CPS vs Millennium : Fight Club
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> news
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tonnrud

Staż (od roku): :-)

PostWysłany: Pon Lut 18 2013 20:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.grippaintball.com/war-declared/
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Tonnrud

Staż (od roku): :-)

PostWysłany: Pon Lut 18 2013 20:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.grippaintball.com/war-declared/

This type of news hasn’t been seen in paintball for a long time. This type of war has probably never occurred in Europe too.

We are talking about the dispute between the European Paintball Federation (EPBF)/Millennium Series and the new international tournament Champions Paintball Series (CPS).

According to EPBF, CPS has abused the federation’s name and ranking by promoting ranking points. Because of this, EPBF has stated that no support would be given to this tournament, including the use of the famous Eurorefs.

However this information becomes contradicting, as last year, in the Vienna event of CPS, EPBF decided to give the ranking system to CPS. According to them, it was an international event organised by the OPBL (Austrian National Federation), a member of EPBF.

According to those responsible for CPS, the request to get the European ranking system for 2013 was sent minutes before the EPBF’s statement was released. It is still bizarre that the statement was released days before a meeting between CPS and EPBF to resolve the ranking system situation – a meeting that never occurred.

In the beginning, the CPS organisation thought that it might have been a mistake on the EPBF’s side; however, later information started to be leaked regarding the communication between both federations, and from this moment onwards the problems began to escalate.

EPBF began to publish their defence online, while CPS would defend themselves with online banners that included messages against the European paintball “dictatorship” that existed.

Reminding that many of the EPBF members are on the Millennium organisation board, with Laurent Hamet being the president of EPBF and shareholder of the Millennium Series, this European tournament decided to schedule an incredible training session in Germany, for its top teams, with the date coinciding with the first CPS event in Venice.

Adding to this action, in the social networks, an email from GI Sportz has appeared, informing their teams that they will not play in a tournament that endorses Oil based Paint. Still, they stated they wouldn’t support the CPS for being in direct conflict with the French and German leagues, with the Millennium Series being one of the included leagues. This attitude can be considered bizarre until one notices that Stephen Baldwin, one of the leaders of GI Sportz in Europe, is another shareholder of the Millennium.

At the end of last week, Laurent Hamet tried to explain the reasons behind their decision in a communication released by 141, in which he tried to defend his honour. In that text, he accused Slava (CPS organiser) of lying, reminding the readers of his experience in the paintball business and showing that Slava’s past actions had unmasked other frauds. Hamet stated that it is yet impossible that a competing tournament can obtain such low entry fees, when there are so many expenses related to the organisation of such an event.

At the time of writing, there are some responses to this communication, including Kevin Coulm’s, who doubts the Frenchman who said he has spent more money in paintball than he has received.

It seems that most players and teams support CPS in this battle, insulting the businesses on the Millennium’s side on their facebook pages, creating support pages for the CPS and above all, filling up all the possible entries to the first CPS event.

This story seems to have gone bitter for the Millennium board, especially in a time where it has been rumoured that the PSP plans to bring the largest American tournament to European grounds. Nonetheless, a lot of paint is being thrown around!

ChampionshipEuropeEuropeanLeagueMillenniu
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
arek sroka

PostWysłany: Pon Lut 18 2013 21:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

DPL to prężnie działająca liga. Z rozsądnym wpisowym oraz perfekcyjną organizacją. Tak naprawdę to tez liga miedzynarodowa, w której pojawiają się druzyny takich krajów jak Belgia, Holandia, Austria, Czechy, Wegry i Polski. W całym DPL gra blisko 350 drużyn !!! Więc co to jest odsetek niecałych 10% (wspomniane 30 druzyn) grających głownie na Millennium W Bittburgu? Poza tym nie ukrywajmy, że dorabiając teorię spiskową kto podskoczy pozycji DXS i GI Sportz w Niemczech :)

Aby było tak sprawiedliwie, że padł przykład, że u Niemców cicho. Proponuję zobaczyć co dzieje się na forach francuskich. W Państwie gdzie jest ponad 400 drużyn speedballowych i gdzie już dominuje RPS.

Co kraj to obyczaj. W Niemczech podporządkowanie, we Francji wolność, słowa i rewolucja, a w Polsce lubimy się kłócić i udowadniać sobie rację. Historia . . . .
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Philippe

Drużyna: Hunters Crew

PostWysłany: Pon Lut 18 2013 22:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Arek warto zauważyć, że z grona 30 teamów niemieckich, które wystąpiły w MS tylko 7 pojawiło się na wszystkich turniejach. W mojej ocenie jest to niewiele jak na ligę, która skupia ponad 2500 aktywnie grających zawodników w niemal 350 drużynach.

Mam prośbę, możesz mi podlinkować jakieś główne francuskie forum pb.
do góry
arek sroka

PostWysłany: Pon Lut 18 2013 22:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.spiritofpaint.fr/
do góry
spacek

Staż (od roku): 1993
Drużyna: Ranger

PostWysłany: Wto Lut 19 2013 8:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Arek: sam sobie zaprzeczasz - z jednej strony piszesz, że w DPL grają drużyny z różnych krajów ("blisko 350 drużyn" jak sam napisałeś), ale procent niemieckich drużyn grających Millennium ("niecałe 10%") wyciągasz nie z niemieckich drużyn grających DPL, lecz ze wszystkich drużyn grających w DPL, czyli grona mocno międzynarodowego. Zaznaczam przy okazji, żeby dyskusja miała sens. Ale jak już sięgamy po statystyki, to z pierwszej piątki DPL 100% drużyn gra Millennium :o)
Philippe: twierdzisz, że to niewiele, a ja tego nie oceniam - odniosłem się tylko do tego, iż w/g mnie Niemców interesuje Millennium, bo grają tam najmocniejsze niemieckie teamy, a w 2012 łącznie zagrało tam ponad 30 niemieckich drużyn.

Tak naprawdę, to z całym szacunkiem, nie mam czasu prowadzić tej dyskusji - jedyne co chciałem powiedzieć, to to że moim zdaniem nieprawdziwą jest teza, że Millennium nie interesuje Niemców, bo jak już pisałem, im większy poziom drużyn, tym widać większe zainteresowanie Millennium,a dla tych najmocniejszych Millennium jest ważniejsze niż DPL - taka jest moja opinia na podstawie kontaktów z tymi drużynami.
Nie chciałem nikogo urazić, ani absolutnie podłączać się pod dyskusję CPS vs. Millennium. Pozdrawiam.
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailOdwiedź stronę autora
Borys_riot

Staż (od roku): 1999
Drużyna: Emeryt style :D

PostWysłany: Wto Lut 19 2013 8:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spacku: to nie do końca jest tak jak mówisz. Jasne że 5 najmocniejszych drużyn gra w millenium, ale właśnie dla tego że są najmocniejsze na swoim podwórku. Natomiast dla wszystkich pozostałych, millenium nie jest tak bardzo atrakcyjne gdyż mają dużo własnych profesjonalnie zorganizowanych rozgrywek. Drużyny które nie są w pierwszej piątce i/lub nie mają dużego budzetu nie mają ciśnienia na millenium bo niby po co, mają to samo na miejscu blisko i tanio.

Co do wojny MS vs CPS, z jednej strony konkurencja zawsze dobrze wpływała na zadowolenie finalnego odbiorcy, na pewno będzie to miało wpływ na ceny. z drugiej strony dobrze był podany przykład boksu, gdzie te najważniejsze rozgrywki są bardzo rozproszone. Tutaj widzę wielkie wyzwanie dla EPBF które jeżeli chce zasłużyć na swoje miano będzie musiało się wykazać obiektywizmem.
do góry
Michał Białobrzewski

Drużyna: Ranger

PostWysłany: Wto Lut 19 2013 17:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

SpireBorys napisał:
Spacku: to nie do końca jest tak jak mówisz. Jasne że 5 najmocniejszych drużyn gra w millenium, ale właśnie dla tego że są najmocniejsze na swoim podwórku.

nie dlatego.

SpireBorys napisał:
Natomiast dla wszystkich pozostałych, millenium nie jest tak bardzo atrakcyjne gdyż mają dużo własnych profesjonalnie zorganizowanych rozgrywek.

To tak jakbyś powiedział że grasz ale nie chcesz się dalej rozwijać w tym sporcie.
do góry
Borys_riot

PostWysłany: Wto Lut 19 2013 18:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Michał Białobrzewski napisał:
SpireBorys napisał:
Spacku: to nie do końca jest tak jak mówisz. Jasne że 5 najmocniejszych drużyn gra w millenium, ale właśnie dla tego że są najmocniejsze na swoim podwórku.

nie dlatego.

przedewszystkim dla tego, aha zapomniałem jeszcze wymagania sponsorów.

Michał Białobrzewski napisał:

SpireBorys napisał:
Natomiast dla wszystkich pozostałych, millenium nie jest tak bardzo atrakcyjne gdyż mają dużo własnych profesjonalnie zorganizowanych rozgrywek.

To tak jakbyś powiedział że grasz ale nie chcesz się dalej rozwijać w tym sporcie.

przeczytaj co napisałem i potem przeczytaj swoją odpowiedź bo jest nie na temat.
do góry
Philippe

PostWysłany: Wto Lut 19 2013 20:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odnośnie ligi niemieckiej tak tylko informacyjnie dopiszę, że nie powinniśmy zapominać o lidze XPSL, która funkcjonuje w Niemczech i ma się bardzo dobrze, a na tle innych europejskich lig można powiedzieć, że wiedzie się jej świetnie.

XPSL skupia ok 90 drużyn (w tym tylko ok 15% drużyn pokrywa się z DPLem)
do góry
SebWU

Drużyna: Warsaw United

PostWysłany: Wto Lut 19 2013 21:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak się odezwę bez zobowiązań i neutralnie:)

Oceniamy zainteresowanie Niemców sporem na podstawie m.in. liczby drużyn grających w MS.

Czyli logicznie jeżeli z Polski w Millennium grają 3 lub 4 drużyny a w CPS 1 to konflikt ten nie jest dla nas interesującym tematem?

Dla wyjaśnienia w Polsce jest ponad 40 drużyn (tak mi ostatnio podano) czyli te 4 drużyny to 10%.
do góry
Philippe

PostWysłany: Wto Lut 19 2013 23:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmmm Sebek ja miałem na myśli ocenę zainteresowani niemieckich drużyn turniejami międzynarodowymi.

CPS - 1 drużyna
MS - 30 drużyn (tylko 6 zagrało wszystkie 4 eventy)

DPL i XPSL skupiają (nie licząc drużyn dublujących się) ponad 420 drużyn.

Moim zdaniem liczenie 30 drużyn jest błędne - To tak jakby oceniać polskie zaangażowanie w centurio licząc drużyny z Warszawskiego turnieju. Byłby to trochę mylny punkt spojrzenia.

Tak więc mamy 6 teamów z DE, które zagrały całe MS a po drugiej stronie 3 teamy z PL, które zagrały całe MS.

Oczywiście niemieckie teamy są żywo zainteresowane turniejami międzynarodowymi ale dopiero, gdy nie widzą wyzwań na terenie ligi narodowej a najlepiej w momencie gdy mają jeszcze dobry sponsoring ( w dupach się im poprzewracało ;)

takie jest moje zdanie na ten temat.
do góry
Borys_riot

PostWysłany: Sro Lut 20 2013 10:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Philippe napisał:
hmmm Sebek ja miałem na myśli ocenę zainteresowani niemieckich drużyn turniejami międzynarodowymi.

CPS - 1 drużyna
MS - 30 drużyn (tylko 6 zagrało wszystkie 4 eventy)

DPL i XPSL skupiają (nie licząc drużyn dublujących się) ponad 420 drużyn.

Moim zdaniem liczenie 30 drużyn jest błędne - To tak jakby oceniać polskie zaangażowanie w centurio licząc drużyny z Warszawskiego turnieju. Byłby to trochę mylny punkt spojrzenia.

Tak więc mamy 6 teamów z DE, które zagrały całe MS a po drugiej stronie 3 teamy z PL, które zagrały całe MS.

Oczywiście niemieckie teamy są żywo zainteresowane turniejami międzynarodowymi ale dopiero, gdy nie widzą wyzwań na terenie ligi narodowej a najlepiej w momencie gdy mają jeszcze dobry sponsoring ( w dupach się im poprzewracało ;)

takie jest moje zdanie na ten temat.

popieram w całej rozciągłości
do góry
BartekSz

Staż (od roku): 2009
Drużyna: Bad Company

PostWysłany: Sro Lut 20 2013 16:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak sobie policzyłem koszta sezonu w Millenium VS CPS.

III div VS III div... na korzysc CPS idzie tansze wpisowe i tanszy dojazd :) Millenium raz jest rozgrywane w Londynie wiec dochodzi samolot :)

do góry
Gee

Drużyna: Assassins

PostWysłany: Sro Lut 20 2013 16:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

180 kartonów na 4 eventy?

Chyba Cię fantazja poniosła :)
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailOdwiedź stronę autora
Bu_dziol

Staż (od roku): 2008
Drużyna: HuntersCrew

PostWysłany: Sro Lut 20 2013 16:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nawet z zawyżoną ilością kartonów, koszty w realu są większe
do góry
Philippe

PostWysłany: Sro Lut 20 2013 16:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

BTW dla dociekliwych polecam sprawdzić ceny noclegów w Oasis Village (Puget Sur Argens)
i zadać sobie pytanie - czy a najlepiej ile MS dostaje odpałki od Oasis Village.
Głupia sprawa, że płaci się jakieś 150 euro więcej niż tydzień później.

Pamiętam jak argumentowali, że Cote d'azur jest bardzo dobrą lokalizacją bo zawodnicy będą mieli tańsze noclegi - w domyśle chyba było, że MS przytnie na noclegach dla zawodników.
do góry
BartekSz

PostWysłany: Sro Lut 20 2013 18:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gee napisał:
180 kartonów na 4 eventy?

Chyba Cię fantazja poniosła :)

Za dużo ? Chyba więcej strzelania jest si ? Jeżeli nie to ile wbić ?
do góry
majma

Staż (od roku): 2001
Drużyna: RangeR

PostWysłany: Czw Lut 21 2013 18:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

turniej pochłania 30-45 kartonów, zależnie od etapu na jakim się zakończy.
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
BartekSz

PostWysłany: Pią Maj 31 2013 19:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wojny na słowa ciąg dalszy - tym razem już personalnie i mocniej...

do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> news Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: