Ochraniacz korpusu - materiał

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> odzież
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hnebdg

Staż (od roku): 2013
Drużyna: High Five

PostWysłany: Pon Maj 05 2014 11:07    Temat postu: Ochraniacz korpusu - materiał Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jakie materiały są używane do produkcji ochraniaczy korpusu.
Dokładniej chodzi mi o tą piankę, czy coś co jest wszyte w koszulki czy bluzy.

do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Tomsky

PostWysłany: Pon Maj 05 2014 21:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie mam pojęcia co jest w oryginałach, najlepiej kupić zniszczony ochraniacz i wybebeszyć, ale wydaje mi się, że może się sprawdzić pianomat czyli taka niebieska mata sprzedawana na metry bieżące stosowana pod dywany i wykładziny dostępna jest w różnych grubościach, kupowałem kiedyś takie coś w komforcie.
do góry
BennyKNZ

Drużyna: Horse Team, Magfed Poland

PostWysłany: Wto Maj 06 2014 5:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W tym to pewnie jakaś gąbka, w lepsiejszych zgaduję, że może być neopren...
do góry
hnebdg

PostWysłany: Wto Maj 06 2014 9:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

BennyKNZ myślisz, ze neopren o grubości 6mm nada się?
A może ktoś robił samemu taki ochraniacz i mógłby coś doradzić?
do góry
baryla

Staż (od roku): 2008
Drużyna: ADHD Paintball Mielec Crew

PostWysłany: Wto Maj 06 2014 10:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hnebdg
Ja kiedyś próbowałem. I skończyłem na liczeniu. Używany jesteś w stanie kupić do 80 PLN. Ile będzie cię kosztować "produkcja" czegoś podobnej jakosci??
do góry
hnebdg

PostWysłany: Wto Maj 06 2014 16:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co policzyłem, to około 40 zł za sam materiał (2x koszulka termoaktywna + neopren 6mm).
Pytanie tylko czy neopren się nada?
do góry
Lord87

Drużyna: [O.D.A.] One Day Army

PostWysłany: Wto Maj 06 2014 16:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

40zł + 2 koszulki kolejne 40 zł potem szycie :) i wyjdzie 100 za tylke kupisz używkę w bdb stanie .
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
EaSy2KiLL

PostWysłany: Wto Maj 06 2014 16:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hnebdg pytanie tylko po co robic cos co mozna kupic w zblizonej cenie ? za 100ke kupisz dobry jakosciowy cover
do góry
baryla

Staż (od roku): 2008
Drużyna: ADHD Paintball Mielec Crew

PostWysłany: Wto Maj 06 2014 16:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Neopren odpowiedniej grubości i twardości (podobnej do tej z ochraniacza), się nada. Pytanie jeszcze tylko o trwałość koszulki termoaktywnej za niecałe 20PLN i wartość kilku godzin pracy (szycia cięcia itd). Gdybyś się zdecydował zrobić samemu pochwal się efektem.
do góry
Wiertło

Staż (od roku): 2005
Drużyna: pojawiam się i znikam...

PostWysłany: Pon Maj 12 2014 11:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poszukajcie "Memory Foam", czyli pianki stosowanej w lepszych materacach.
do góry
owz

Staż (od roku): 2011
Drużyna: No Excuses Poznań

PostWysłany: Wto Maj 20 2014 12:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może trochę odgrzeję ale Empire np stosuje piankę EVA.
do góry
hnebdg

PostWysłany: Wto Maj 20 2014 20:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

owz właśnie o piance EVA myślałem, ale strasznie drogo wychodzi zrobienie ochraniacza.
Chyba jednak się rozmyślę i kupię jakąś używkę.
Może za jakiś czas wpadnę na jakiś pomysł i coś tak po prostu zrobię, to wtedy wstawię zdjęcia.

Dzięki za pomoc wszystkim :)
do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> odzież Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: