Cocker rulez
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery -> cockery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stary koń

PostWysłany: Sob Maj 03 2014 0:16    Temat postu: Cocker rulez Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam nieśmiało spytam .Czy w tym kraju są jeszcze osoby które grają ,używają ,posiadają jakiś model autocockera ?. Pytam bo temat autocockera od dawna nie daje oznak życia ,a szkoda by było puścić w niepamięć te maszyny .Pomyślałem że można by utworzyć jakąś listę użytkowników tego sprzętu , choćby w celu poznania osób posiadających podobny sprzęt ,mających dostęp do części i wiedzy w tym temacie .To co mi było potrzebne doczytałem na forum choćby w 2 obszernych tematach .Ale zawsze pojawiają się nowi gracze którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o tym sprzęcie .Może Empire wypuszczając Autococker Resurection jest zdania że przyszedł czas na powrót do tej konstrukcji ?
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
baryla

Staż (od roku): 2008
Drużyna: ADHD Paintball Mielec Crew

PostWysłany: Sob Maj 03 2014 8:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja jestem od jakiegoś roku szczęśliwym posiadaczem trilogy sport, znajomemu poleciłem trilogy sf (jest w trakcie odświeżania), i powiem szczerze że sprzętu takiej jakości w tych pieniądzach nie da się znaleźć innego.
Mechanik miał robić za zapas ale gra dokładnie tak samo często jak ION. Ma w sobie jakąś magię i tyle :-D.
Małe kompendium by się przydało, bo rzeczywiście wiedza jest bardzo rozrzucona. A w instrukcji obsługi (przynajmniej do trilogy) prawie nic nie ma.
do góry
[HSS] Jubszy

Staż (od roku): 2004
Drużyna: Jarheads, Magfed Poland, Bulwers

PostWysłany: Sob Maj 03 2014 9:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Minimum wiedzy potrzebne do bieżącej eksploatacji, konserwacji i diagnozowania większości problemów znajduje się w manualu oraz poniżej:

Bez zrozumienia budowy i zasady działania można się czasem wyłożyć na najprostszych czynnościach. Właściciele serii Trilogy mają trochę łatwiej ze względu na uproszczenia konstrukcyjne.
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
[HSS] Jubszy

Staż (od roku): 2004
Drużyna: Jarheads, Magfed Poland, Bulwers

PostWysłany: Sob Maj 03 2014 9:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To też się może przydać: http://www.zdspb.com/tech/misc/maxflo.html
do góry
Stary koń

PostWysłany: Sob Maj 03 2014 10:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja swojego trilogy sport przerobiłem na wersję Competiton ,a później poddałem małym modyfikacjom .Wynik jest powalający , zrobił się bardzo cichy ,kik nie występuje w ogóle , na chrono potrafi wystrzelić po 6-7 kul pod rząd i chrono nie pokazuje zmiany prędkości .Pracuje na chwilę obecną na ciśnieniu 260-280 psi ,zależy od użytych kul i lufy .
do góry
tooniek

Staż (od roku): 2003
Drużyna: eUphoria

PostWysłany: Sob Maj 03 2014 10:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cockery za granica maja sie bardzo dobrze. Tylko w PL jakos wszystko przycichlo, a jak ktos sprzedaje koksa to za grosze. O dziwo kilka czesci jeszcze mozna dorwac w sklepach. Jednak jak czesci to tylko za granica. Wlasnie jestem w trakcie sprowadzania barbow do Eblade'a z Hongkongu.... Czesci tez nikt sie nie chce pozbywac :)
do góry
Stary koń

PostWysłany: Sob Maj 03 2014 11:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

możesz się podzielić namiarem na te dobrości ,bo też poszukuję kilku pierdół ?
do góry
Rafik!

Staż (od roku): 2007
Drużyna: Therapy (dawniej Templars)

PostWysłany: Sob Maj 03 2014 11:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też niedawno kupiłem Trilogy Sport i też jestem zadowolony :) - na takie luźne granie na hali lub w lesie zupełnie mi wystarcza. Przy odrobinie doświadczenia i umiejętności starcza do rywalizacji z elektrykami

Z drugiej stron bardzo brakuje mi w nim regulatora, zaciskowego feedu i ASY on/off. Nie chce mi się go przerabiać. Właśnie rozważam zakup nowego koksa - jednego z dwóch dobrych ofert jakie dostałem :)

tooniek napisał:
Cockery za granica maja sie bardzo dobrze.

To prawda - przegrzebałem Ebay, PBnation, mcarterbrown - możliwości do zakupu całych koksów i części aż nadto. I przy niektórych trzeba się postarać, żeby coś wygrać.

Stary koń napisał:

Spróbuj albo wyżej wymienione portale, albo sklep:
http://www.baccipaintball.com/

Skupują stare części paintballowe i odsprzedają je potem. Można znaleźć cudeńka do pompek, AGD, Cockerów.

Zresztą warto go przejrzeć z ciekawości i żeby zobaczyć jak kiedyś wyglądał sprzęt do paintballa ;)
do góry
Stary koń

PostWysłany: Sob Maj 03 2014 12:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widzę że stan chorobowy postępuje tak jak u mnie :) .Z tą różnicą że ja swojego trilogy przerobiłem , a i tak w niedługim czasie postarałem się o cockerka z tymi właśnie dodatkami + e-blade . I tak właśnie EGO 11 jest jako backup .
do góry
M@jki

Drużyna: WGSP[Wesoła Gromadka Szalonego Puchatka]

PostWysłany: Sob Maj 03 2014 13:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to jeszcze ja.
Jestem od jakichś 3 lat posiadaczem (szczęśliwym) Karnivora. Udało się mi wyrwać sztukę w bardzo dobrym stanie, poza rysami pod regulatorem od klucza i odrobinę ścierającego się backblocka od ciągłego strzelania, wygląda jak całkiem młoda klamka.
Fakt koksy mają jakąś magię i ciągną do siebie.
Mam też ochotę nabyć jakiegoś fajnego mechanika, tak dla luźnego strzelania.
Może za jakiś czas.
do góry
tooniek

PostWysłany: Sob Maj 03 2014 15:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Stary koń napisał:

Kansus - LPRy, vertical feedy, sprezyny, zawory itp
Skill - Belsales: mlotek, zawor, bolt
Dragon - Eclipse: bolt, zawor, LPR

Fanatix ma jeszcze piny od bolta i regi Tickler

W UK i niemczech na forach mozna dopasc czesci do koksow. U francuzow tez widzialem
do góry
tooniek

PostWysłany: Sob Maj 03 2014 16:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

M@jki napisał:
...i odrobinę ścierającego się backblocka od ciągłego strzelania

Backblock nie wali ci czasem w body?
do góry
IRONeusz

Staż (od roku): 2012

PostWysłany: Sob Maj 03 2014 19:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Panowie, a co Wy się dziwicie że Cockerów prawie u nas nie ma, jak każdy radzi co by kupować jakieś planety, GOG'i, czy inne "daje" ? ;)
Nie tak dawno temu od (chyba) Kolegi Tooniek nabyłem Competition'a SF i jestem szczerze zszokowany... Wcześniej byłem wyznawcą prostych jak cep Smart Parts'ów, ale teraz już chyba tylko tym mazakiem będę grał...Tak wiem że to nie Karni czy inny Oracle, ale i tak daje znacznie więcej przyjemności z gry niż inne "elektryki"
Mam nadzieję że takich "zapaleńców" jak my Panowie, będzie coraz więcej dzięki czemu częściej będzie można usłyszeć "klang" cock'sa na polach ;)
Pozdro 4 all!!
do góry
Borys_riot

Staż (od roku): 1999
Drużyna: Emeryt style :D

PostWysłany: Sob Maj 03 2014 21:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akurat Comp, jest takim bardzo bardzo średnim cockerem. Strach pomyśleć co by się stało jak byś dorwał planetę, evolutiona czy freeflowa.
do góry
IRONeusz

Staż (od roku): 2012

PostWysłany: Sob Maj 03 2014 21:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

:)
Borys...diabli wiedzą, ale jako laik w tej "branży", wolałem na początek spróbować swoich sił z chyba najłatwiejszym z cockerów, a kto wie co uda się za jakiś czas nabyć ;)
Niestety tak jak Stary Koń słusznie zauważył, temat cockerów i tym samym ich podaż praktycznie już nie istnieje. No bo w sumie jak ktoś ma, to trzyma dla potomnych, niech wiedzą że coś takiego kiedyś było i ludzie tym malowali.
No i jest jeszcze temat ich ustawienia, może i znaleźć można filmiki jak, co i gdzie, ale co innego teoria, a co innego praktyka.
do góry
mj

PostWysłany: Nie Maj 04 2014 12:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja straciłem rozsądek dla karniego - ma coś klamka w sobie ...

szkoda że znikł z netu poczet markerów polskich, w dziale cocker było tam kilka smaczków :)
do góry
M@jki

Drużyna: WGSP[Wesoła Gromadka Szalonego Puchatka]

PostWysłany: Nie Maj 04 2014 17:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tooniek napisał:
M@jki napisał:
...i odrobinę ścierającego się backblocka od ciągłego strzelania

Backblock nie wali ci czasem w body?

No mniej więcej tak by to wyglądało. Muszę go trochę podregulować.
do góry
tooniek

PostWysłany: Nie Maj 04 2014 17:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wysun bolta i jeden obrot backblocka na prowadnicy. Nie zapomnij bolta ustawic ;)
do góry
Stary koń

PostWysłany: Nie Maj 04 2014 21:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No po dwóch dniach jest 0,5 ludka z cockerem na województwo , a jest jeszcze Mr.Locha ale on właśnie zamurowuje swoje zbiory w jakiejś piwnicy , tak żeby nikt mu ich podprowadził .Jakby ktoś pytał gdzie są wszystkie cockery z polski to już wiecie .Pewnie jak skończy to się tu odezwie .
do góry
babcia

Staż (od roku): 1995
Drużyna: Banshee/Madsheep/Pieszczoszki Babuni/1 Samodzielny Pułk Kawalerii Kozackiej

PostWysłany: Wto Maj 06 2014 14:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mj napisał:
ja straciłem rozsądek dla karniego - ma coś klamka w sobie ...

szkoda że znikł z netu poczet markerów polskich, w dziale cocker było tam kilka smaczków :)

Znikł bo nie było chętnego na jego prowadzenie. Ja nie mam czasu ani chęci by to dalej ciągnąć. Kopia leży u mnie w archiwum. :-P

Zdrówko
do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery -> cockery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: