blokujący się bolt, odskakująca klapka i uszczelka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery -> Angel
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yoz

Staż (od roku): 2008
Drużyna: Wild Snake Team / NN

PostWysłany: Pon Lut 15 2010 12:32    Temat postu: blokujący się bolt, odskakująca klapka i uszczelka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam następujący problem z Angelem A1,
1. Uszczelka prostokątna znajdująca się pod otwieraną komorą bolta - da się ją gdzieś dostać?
2. w momencie strzału klapka dosyć wysoko odskakuje, przez co dmucha z boków.
3. blokuje się bolt... - jeśli porusza się klapką to się cofa...

Co można z tym zrobić? i czy jakiś serwis jest mi to w tanie naprawić, bo ja już tracę cierpliwość do tego...
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
+zioło+

Drużyna: Adventure Team

PostWysłany: Pon Lut 15 2010 13:13    Temat postu: Re: blokujący się bolt, odskakująca klapka i uszczelka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Yoz napisał:
Mam następujący problem z Angelem A1,
1. Uszczelka prostokątna znajdująca się pod otwieraną komorą bolta - da się ją gdzieś dostać?

2. w momencie strzału klapka dosyć wysoko odskakuje, przez co dmucha z boków.
3. blokuje się bolt... - jeśli porusza się klapką to się cofa...

Co można z tym zrobić? i czy jakiś serwis jest mi to w tanie naprawić, bo ja już tracę cierpliwość do tego...

http://angelsports.com/product.aspx?guid=d28f496c-263c-4238-876d-1cd1c61035de
skręć trochę zawiasy ;-)
oddaj go Ciupadze, niech on się z tym męczy ;-)
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Yoz

PostWysłany: Pon Lut 15 2010 19:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To już znalazłem. czekam na odpowiedź czy wyślą to do polski i za ile...
a że ciupagus to mój brat to na mnie spadł serwis tego sprzętu.
Z zawiasem - sprawdzę, pokombinuję...
Dorabiane uszczelki już wiem, że nie dają rady, zobaczymy co dalej...
do góry
Vetlorcono

PostWysłany: Pią Lut 19 2010 14:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Siemka, jak odskakuje ci klapka to masz duże prawdopodobieństwo że RAM juz dogorewa. Jeżeli tak, to niestety czekają cię spore wydatki (z niemiec sprowadzić), chyba że masz szczęście i ktoś będzie miał u nas, ale to i tak jest wydatek.
do góry
xenor

Staż (od roku): 2006
Drużyna: Goodfellas

PostWysłany: Sob Lut 20 2010 0:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ad1.
Mam taką uszczelkę. Mogę Ci ja wysłać, żeby Cię nie finansować zapłacisz mi za nią 1 PLN + przesyłka.

Ad2.
Co do klapki jeżeli jest luźna i lekko podskakuje do góry oznacza, że jest wyrobiony/wytarty bolt.
Jak się otwiera to musisz wykonać czynności:
1. Wyciągnąć RAM
2. Na głowni RAMU jest śrubka musisz ją odkręcić (wklejona jest na klej do gwintów więc musisz to lekko podgrzać).
3. Jak już to rozgrzejesz i odkręcisz śróbkę musisz głownie RAMu wyciągnąć o 0,5mm do 1 mm tak żeby wydłużyć RAM.
4. Wkleić to wszystko ponownie klejem do gwintu.

Przyczyną otwierania klapki jest wyrobienie tyłu Ramu, tam niestety nie da rady zajrzeć, ale przedłużenie go załatwia sprawę.

I klapka się nie będzie otwierać.
Jest jeszcze druga metoda, kupić nowy RAM.

Ad3.
Mam 3 Angele na serwisie w których jakoś się blokuje bolt, napisz coś więcej bo może sobie kiedyś z tym już radziłem.
do góry
Yoz

PostWysłany: Sob Lut 20 2010 15:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za rady :) na razie angel trafił do Przemiego. Już tam coś pogrzebał, wymienił uszczelkę i ustawił, teraz muszę ściągnąć ten marker spowrotem do Poznania (bo leży w sklepie na S w Warszawie). jak wróci to będę wiedział coś więcej jak się teraz zachowuje.
do góry
Yoz

PostWysłany: Wto Lut 23 2010 19:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wrócił, uszczelka założona, klapka mniej odskakuje, ale niestety nadal się bolt blokuje, choć po ponownym naciśnięciu spustu się cofa. pytanie co dalej?
do góry
xenor

Staż (od roku): 2006
Drużyna: Goodfellas

PostWysłany: Wto Mar 29 2011 18:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to w ramach uzupełnienia informacji.

Jeżeli po wyjęciu bolta i zamknięciu klapki wykona się strzał i RAM zostaje z przodu oznacza tylko jedno, RAM do wymiany. Wyrabia się tuleja zamykająca spool i powietrze zamiast cofać młotek wybiera drogę po najmniejszej lini oporu i uchodzi do przodu.
Podobno w nowych "Niebieskich" RAMach popraili ten materiał, kupiłem postrzelam to się okaże.
do góry
locha

Staż (od roku): 2004
Drużyna: Żubry / ESW

PostWysłany: Czw Mar 31 2011 11:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Póki co polecam manewr ratunkowy tzw: WUderzenie :))) .
Jak w trakcie gry bolt ci się zablokuje uderz butla o ramię. Tak jak trzymasz klamkę w trakcie strzału to po prostu mocno klepnij o ramię. Bolt odskoczy i możesz dalej pruć :) Rozwiązanie może nie najlepsze, ale sprawdzone w boju :D Nie pamiętam kto mi podpowiedział, chyba świeżak :)
Działa za każdym razem :)
do góry
Hander

Drużyna: Śląski Klub Paintballowy AiR ( Bukkake/ PlanB)

PostWysłany: Czw Mar 31 2011 13:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałem podobną sytuację tzn. bolt nie wracał. Poprzedni właściciel twierdził że to padnięty RAM i trzeba wymienić. Wymieniłem więc na STR RAM i okazało się że po wymianie nic się nie poprawiło a było tylko gorzej. Okazało się że winny był solenoid. Wymieniłem i wszystko pięknie chodzi.
do góry
Yoz

PostWysłany: Czw Mar 31 2011 13:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie potrzebnie odkopany temat...
Marker poszedł na części, więc problemu nie udało się w nim rozwiązać...

temat do zamknięcia
do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery -> Angel Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: