Czym smarować w zimie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
imrowai

Staż (od roku): 2008
Drużyna: [O.D.A.] One Day Army

PostWysłany: Pią Gru 26 2014 20:58    Temat postu: Czym smarować w zimie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmm tak mnie naszło takie pytanie... dotychczas jakoś udawało się przetrwać zimowe grania bez większych problemów ale może można jakieś kroki podjąć by było lepiej.
Na pewno trzeba pamiętać o tym by nie smarować zbyt bogato, a wręcz na minimum - by nie miało co zamarzać.
Jednak pytanie mam co do smarów - są jakieś specjalnie przeznaczone na zimowe granie? A może ktoś ma coś sprawdzonego z "letnich" - które dają radę w zimie?
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Freeride21

Staż (od roku): 2013

PostWysłany: Pon Gru 29 2014 9:21    Temat postu: Silikon Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najlepszym rozwiązaniem będzie silikon w spray'u, jak dla mnie idealne do mojego BT TM15.
Kupiłem niedawno markera i tylko 250Fps po wytarciu całego smaru oryginalnego i spryskaniu wszystkiego silikonem od raku 350 fps. Silikon ma właściwości zapobiegające przywieraniu i przymarzaniu.

http://www.bricomarche.pl/akcesoria-samochodowe/silikon-w-sprayu-tech-on,id-2965
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Marcinn

Staż (od roku): 2012
Drużyna: Ała Ała

PostWysłany: Pon Gru 29 2014 10:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Generalnie smary/olejki silikownowe dobrze sie zachowuja na mrozie i nie "sztywnieja".

Tak jak kolega napisal jedna opcja to olejek w sprayu. Szybkie i wygodne i zostawia ci tylko cieniutka warstwe. Ja uzywam tez smaru silikonowego SP:
http://www.amazon.com/GOG-GR33SE-Silicone-Paintball-Lubricant/dp/B004ZSRMP4

Generalnie nie musisz kupowac akurat tego (jesli chcesz smar). To jest po prostu zwykly smar silikonowy, tylko ma logo SP, napisa ze do paintballa i jest przez to kilka razy drozszy :)

Ja pewnie jako kolejny kupie ten :D
http://www.leroymerlin.pl/uprawa-i-ochrona-roslin/przetworstwo-warzyw-i-owocow/akcesoria-winiarskie/smar-silikonowy-biowin,p84842,l429.html?ds_e_ad_type=pla&gclid=Cj0KEQiAlISlBRDHpIekkMGiiskBEiQAh-0KQBni-nBSuBnl5uYgBnuDDpaEHSx-6YagtWoNLBDmhmQaAjfj8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

A jakiej klamki uzywasz?
do góry
owz

Staż (od roku): 2011
Drużyna: No Excuses Poznań

PostWysłany: Pon Gru 29 2014 16:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chyba zaczac by trzeba od tego o jaki marker Tobie chodzi:)
do góry
smat

PostWysłany: Pon Gru 29 2014 17:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie najlepiej spisuje się smarowanie spirytusem, rozgrzewa momentalnie :)
do góry
Suseł

Staż (od roku): 2011
Drużyna: Hunters Team

PostWysłany: Pon Gru 29 2014 18:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Generalnie używam do ekeltryków smaru Smartpartsa ale w zimie przesiadam się na syntetyczny smar Finish Line Premium Grease.
Nie zmienia właściwości nawet przy -35 *C (nie gęstnieje)
Naprawdę daje radę.
do góry
imrowai

Staż (od roku): 2008
Drużyna: [O.D.A.] One Day Army

PostWysłany: Pon Gru 29 2014 21:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marcinn napisał:

A jakiej klamki uzywasz?

AXa i empire sniper...

ten silikoonwy spray i puszka z leroya - wyglądają interesująco.... propozycja Susła też fajna.. będzie co testować,

niestety zauważyłem, że axe smarowane fabrycznym mazidłem rzadko bo rzadko ale potrafi przymulić - zazwyczaj po chwili ne grania...
do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: