Karnivor Autococker
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery -> cockery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mj

PostWysłany: Pon Sie 10 2009 11:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ok, cenna wiadomość, dobrze wiedzieć na przyszłość :)
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Vetlorcono

Staż (od roku): 2008

PostWysłany: Pon Sie 10 2009 11:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Panowie taka sprawa: żeby w karnim odkręcić IVG i zawór to trzeba wykręcić cocking roda z back blocka, tak więc zrobiłem i teraz zauważyłem że po grze zaczyna się odkręcać od back blocka. Dokręcony jest, ale fabrycznie był na kleju. Nie chcę go kleić bo bym nie mógł wykręcić IVG xD Takie błędne koło, ktos ma jakiś pomysł?
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
mj

PostWysłany: Pon Sie 10 2009 11:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

możesz użyć taśmy teflonowej, czasami wystarcza, jak nie to jest coś takiego jak blue loctite, zasada działania jak zwykły loctite ale o wiele wiele słabszy. Główny jego cel to zabezpieczenie gwintu, na pewno pomoże
do góry
RemaS

Staż (od roku): 2003
Drużyna: poszukiwana :)

PostWysłany: Wto Wrz 01 2009 18:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam

Mam problem ze swoim 'karnivorem'... Cudzysłów dlatego, że z karnivora praktycznie samo body i reg został. Zamontowane jest MQvalve,orange bolt, e2, eclipse nexus lpr, eclipse nexus ram, eclipse qev. Dawno nie byl ruszany lezal w szafie z tego co pamietam dlatego ze syczal zostal odlozony na bok.
Ustawienia plytki sa ustawione na factory-fast

Problem nr.1 polega na tym ze co drugi strzał tak jakby blokuje sie przedni qev i ucieka z niego powietrze dopóki nie strzele drugi raz.

Problem nr.2 polega na syczeniu, gdy troche bardziej odkrece inline tzn na 3 obroty i wiecej, syczy z miejsca gdzie jest sruba pod mqvalve nad ramką markera.

Problem nr.3 polega na tym, że marker dostaje chyba za niskie cisnienie bo kule nie chca wylatywać, a jak zwieksze to powtarza sie problem nr. 2

Ktoś ma jakieś rady ?
Wcześniej marker normalnie działał. Rozkrecilem calego, wyczyscilem, nasmarowalem.

pozdro
Remas
do góry
mj

PostWysłany: Wto Wrz 01 2009 18:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rozumiem że strzelasz bez kulek? A oczy masz wówczas wyłączone?
do góry
RemaS

Drużyna: poszukiwana :)

PostWysłany: Wto Wrz 01 2009 18:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak strzelam bez kul, to mam wylaczone oczy.
do góry
popeye

Drużyna: Goodfellas

PostWysłany: Wto Wrz 01 2009 21:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mq uszczelnia się powyżej 200/250 psi, jeżeli masz mniej to będzie syczał (z lufy nie syczy ?)
do góry
Vetlorcono

PostWysłany: Sro Wrz 02 2009 18:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja tak z innej beczki, dostanę gdzieś w polsce (oczywiście za rozsądne pieniądze) zawór MQ2 do Karniego? Czy tylko za granicą (USA?)? Do magnetycznego zaworu już młotek i stary zawór nie jest potrzebny, nawet seer i elktro magnes od seera i ten pin nie są potrzebne i zamiast tego elektromagnesu sie podpina, prawda? Jeszcze jedno- Jak kupować w USA to w jakim sklepie i jaką wersję tego zaworu (bo są dwie- regular i jakaś inna)... Z góry dzięki za odpowiedź. Chętnie dowiem się co sądzą o tym zaworze jego użytkownicy ;D
do góry
mj

PostWysłany: Sro Wrz 02 2009 19:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

co do mq2 to w Polsce raczej ciężko, ale jak widać w poście wyżej zdarzają się

zawór mq2 koniecznie z karnivor spacer

Aby prawidłowo zainstalować mq2 w karnim trzeba przyciąć jeden element w środku, akurat uciekła mi nazwa, chyba ICS.

co do sklepu to widziałem te zawory w compulsive paintball
do góry
Vetlorcono

PostWysłany: Sro Wrz 02 2009 20:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się intensywnie czy mi się opłaca. Chyba takowy sobie sprawię... Tylko czmu taki drogi :D
do góry
mj

PostWysłany: Sro Wrz 02 2009 20:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zastanów się dobrze :), cena to nie jedyna rzecz do rozważenia.

Kiedyś sporo szperałem na temat mq2 i ogólnie fajna sprawa, przy czym spotykałem się z opiniami, nielicznymi, że mq jak najbardziej z każdym koksem ale z karnim najmniej :)

Ogólnie chodzi o ten prosty mod, ale niestety uniemożliwia on powrót do normalnej standardowej mechanicznej konfiguracji zaworu.

I taki szczegół, mq2 dla karniego, sam zawór jest regular ale element zwany spacer musi być specjalnie do karniego, najlepiej pisać/kupować mq2 valve dla karniego
do góry
Vetlorcono

PostWysłany: Czw Wrz 03 2009 19:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam dwa wyjścia: kupić MQ2 albo sprzedać Karniego i kupić coś innego. Dylemat ;D
do góry
mj

PostWysłany: Czw Wrz 03 2009 19:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmm moim zdaniem mq 2 valve nie zmieni ogólnej charakterystyki karniego. Nadal będzie to koks ze wszystkimi plusami i minusami tych klamek. Zainstalowanie mq zwiększy powtarzalność strzału i zmniejszy kopnięcie. Szybkostrzelność minimalnie może też spaść to wszystko. Jeśli potrzebne ci większe możliwości ustawień to może płytka Tadao?
do góry
king

Staż (od roku): 2000

PostWysłany: Czw Lis 12 2009 15:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam Karniego z E2 i nie wiem czemu ale jak mam właczone oko i mimo ze sa kule
to mi nie strzela po wylaczeniu oka chodzi normalnie czyli tak jak by nie reagowal na obecnosc
kuleczek :?: samo oko dziala bo sprawdzilem na "sensitiv" wiec w czym moze byc problem ???

jak właczyc tryb w E2 tak by strzelał ogniem ciagłym przy każdym nacisnieciem spustu ?
do góry
locha

Staż (od roku): 2004
Drużyna: Żubry / ESW

PostWysłany: Czw Lis 12 2009 16:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sprawdzenie na ''sensitiv'' (rozumiem że w ustawieniach E2) że oczy działają nie znaczy wcale że działają tylko że są podpięte. Ale piszesz że po wyłączeniu marker chodzi... hmm. Wyjmij oko i je przeczyść zamontuj ponownie, zobacz czy jest dobrze wpięte w płytce, zobacz jakie masz ustawienia na płytce. Masz penwie jedno ( tak tak były dostepne także podwójne do koksów ) oko więc oczy powinny działać na ustawieniu REFLECTIVE nie BREAKBEAM.
1. SENSITIVITY - ustaw na 50 % i zobacz co się dzieje. 50% to standardowe ustawienie. Jaką grasz farbą ? SENSITIVITY ustawia się zależnie od tego jakimi kulami grasz. 50% powinno ogarnąć większość kul, jeżeli gras z kulami które mają ciemną skorupkę, lub słabo połyskującą - matową to kule te słabiej odbijają światło i sensor ich nie widzi, traktując komorę jako pustą. Na wyświetlaczu w menu SENSITIVIT masz dwie wartości dolna pokazuje jakie masz ustawione, górna pokazuje odczyt z komory, ważne jest żeby ustawić tak by ustawione było minimalne niższe niż te, które wskazuje sensor ( górna wartość ) Sprawdź to z kulka w komorze. Odgazuj wcześniej klamkę żeby ci nie wystrzeliła w czasie zabawy :). Jak z kulą w komorze pokaże ci np: 70 to ustaw czułość na 65 % etc.
Powinno pomóc. Spróbuj na innej farbie.

Co do full auto to ustaw sobie ramping, full auto w E2 nie znajdziesz :)
do góry
jankes15

Drużyna: Socho Squad

PostWysłany: Czw Lis 12 2009 16:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

RemaS napisał:

Problem nr.2 polega na syczeniu, gdy troche bardziej odkrece inline tzn na 3 obroty i wiecej, syczy z miejsca gdzie jest sruba pod mqvalve nad ramką markera.

Jeśli syczy Ci z tej śruby znaczy że MQ się nie uszczelnia. U mnie pomogła wymiana oringu na przedzie popeta (ten przezroczysty).
do góry
Luk3

Staż (od roku): '06
Drużyna: WU

PostWysłany: Czw Lis 12 2009 19:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja z karnim mam bardzo specyficzny problem.. oko nie łapie i na płytce nie działają 2 linie i nie bardzo widze co gdzie jest napisane ;D
do góry
king

Staż (od roku): 2000

PostWysłany: Czw Lis 12 2009 22:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

locha napisał:
Sprawdzenie na ''sensitiv'' (rozumiem że w ustawieniach E2) że oczy działają nie znaczy wcale że działają tylko że są podpięte. Ale piszesz że po wyłączeniu marker chodzi... hmm. Wyjmij oko i je przeczyść zamontuj ponownie, zobacz czy jest dobrze wpięte w płytce, zobacz jakie masz ustawienia na płytce. Masz penwie jedno ( tak tak były dostepne także podwójne do koksów ) oko więc oczy powinny działać na ustawieniu REFLECTIVE nie BREAKBEAM.
1. SENSITIVITY - ustaw na 50 % i zobacz co się dzieje. 50% to standardowe ustawienie. Jaką grasz farbą ? SENSITIVITY ustawia się zależnie od tego jakimi kulami grasz. 50% powinno ogarnąć większość kul, jeżeli gras z kulami które mają ciemną skorupkę, lub słabo połyskującą - matową to kule te słabiej odbijają światło i sensor ich nie widzi, traktując komorę jako pustą. Na wyświetlaczu w menu SENSITIVIT masz dwie wartości dolna pokazuje jakie masz ustawione, górna pokazuje odczyt z komory, ważne jest żeby ustawić tak by ustawione było minimalne niższe niż te, które wskazuje sensor ( górna wartość ) Sprawdź to z kulka w komorze. Odgazuj wcześniej klamkę żeby ci nie wystrzeliła w czasie zabawy :). Jak z kulą w komorze pokaże ci np: 70 to ustaw czułość na 65 % etc.
Powinno pomóc. Spróbuj na innej farbie.

1.oko wyczyszczone
2.ustawiłem na REFLECTIV
3.SENSITIV 50%
4.SENSITIV górna wartosc z otwartym boltem 27 po wrzuceniu kuli 53-55 (kule to cobry)

nadal pyka tak jakby nie bylo kul
do góry
locha

Drużyna: Żubry / ESW

PostWysłany: Wto Lis 17 2009 10:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm. To pogłówkuje jeszcze nad tym odpalę jakiegoś koksa z E2 i dam ci znać jak na coś wpadnę :)
do góry
Majkelo

Staż (od roku): 2006

PostWysłany: Wto Lis 17 2009 11:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To popatrz czy kabelki do płytki podłaczyłeś poprawnie - czy nie zamieniłeś. Ja przy swoim kiedys tak sie pierdyknąłem i marker zamiast strzału miał jakby pierdnięcie i backblock skakał to tyłu,. czekał na otwartym bolcie jakiieś pół sekundy i zamykał się.
do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery -> cockery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Skocz do: