serwis Macdev w polsce i sklep Fanatix
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery -> MacDev
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sj111

Staż (od roku): 2007
Drużyna: gryf

PostWysłany: Pią Cze 24 2011 19:58    Temat postu: serwis Macdev w polsce i sklep Fanatix Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Opiszę drobne problemy z serwisem:) Kupiłem nowego clona w Fanatixie. Okazało się, że ścina oringi, ale producent przewidział wersję V2 kilku części. oczywicie upgrade za free w sprzęcie high-end (tak jak u innych producentów). Ściągnięcie części za pośrednictwem Fanatixa okazało się żenujące i dopiero po 1,5 miesiąca, gdy napisałem do Macdeva, że rozpocznę nowy wątek na pbnation.com zabrali się za wysyłkę części do Polski. Wątek Tonruda potwierdza fakt, że Fanatix jest bezużyteczny a Macdev ma świetne markery kilometry przed dye i planetą, ale serwis jest kilkometry za dyem i planetą. Przynajmiej w Polsce... Oczekiwanie na części 1,5 miesiąca z markerem high end w szufladzie to przegięcie...
Fantix bardzo miły kontakt i zupełnie nic poza tym...
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Retel

Staż (od roku): 2002
Drużyna: DCC

PostWysłany: Nie Cze 26 2011 7:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

pozwolę sobie odnieść do tej sprawy w imieniu Fanatix. :-)

Po pierwsze - dziękuję za podzielenie się uwagami.

Po drugie - zaraz po zakupie starszej wersji Clone'a (z dużym rabatem nota bene :), zaproponowaliśmy zwrot markera. Kupujący wybrał jednak dosłanie przez nas ball detent'ów, ze względu na to, że ball detenty zamocowane w markerze budziły wątpliwości. Wysyłka ball detentów nastąpiła w ciągu 48h.

Po trzecie - od czasu kiedy Tonrud pisał o serwisie MacDev zmieniło się bardzo dużo. Był kłopot z dostępem do części. Jednak teraz dział techniczny MacDev pracuje bezpośrednio z dealerami i wszystkie sprawy techniczne udaje się teraz rozwiązać. Części dosyłane były 3 razy z Australii i od czasu zgłoszenia przez nas takiej potrzeby nigdy nie trwało to powyżej 21 dni. I mogę tu przytoczyć bardzo konkretne przykłady. Sprawa "sj111" trwała dłużej ze względów, o których poniżej.

Po trzecie - co do bezużyteczności Fanatix - w sprawę zaangażowałem się osobiście, aby dopilnować tematu. Niezwłocznie po zgłoszonej informacji o potrzebie ściągnięcia wersji V2 skontaktowałem się z przedpiszcą ;-) i poinformowałem, że skontaktuje się z MacDev'em. Jednak już po kilku minutach na firmowej skrzynce wylądowała kopia maila, w której "sj111" kontaktuje się bezpośrednio z MacDev i prosi o przesłanie bezpośrednio części do niego z pominięciem ogniwa pt. "Fanatix".

Po czwarte - jak tylko MacDev dosłał części do naszego serwisu wysyłka nastąpiła w ciągu 24h.

Oczywiście zgadzam się, że marker w przysłowiowej szufladzie przez 1,5 miesiąca do powód do niezadowolenia. Sądzę jednak, że wybranie jednej ścieżki realizacji sprawy (polecam przez Fanatix) skróciło by czas do około 20 dni. (1-3 dni na ustalenia problemu i sposobu rozwiązania, 15 dni przesłanie części przez MacDev, 1-2 dni wysyłka do klienta).

Tak czy owak zawsze pozostaje do dyspozycji - czy to przez PW na forum, GG czy maila.
Serwis jest dla mnie osobiście sprawą bardzo istotną.

Mam nadzieję, że po dosłaniu darmowych części, marker będzie hulał :-)
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
Philippe

Drużyna: Hunters Crew

PostWysłany: Nie Cze 26 2011 10:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W naszym przypadku nie mieliśmy żadnych problemów. Potrzebowaliśmy parę śrubek, części dostaliśmy w około 15 dni (z Australii) i to jeszcze więcej części niż prosiliśmy, wszystko całkowicie za darmo. Także jesteśmy (Hunters Crew) bardzo zadowoleni z serwisu MacDev/Fanatix.
do góry
-Lukas-

Drużyna: Therapy

PostWysłany: Nie Cze 26 2011 19:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

abstrahując od tematu, rozbawiło mnie to,

Cytat:
skontaktowałem się z przedpiszcą ;-)

http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1006:przedpiszca-przedpica-&catid=44:porady-jzykowe&Itemid=58
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
MaKaM

Staż (od roku): 2005

PostWysłany: Pon Cze 27 2011 9:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sj111 napisał:
Macdev(-a) [...] serwis jest kilkometry za dyem i planetą.

a może, po prostu, jest kilometry oddalony od naszego kraju. I nie piszę tego tylko w sensie geograficznym.
do góry
sj111

PostWysłany: Sro Cze 29 2011 16:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chłopaki żartujecie:
1. Fanatix sprzedał na allegro marker, jako nowy a otrzymałem marker ze zjechanymi ball detentami i bez instrukcji obsługi, więc raczej długo ktoś nim się bawił...
2. Do Fanatixa trzeba było wydzwaniać, a odpowiadali, że nie mają żadnych informacji od macdeva- trochę smutne...
3. Macdev przez kilka tygodni twierdził, iż części dostanie fanatix przez dystrybutora europejskiego- co trwało koło 1,5m-ca.
4. Gdy sam mało obcesowo napisałem do macdeva po 2 tygodniach fanatix otrzymał części.

Tak jak pisałem kontakt z fanatixem- nie wykręcali się od dostarczenia części, ale byli nieskuteczni...

Macdev fajny sprzęt, ale serwis jest jaki jest...
do góry
Tonnrud

Staż (od roku): :-)

PostWysłany: Sro Cze 29 2011 16:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam nadzieje ze nie byl to czarny clone :)
do góry
Retel

PostWysłany: Czw Cze 30 2011 15:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lukas2k4 napisał:
abstrahując od tematu, rozbawiło mnie to,

Cytat:
skontaktowałem się z przedpiszcą ;-)

http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1006:przedpiszca-przedpica-&catid=44:porady-jzykowe&Itemid=58

OK, poprawię się:
Albo przedpisarz albo przez omówienie... ;-)
do góry
Retel

PostWysłany: Czw Cze 30 2011 16:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sj111 napisał:
Chłopaki żartujecie: ... [ciach]

Finalnie klient i tak ma rację, dlatego w żadnym razie nie zamierzam dyskutować i oczywiście przyjmuję uwagi. Dzięki tej sytuacji - za którą bez względu na przyczyny przepraszam - nawet jeśli klient zdecyduje się na samodzielny kontakt z MacDev - będziemy ze swojej strony sprawdzać sprawę.

Jeśli chodzi o instrukcje - na aukcji były wymienione wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu, to tak tytułem wytłumaczenia.
do góry
Marcin (TS)

Drużyna: Terra Sarove

PostWysłany: Czw Cze 30 2011 17:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Retel napisał:
sj111 napisał:
Chłopaki żartujecie: ... [ciach]

Jeśli chodzi o instrukcje - na aukcji były wymienione wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu, to tak tytułem wytłumaczenia.

A o detentach ani słowa - sprzedawaliście używany sprzęt jako nowy ?
do góry
sj111

PostWysłany: Czw Cze 30 2011 19:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tonrud, tak był to czarny clone :)
do góry
sj111

PostWysłany: Czw Cze 30 2011 19:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak kupuje się marker jako nowy to jest nowy a nie po przejściach. Wasze tłumaczenia są żenujące. Jeśli nadal mamy prowadzić dyskusje to zamieszczę całą korespondencję z macdevem i wami. Jak marker się sprzedaje, jako nowy to ma być nowy! A jak chcecie dyskutować to załączę zdjęcia detentów. Żeby się nie okazało, że to zareklamowany marker Tonruda, sprzedany, jako nowy :)
do góry
LukeBB

Staż (od roku): 2008
Drużyna: One Man MOFO's

PostWysłany: Czw Cze 30 2011 20:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Retel napisał:

A to nie jest tak, że jak nowy sprzęt sprzedaje sklep to musi mieć instrukcję w języku polskim?
Czy sprzęt był sprzedawany tak de facto przez osobę prywatną?
do góry
Retel

PostWysłany: Pią Lip 01 2011 6:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sj111 napisał:
jak kupuje się marker jako nowy to jest nowy a nie po przejściach. Wasze tłumaczenia są żenujące. Jeśli nadal mamy prowadzić dyskusje to zamieszczę całą korespondencję z macdevem i wami. Jak marker się sprzedaje, jako nowy to ma być nowy! A jak chcecie dyskutować to załączę zdjęcia detentów. Żeby się nie okazało, że to zareklamowany marker Tonruda, sprzedany, jako nowy :)

Tak jak napisałem powyżej - rozumiem i przyjmuje uwagi. Przy pierwszym kontakcie po zakupie proponowaliśmy jednak zwrot markera. Powiem więcej - proponuje zwrot markera i teraz (przy założeniu, że wizualnie marker jest w dobrym stanie).
do góry
sj111

PostWysłany: Pią Lip 01 2011 17:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Stałem przed wyborem oddać wam marker i zostać bez żadnego markera, gdyż oczywiście sprzedałem droida, żeby nabyć clona. Myślę, że skoro oferowaliście używany marker, jako nowy to wypadałoby zaproponować wymianę na faktycznie nowy marker a nie zwrot gotówki, który dla mnie nic nie załatwia, gdyż zostanę bez swojego poprzedniego markera.
do góry
Tonnrud

Staż (od roku): :-)

PostWysłany: Sro Lip 06 2011 22:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mowisz ze czarny , mowisz ze uzywany i ze uszczelki mu siadaja :)

a nie brakuje mu 2 znaczkow " clone " z tylu body czasami ? :D
do góry
vic

Drużyna: Project Poznań

PostWysłany: Czw Lip 07 2011 6:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tonnrud napisał:
a nie brakuje mu 2 znaczkow " clone " z tylu body czasami ? :D

e to już by była przesada nowy bez znaczków?
do góry
sj111

PostWysłany: Czw Lip 07 2011 11:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

znaczki miał, ale detenty były zjechane (te twarde szare), więc ciekaw jestem ile dziesiąt kartonów przez niego przeleciało. Sprawa tym bardziej jest żenująca, że sprzedawał sklep a nie osoba prywatna. Widzę, że teraz najlepszą opcją jest indywidualny import ze stanów, skoro nawet sklepy robią taką ściemę. Uważam, że Droid był dużo lepiej dopracowany, różnica polega na kilku drobiazgach i płytce oled. Moim zdaniem nie ma po co dopłacać...
do góry
Retel

PostWysłany: Pon Lip 11 2011 10:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sądzę, że propozycja zwrotu sprzętu, która pojawiła się (1) zaraz po sprzedaży i (2) dodatkowo publicznie po 2-3 miesiącach od zakupu [!] (vide powyżej) są 100% dowodem na to, że w Fanatix zadowolenie Klienta jest dla nas istotne.

W wielu branżach / firmach - takie podejście jest mało spotykane, często sam go doświadczam. Przykładowo przy zakupie laptopów przy 2 z 4 miałem problem techniczny, który ujawnił się w pierwszych dniach użytkowania. Renomowane marki - ale istotnych usterek się nie ustrzegły. Zwrot po 3 dniach sprzętu za ponad 2000zł to była utopia. A co dopiero po 2 czy 3 miesiącach.

W Fanatix jest to możliwe jak widać :-)

Ostatnio zmieniony przez Retel dnia Pon Lip 11 2011 10:50, w całości zmieniany 1 raz
do góry
Retel

PostWysłany: Pon Lip 11 2011 10:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sj111 napisał:
Stałem przed wyborem oddać wam marker i zostać bez żadnego markera, gdyż oczywiście sprzedałem droida, żeby nabyć clona. Myślę, że skoro oferowaliście używany marker, jako nowy to wypadałoby zaproponować wymianę na faktycznie nowy marker a nie zwrot gotówki, który dla mnie nic nie załatwia, gdyż zostanę bez swojego poprzedniego markera.

Zakupiony Clone był ostatnim dostępnym egzemplarzem. Stąd też jego cena została mocno obniżona w porównaniu do standardowej ceny sklepowej. Z tego powodu wymiana - na którą w innych okolicznościach byśmy oczywiście przystali - nie była możliwa.

Na marginesie proszę zwrócić uwagę, że propozycja zwrotu markera jest dalej idąca niż wymiana. Klient otrzymuje zwrot pieniędzy - i może powtórnie decydować co, gdzie i za ile chce kupić. Oczywiście wynika to choćby z przepisów prawa regulujących zawieranie transakcji na odległość z udziałem konsumenta i prawo to w pełni szanujemy. Choć czasem jest to dla sklepów internetowych pewną dolegliwością - to jednak przede wszystkim zwiększa obroty w e-handlu, dając Klientom większe poczucie pewności.

"I tak to właśnie działa!" /podsumowując zapożyczonym cytatem z reklamy :-) /
do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery -> MacDev Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: