Witam wszystkich kilka pytań łódzkie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> POCZĄTKUJĄCY
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
koziołek400

Staż (od roku): 2015

PostWysłany: Nie Paź 11 2015 15:57    Temat postu: Witam wszystkich kilka pytań łódzkie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich , jestem zupełnie nowy i bardzo zielony.
Grałem kilka razy na wypożyczonym sprzęcie i teraz po zorganizowaniu kilku osób przymierzamy się do kupna markerów ( śmigamy quadami i w naszej okolicy jest kilka opuszczonych żwirowni na których można pograć )
mam kilka pytań ( wiem że na forum jest sporo tematów, ale chciałbym ogarnąć wszystko w jednym poście )
1) jakie markery na początek do okazjonalnego grania ( muszą być proste w naprawie, części powinny być łatwo dostępne i tanie w zakupie - tak jak pisałem okazjonalne gry ) myślałem o tippmanie 98, tani,podobno łatwy w obsłudze i sporo używek na necie - jeśli się mylę proszę o wasze zdanie
2) jakie maski - wiem z niewielkiego doświadczenia, że na tym nie ma co oszczędzać ale też nie chcę szaleć z kosztami ( ważne żeby była podwójna nie parująca szybka)
3) myślę o zasilaniu hp - będziemy też grać zimą - nawet więcej niż latem, gdyż tak jak pisałem więcej czasu pochłaniają quady :) i teraz jak rozwiązać problem nabijania butli - co kupić żeby robić to w domu ( jaką butlę matkę i jakie urządzenia potrzebne do całego zabiegu)
4) gdzie w okolicach Łodzi nabijać hp butlę - matkę??
jeśli cos namieszałem proszę się nie śmiać, tak jak pisałem jestem laikiem w tym temacie,
ale jakby ktoś z kolegów coś na temat quadów potrzebował podpytać proszę walić do mnie jak w dym:)
a i jeszcze proszę o proste odpowiedzi - jak krowie na miedzy :)
jeśli ktoś ma jakieś markery, maski butle hp używane w dobrej cenie ( konkretnie 3 sztuki ) proszę również pisać

Z góry dziękuję za konkretne odpowiedzi i za wyrozumiałość
Pozdrawiam
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
hiubi956

Staż (od roku): 2012
Drużyna: Zbóje Świętokrzyskie

PostWysłany: Sob Gru 26 2015 23:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak na początek

1) tak jak piszesz tipman 98 najprostszy marker niewiele się może w nim zepsuć jak na początek wystarczający prosty mechanik lecz cięższa jest jego rozbiórka i konserwacja ja mam spydery mr3 e-mr5 oraz mrx ten ostatni to zwykły mechanik z lżejszym spustem niż tipman i mniej powietrzożerny bo to też jest istotne ja nabijam się raz na 3 loadery a tipki muszą dobijać co loader

2) używam dość taniej maski Empire X-Ray Thermal jest dwuszybowa tania i dobra maska nie paruje (Zależy ile biegasz i jak się pocisz mnie jeszcze nie zdarzyło się zaparowanie maski) odrazu najlepiej kupić dobry spray anti fog tylko nie do szkła a do poliwęglanu oraz ściereczki z mikrofibry bo nie rysują masek

3) Hp inaczej sprężone powietrze nabijasz w każdej bazie nurkowej oraz tam gdzie się używa butli powietrznych np Aparaty oddechowe (w Straży lecz nie w każdej chcą nabijać) Przy Hp zakup Butli Matki zależy od ilości osób które grają 50 L jest bardzo duża i nieporęczna ale za to jedno nabicie starcza nam na kilkanaście osób na 3 wyjazdy do tego potrzebna będzie ci Przetoczka do przetaczania z matki do małych Najlepiej kupić mniejsze butle bo więcej osób będzie chętnych nabijać np 8 L i też zależy czy będziecie grać na butlach 200 czy 300 Bar bo do butli 200 bar nie wtłoczysz więcej niż 3000 psi bo bezpiecznik wystrzeli a i butla matka lepsza jest 300 Bar tylko trzeba uważać przy nabijaniu butli 200 Bar

Jeśli na 3 osoby to butle matkę jak będzie 8 nabita starczy na kilka długich gier (50 na 20 osób nabijając ją do 230 Bar starcza na ok 24 H grania)

Dobierając kule nie bierzcie najtańszych w dobrej cenie i rozsądnych Pieniądzach są Meteor Classic ładnie się zachowują w Tipmanach oraz Spyderach

Jak coś jeszcze będziesz potrzebował to pisz śmiało
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Lori

Staż (od roku): 2009
Drużyna: No bonds no stress

PostWysłany: Pon Gru 28 2015 9:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1) Tippmann 98c lub BT4 Slice lub Valken SW1. Wszystkie 3 bardzo zbliżonej konstrukcji, części ogólnie dostępne, markery wyjątkowo proste w obsłudze. Do tego youtube jest pełny filmików instruktażowych ;)

2) Maska Empire Helix th w porównaniu do X-Raya jest prostsza w rozkładaniu i składaniu, a różnica w cenie niewielka. Szybkę wyciągasz w dwie sekundy, maskę do czyszczenia do wody, szybkę wystarczy przetrzeć szmatką i gotowe.

3) Butla matka 300 bar, najlepiej, jak pisał kolega wyżej, żeby nie była zbyt duża, bo po pierwsze będzie ciężka, może nie zmieścić się do każdej osobówki, a po drugie zanim ją Wam ktoś nabije od zera, to długo potrwa. Do niej przetoczka pod HP, żeby móc nabijać małe butelki. Do nabijania butli służy kompresor, ale to duży wydatek. Straże pożarne czy punkty ratownictwa medycznego nie zawsze chcą nabijać. Oni na tym nie mogą zarabiać, więc zrobią Ci to za kasę na boku. Najlepszym rozwiązaniem będzie punkt nurkowy lub duży organizator paintballowy w pobliżu ;)
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> POCZĄTKUJĄCY Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: