"Dzień Niepodległości 2010" - 13.11.2010
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 20, 21, 22  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> gry scenariuszowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szpadliszi

Drużyna: DOP/AłaAła

PostWysłany: Pon Lis 15 2010 14:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bobsiu , kup se stako, bedziesz mógł bić do 4, bo widze, zes chyba stalówke tak próbowął napompować

HP było jak zwykle łokiej
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
leo77-77

Skąd: Pińczów Busko Jędrzejów Kielce Włoszczowice Chmielnik kazimierza kraków
Staż (od roku): 2005
Drużyna: ********************* ZBÓJE_ŚWIĘTOKRZYSKIE ***************** 2009 kiedyś: _eXtreme_team, kolorowekulki.pl,_Assassins

PostWysłany: Pon Lis 15 2010 14:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szpadel -- mam pytanko co do DN -- GDZIEŚ TY SIĘ UCHOWAŁ żeś na nasz
ZBÓJOWÓŻ
nie wpadł ?

HEEEEEEEEEE ???

Zbóje moi się wręcz dopominali CIEBIE, odnośnie wcześniejszych ustaleń co do polewania.
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailOdwiedź stronę autora
ax

PostWysłany: Pon Lis 15 2010 14:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sloik, można gdzieś znaleźć/dostać te zdjęcia, z których zrobiłeś filmik?
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
Rafik!

Staż (od roku): 2007
Drużyna: Therapy (dawniej Templars)

PostWysłany: Pon Lis 15 2010 15:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Punktacja z DN 2011

Scenariusz I - Rzeczpospolita Partyzancka

czerwoni 29
żółci 6

Komentarz: (ogólnie, patrząc się od strony sztabu żółtych)
Cóż - jaki tytuł, taki wynik ;-) Żółci dość sprawnie wydostali się ze swojego HQ na początku pierwszego sceno. Już w drugim ataku odepchnęli przeciwnika poza linię pierwszych umocnień. Jednak pomimo sprawnego dowodzenia i mężnej walki żółci nie potrafili przejąć większości punktów kontrolnych.
Czerwoni pomimo strat w ludziach i utraty kontroli nad częścią terenu byli w stanie utrzymać lub odbić punkty kontrolne w kluczowych momentach (w których zliczaliśmy punkty). Zdecydowała koordynacja działań wszystkich oddziałów czerwonych.

Scenariusz II - Sturmwind
czerwoni 12
żółci 30

W tym wliczone są 3 dodatkowe punkty dla żółtych. W scenariuszu było założone zadanie "odprowadzenie więźniów" (1 pkt za każdego więźnia). Niestety więźniowie ze strony czerwonych nie dotarli do HQ żółtych (pomimo informacji do dowódców czerwonych i w HQ czerwonych). Rozumiem, że po kilku godzinach grania w trudnych warunkach i wystaniu się w kolejce nie udało się tego sprawnie zorganizować (część winy leży też po naszej stronie - głowa posypana popiołem). Ale z drugiej strony nie uwzględnienie tych punktów byłoby nie fair wobec żółtych - w efekcie zabralibyśmy im jedno zadanie.

Punkty dodajemy do końcowej punktacji (choć ogólnego wyniku to nie zmienia), a na następny scenariusz uwzględnimy takie zadania w pierwszym scenariuszu, gdy łatwiej jest to zorganizować.

Komentarz: (ogólnie, patrząc się od strony sztabu żółtych)
W drugim scenariuszu żółci zaczęli od dominacji na całym polu, podejście pod sam sztab przeciwnika, eliminowali przeciwników zaraz po wyjściu z HQ...

O wynikach jednak zdecydował czerwony kontratak, który przesunął ciężar walk na wschodnie skrzydło (w okolicach punktów 3, S4, R8, T1, aż do G3). Zaciekłe walki spowodowały, że pomimo gorszej pozycji wyjściowej czerwoni potrafili urywać kolejne punkty, które pozwoliły utrzymać im prowadzenie do końca gry.

Punktacja razem:
czerwoni 41
żółci 36

Zwycięzcom gratulujemy, przegranym pozostaje chwała.
do góry
Adi_

Staż (od roku): 2007
Drużyna: https://www.facebook.com/pages/FSZA-banda/227732430596903

PostWysłany: Pon Lis 15 2010 15:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bobsiu napisał:
Kaśka napisał:
No to widocznie miałeś pecha. Od nas ludzie dobijali się cały scenariusz i było od 3,5 do 4.

4 to miales jak chyba papka od roweru sobie dopapowales.....nie bylo takiej opcji zeby nabic do 4

Była opcja nawet lepsza mi się nabiło do 4,8 (trochę przegiołem wiem,wiem) na sprężarce przy aucie Wikingów na samym początku pozniej biła do 3,5 i do 4,0 cały czas
do góry
Markoz [CzD]

Staż (od roku): 2010
Drużyna: Czerwone Diabły

PostWysłany: Pon Lis 15 2010 15:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chrabcio napisał:
Prot napisał:

2 pluton Markoz, 2 pluton :) a dokladnie Armia Północ stała przed HQ zółtych. Gdyby nie rozkaz wycofania sie na G3 to bysmy ich wcisneli do HQ jak to miało miejsce na Wesołej 2 lata temu.... :D

aa to pewnie z Wami spotkaliśmy się na drodze szukając wroga - obie strony myślały że to ta druga jest wyeliminowana i wraca do szpitala :)

Okrzyk: "ONI GRAJĄ" - Bezcenny. Pół sekundy później obie strony zaległy po obydwu stronach lasu.
Żółci stali na środku skrzyżowania jak na pikniku - scena jak z "Czasu apokalipsy" ;)
do góry
szpadliszi

Drużyna: DOP/AłaAła

PostWysłany: Pon Lis 15 2010 15:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

leo77-77 napisał:
Szpadel -- mam pytanko co do DN -- GDZIEŚ TY SIĘ UCHOWAŁ żeś na nasz
ZBÓJOWÓŻ
nie wpadł ?

o paskudny ryju !! to ja Ci tu krzyczy obok jeep;a " pokażmy im, na co tać nasze Boby! " , spycham z Toba wroga do samego konca pola (prawa strona ) , a Ty sie pytasz gdzie ja byłem ?? :)
do góry
Markoz [CzD]

PostWysłany: Pon Lis 15 2010 15:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"O wynikach jednak zdecydował czerwony kontratak, który przesunął ciężar walk na wschodnie skrzydło (w okolicach punktów 3, S4, R8, T1, aż do G3). Zaciekłe walki spowodowały, że pomimo gorszej pozycji wyjściowej czerwoni potrafili urywać kolejne punkty, które pozwoliły utrzymać im prowadzenie do końca gry."

A jednak wejście na dalekie, nieosłonięte tyły wroga, kryte przez kilku maruderów było mistrzostwem taktycznym. Podziękowania dla czerwonych za wynik i wspólna walkę ;) Okazało się, że widowiskowa gra przegrywa z racjonalnym podejściem do punktacji ;)

Pzdr i do Wesołej ;)
do góry
Chrabcio

Staż (od roku): 2015
Drużyna: Krejsers

PostWysłany: Pon Lis 15 2010 15:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Markoz_ napisał:

Okazało się, że widowiskowa gra przegrywa z racjonalnym podejściem do punktacji ;)

Pzdr i do Wesołej ;)

jak to mówią - kto pyta nie błądzi - a kto pytał dobrze wiemy :)
do góry
kolejorz

Staż (od roku): 2008
Drużyna: Leśne Orły - Paintball Team Chodzież

PostWysłany: Pon Lis 15 2010 15:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Markoz_ napisał:
A jednak wejście na dalekie, nieosłonięte tyły wroga, kryte przez kilku maruderów było mistrzostwem taktycznym. Podziękowania dla czerwonych za wynik i wspólna walkę ;) Okazało się, że widowiskowa gra przegrywa z racjonalnym podejściem do punktacji ;)

Pzdr i do Wesołej ;)
Ale miło wspominam pociśnięcie Was, aż pod same HQ tak, że sędziowie nas wycofywali z 150m :)
do góry
Markoz [CzD]

PostWysłany: Pon Lis 15 2010 15:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kolejorz napisał:
Markoz_ napisał:

Pzdr i do Wesołej ;)
Ale miło wspominam pociśnięcie Was, aż pod same HQ tak, że sędziowie nas wycofywali z 150m :)

Nie dałem się ustrzelić więc grałem cały czas przy G3 stąd nie widziałem tego "ciśnięcia"
do góry
waboo [JARHEADS]

Staż (od roku): 2006
Drużyna: JARHEADS

PostWysłany: Pon Lis 15 2010 15:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Punktacja razem:
czerwoni 41
żółci 36

Rotiv napisał:
Drugie sceno, gdzie nie tylko przestawiałem pionki na mapie, zadało jeszcze większy ogrom bólu przeciwnikom.
no to żeś chyba coś Rotiv popier...ł z tymi pionkami ;)
do góry
Żurek X

PostWysłany: Pon Lis 15 2010 15:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okrzyk: "ONI GRAJĄ" - Bezcenny. Pół sekundy później obie strony zaległy po obydwu stronach lasu.
Żółci stali na środku skrzyżowania jak na pikniku - scena jak z "Czasu apokalipsy" ;)

Nie dałem się ustrzelić więc grałem cały czas przy G3 stąd nie widziałem tego "ciśnięcia"

Markoz_ debeściaku daj spokój bo starch do "Wesołej " jechać
do góry
Markoz [CzD]

PostWysłany: Pon Lis 15 2010 16:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Żurek X napisał:

Markoz_ debeściaku daj spokój bo starch do "Wesołej " jechać

Ale mi pojechałeś "starch" - » skrobia kukurydziana (kat.: chemia, amerykański angielski)
do góry
malinman

Staż (od roku): 2008
Drużyna: [BC] [AT]

PostWysłany: Pon Lis 15 2010 16:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Markoz_ napisał:
Okazało się, że widowiskowa gra przegrywa z racjonalnym podejściem do punktacji ;)

Punkty punktami, ale ile było frajdy z tej "widowiskowej gry" ;)
do góry
Fugas

Staż (od roku): 2006
Drużyna: HADES

PostWysłany: Pon Lis 15 2010 16:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wielkie podziękowania dla wszystkich uczestników i organizatorów.

Powoli (od czasu jak Templarsi animowali Wesołą) globalne nawalanki nabierają charakteru bardziej scenariuszowego chociaż ich główne przesłanie (polać wszystko farbą) udaje się mimo to skutecznie realizować.
Dlatego chyba każdy znajduje tu coś dla siebie. Ci co chcą parkingu mają go i mogą wybierać kumpli do stolika, chętni do biegania i skradania też się nie nudzą podobnie jak ci co chcą strzelać do czegokolwiek jak i ci co mają na celu realizować jakieś wymyślone przez orga zadania.

Jednym słowem miłe zakończenie sezonu z mojego subiektywnego punktu widzenia.

Co do samej gry:
Przyznać trzeba że siatka paintballowa robiąca za tarczę żółtych była dla nas sporym zaskoczeniem niezależenie od dyskusji czy można było czy nie (wszak literalnie Organizator nie zakazał).
Dzięki temu udało Wam się szybciej wydostać z zamka bo bez tego to chyba byłoby jeszcze trochę ciężko (1,5 plutonu musieliśmy do tej siatki przesunąć i nie mogli wesprzeć G2).

Chrabcio napisał:
Markoz_ napisał:

Pzdr i do Wesołej ;)

jak to mówią - kto pyta nie błądzi - a kto pytał dobrze wiemy :)

Chrabciu mimo pytań i odpowiedzi organizator też nas: zaskoczył zmienioną długością Sceno, innymi czasami wypuszczania ze szpitala i HQ, zmienioną trasa przejazdu pojazdu z balonami, udostępnieniem żółtym pojazdów do poruszania się i ostrzału.

Więc jak na wojnie planowaliśmy planowaliśmy a i tak było inaczej :)

I SCENO:
Założenie było że MEDYK i GENERAŁ ze swoimi Plutonami biorą na klatę wszystko co wyjdzie z Waszego HQ a reszta zajmuje się punktami - więc nie wnikaliśmy za bardzo w Wasze gonitwy od jednego HQ do drugiego HQ bo mieliśmy inne sprawy na głowie co zaowocowało punktacją.
Tak więc zarówno utrzymujący punkty jak i ganiający sie z Wami mieli bardzo taki sam wklad w wynik I starcia.
Wielkie podziękowania dla wszystkich.

II SCENO:
Mimo osłabienia liczebnego (trudno tak to bywa) zadziwiająco łatwo udało się wyjść z HQ w kierunku prawego skrzydła (wschodniego) lecz potem trochę się pokawałkowaliśmy i trochę zeszło żeby każdy wracał na swoje (zadane mu) miejsce walki.
Prawe skrzydło 2 Pluton poszło za bardzo do przodu :) (zatrzymali się dopiero w G3) a my na środku mieliśmy wielokrotnego przekładańca i nieuporządkowaną linię frontu w efekcie iście partyzanckie potyczki gdzie czasem 3-4 osoby zajmowały punkty strategiczne z jednej i drugiej strony i cały czas trwała wojna podjazdowa.
Dość powiedzieć że w tym samym momencie posiadaliśmy G3 i R8 - żółci 3,S4 T1 i T2 oraz mieliśmy kłopoty z wyjściem ze szpitala.

A lewym skrzydle i wzdłuż drogi trwała regularna wojna od G2 do G1 gdzie 1 i 3 Pluton dzielnie stawali przeważającym siłom wroga.
Mieliśmy odczucie że ten scenariusz był dla Was gratulacje i należało się Wam.

Ale na szczęście wypracowana przewaga z I Sceno pozwoliła utrzymać Victorię - i oddać to co należne historii walk które były kanwą do imprezy :)

IMHO 2 szpitale zamiast lotnych medyków odbieram pozytywnie - efekt przewagi w polu pozostawąl chociaz na chwilę w danym rejonie i nie było tak że ciągle walczymy z tymi samymi którzy leczą się 50 metrów od linii frontu co nadawało większy sens samym walkom.

Powietrze przy wejściu było ciągle 3,5-4.
W HQ czerwonych miejscami 2,5 ale grunt że było więc można było dobijać.

Nie rozumiem dlaczego catering nie usmażył w trakcie końcówki I sceno 50-100 karkówek i nie miał przygotowanych tacek z dodatkami żeby to sprzedac w 5-10 minut - chyba trochę utargu tak stracił podobnie jak renomę grochówki z Dnia Niepodległości i Wesołej :( (to dziwne bo zawsze była w cenie wpisowego a teraz za kasę i to wtedy była bardziej grochówkowa niż teraz)

Postulat na przyszłość:
Dać jednak odrobinę więcej czasu (chyba nawet nie było ustalonego 30 minut) na ustalenia w HQ - można przecież wcześniej ludzi do HQ wpuszczać nawet jeśłi nieprzydzieleni dojdą tam dopiero na końcu i nawet w HQ zrobić krótka odprawę Orga. Wtedy więcej osob wiedziałoby o co chodzi (oprócz strzelania) i większy sens miałaby praca animatorów i ludzi którzy oświęcili sporo czasu na przygotowania samego scenariusza.
do góry
leo77-77

Drużyna: ********************* ZBÓJE_ŚWIĘTOKRZYSKIE ***************** 2009 kiedyś: _eXtreme_team, kolorowekulki.pl,_Assassins

PostWysłany: Pon Lis 15 2010 17:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szpadiszli -- wiem wiem że ramie w ramie walczyliśmy NA POLU , jednak o nasz zbójowóz nie potknąłeś się , a mieliśmy tam TRUNKI na ta okazję przygotowane - ot tak jak wyżej pisałem - Chłopaki chcieli cię ZOBACZYĆ, bo od Wesołej trochę czasu minęło...
ale - co się odwlecze ... to do następnego razu.
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailOdwiedź stronę autora
leo77-77

PostWysłany: Pon Lis 15 2010 18:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rafik [Templars] napisał:
Punktacja z DN 2011

Rafik -- Nie przesadziłęś -- ja jeszcze na tą imprezę nie wyjechałem a tu już wyniki ...

:lol: hi hi hi
do góry
Paszcza

Staż (od roku): 1998
Drużyna: Grim Reapers/Krejsers

PostWysłany: Pon Lis 15 2010 18:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja krótko,
współpraca Skilla (organizacja),Tomara ( sędziowanie), Drużyny Templars ( pomysł i realizacja scenariusza) , Banana ( HP) oraz Braci Paintballowej to gwarancja doskonałej zabawy w doborowym towarzystwie.
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
krzaku

Drużyna: Horse Team

PostWysłany: Pon Lis 15 2010 18:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rafik [Templars] napisał:
Punktacja z DN 2011

A jak wyniki z tego roku? :wink:

Przy okazji, dzięki wszystkim malującym za grę, organizującym za organizację, a pozostałym, za wszystko inne.
do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> gry scenariuszowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 20, 21, 22  Następny
Strona 17 z 22

Skocz do: