzialem takiego czegos a mam prostocka :)
cala "dziura" w body pod bolta powinna miec jedna strdnica i cala powinna byc anodowana
do góry
ADI.

PostWysłany: Sob Maj 26 2012 21:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A masz niklowego, czy kolorka?
do góry
EaSy2KiLL

PostWysłany: Sob Maj 26 2012 21:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma opcji zeby komora tak wygladala ... przejrzalem sporo cockerow i pompek i nigdzie nie spotkalem sie z czyms takim ... dla mnie widac ze bylo majstrowane grzebane itd No chyba ze masz jakis prototyp na ktorym experymentowali na zywo i sprzedali tak jak lezal :)
do góry
Tonnrud

PostWysłany: Sob Maj 26 2012 21:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kolorek

na moje lewe kaprawe oko ktos powiekszyl otwor w body bo kupil krotszy bolt a tak dlugie prowadzenie tylko niepotrzebnie zwiekszalo tarcie bolta

ps

anodowanie jest zanurzeniowe wiec kolorkiem pokrywa sie calosc elementu a nie wybrane plaszczyzny :)
do góry
ADI.

PostWysłany: Sob Maj 26 2012 21:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Domniemam, że mój jest niklowany,a technologia anodowania z niklowania mogą się różnić.

Easy, wygląda na niedorobionego cocka. :)
do góry
Tonnrud

PostWysłany: Sob Maj 26 2012 22:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

eses napisał:
Domniemam, że mój jest niklowany,a technologia anodowania z niklowania mogą się różnić.

Easy, wygląda na niedorobionego cocka. :)

Zgadza sie - roznia sie te metody ale tak czy siak surowe alu trzeba czyms pokryc by nie sniedzialo - przynajmniej tak robia producenci :)
do góry
babcia

Staż (od roku): 1995
Drużyna: Banshee/Madsheep/Pieszczoszki Babuni/1 Samodzielny Pułk Kawalerii Kozackiej

PostWysłany: Pon Maj 28 2012 14:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja Wam powiem że jak to nie przeszkadza w działaniu to olać. Jeśli bolt nie przeszkadza w pracy to nie ma to istotnego wpływu na działanie klamki. Widziałem coś takiego parę razy ale to byłeo z ~10 lat temu i też nie przeszkadzało. A jak przeszkadza to wypolerować na gładko i tyle.
Jak mniemam bolt ma przewężenie z tyłu a nie jest na całej długości jednej średnicy?
Zdrówko
do góry
Tonnrud

PostWysłany: Pon Maj 28 2012 15:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Babcia - nie takie bylo pytanie :)

Przeszkadzac to nie bedzie na pewno ale zagwozdka jest czy firma wypuszcza tak nowe markery czy tez to wlasna tworczosc uzytkownika
do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery -> cockery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: