nadruki na markerach ?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> hyde park
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tytus"

Staż (od roku): 2006
Drużyna: Yamakasi

PostWysłany: Pią Mar 19 2010 11:37    Temat postu: nadruki na markerach ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moje pytanie jest na stępujące w jakiej technologi są wykonywane nadruki na markerach sygnowanych dla drużyn np. Ranger ??

Gdzie w Polsce da się zrobić coś takiego ?
Czy ktoś już próbował tego i z jakim efektem :)

Pytam bo planuje sobie upiększyć klameczkę :) a jak na razie widzę że jedyną dostępną technologia jest grawerowanie laserowe.
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
zaki

Staż (od roku): 2008
Drużyna: WU

PostWysłany: Pią Mar 19 2010 11:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tu masz o grawerkach na klamkach
http://paintball.info.pl/forum/viewtopic.php?t=14291
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Tytus"

PostWysłany: Pią Mar 19 2010 12:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ten temat przeczytałem calutki a ja pytam o nadruki/malowanie markera a nie grawerke :/
do góry
woje

Staż (od roku): 2007
Drużyna: Not So Serious

PostWysłany: Pią Mar 19 2010 13:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja szukałem ..... szukałem i nie znalazłem nikogo kto zrobi w PL taką grafikę na markerze :(
dlatego swój grawerowałem laserem.

jak coś nowego znajdziesz daj wiadomość ....
do góry
Czarnuch [CzD]

Staż (od roku): 2005
Drużyna: CzD

PostWysłany: Pią Mar 19 2010 13:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jest jeszcze wielokolorowe anodowanie, ale to już chyba znacznie cięższy temat :)
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
szpadliszi

Drużyna: DOP/AłaAła

PostWysłany: Pią Mar 19 2010 13:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no dobra, a jaka metodą są zdobione klamki druzyn ?
do góry
KrisS [Krejsers]

Drużyna: Krejsers

PostWysłany: Pią Mar 19 2010 13:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mozesz też zrobić coś takiego:

http://www.motodesign.pl/hydrografika.html
do góry
smoku75

Drużyna: WILD STYLE / CZARNA ROTA

PostWysłany: Pią Mar 19 2010 14:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

oo - nawet markera tam znalazlem http://www.motodesign.pl/images/galeria/hydrografika.html fotka nr 25
do góry
Mucha

Staż (od roku): 2005
Drużyna: Killing Brigade

PostWysłany: Pią Mar 19 2010 14:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

smoku75 [CZARNA ROTA] napisał:
oo - nawet markera tam znalazlem http://www.motodesign.pl/images/galeria/hydrografika.html fotka nr 25
nawet wiem czyj ten marker! :)
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailOdwiedź stronę autora
artonio

Staż (od roku): 2000
Drużyna: Ranger

PostWysłany: Pią Mar 19 2010 15:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o nasze(Rangera) markery to zostały one oczywiście wykonane przez firmę Planet Eclipse(design by Amarant). Jako że mnie to interesowało to zapytałem jak, ale odpowiedź była bardzo ogólnikowa, a część dopowiedziałem sobie sam ;). Dowiedziałem się że nadruki na markerach to skomplikowany proces technologiczny składający się z 3 etapów. Anodowanie wstępne(trudno powiedzieć co to oznacza), naniesienie nadruku(nie mam pojęcia jaką metodą) oraz trzeci etap utrwalenie nadruku(swojego rodzaju anodowanie, chyba). Każdy etap w przypadku Planety wykonywany jest w innej firmie. Cały proces zajmuje około 2 tygodni od przygotowania do kroku ostatniego(pewnie wliczony jest w to transport pomiędzy koproducentami).
do góry
szpadliszi

Drużyna: DOP/AłaAła

PostWysłany: Pią Mar 19 2010 15:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kurcze, dla szaraka opcja poza zasiegiem ...
tzn. zawsze mozna poczekac do wczesnej wiosny i odkupic Rangerową klamkę :)
do góry
Tytus"

PostWysłany: Pią Mar 19 2010 18:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Takiej odpowiedzi oczekiwałem :)

Jednym słowem poza zasięgiem ;(

Teraz trochę zmienię temat bo dostałem odpowiedź na poprzednie pytanie.
Czy ktoś z was anodował marker na nowo ?? (na forum kiedyś widziałem ale nie pamiętam kto i gdzie) chodzi mi o anodowanie na kolor biały i niebieski.
Gdzie to było robione ?? Jak wygląda proces technologiczny ?? Jakieś uwagi co do jakości , ceny i czy wogule warto to robić ??
do góry
$tefan [BC]

Drużyna: Bad Company

PostWysłany: Pią Mar 19 2010 18:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wdp oferuje na angelach możliwość naniesienia dowolnej grafiki. skontaktuj się z nimi, może coś pomogą w temacie.
do góry
woje

Drużyna: Not So Serious

PostWysłany: Pią Mar 19 2010 18:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy ktoś z was anodował marker na nowo ?? (na forum kiedyś widziałem ale nie pamiętam kto i gdzie) chodzi mi o anodowanie na kolor biały i niebieski.
Gdzie to było robione ?? Jak wygląda proces technologiczny ?? Jakieś uwagi co do jakości , ceny i czy wogule warto to robić ??

słabo to wygląda z już anodowanym markerem... trzeba trawić ...
i ponownie anodować na nowy kolor nikt tego nie robił na markerze ze znalezionych firm i gdyby ktoś miał kilka sztuk zbędnych klamek to można testować a tak raczej nikt się nie podejmie.

Ja w spyder e99 anodowałem kilka małych elementów wyszły takie "satynowe" - " jak delikatnie piaskowane"
podobno jest elektro-poler czy jakoś tak, I wyjdzie gładko i super świecące.
Ale i tak darowałem sobie drążenie tematu...
do góry
Tonnrud

Staż (od roku): :-)

PostWysłany: Pią Mar 19 2010 19:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Woje - po elektropolerowaniu nie wyjdzie polysk ;)

Antorio - oklamali Cie troszke - nie da sie zaanodowac ponownie bez usuniecia poprzedniej warstwy ;)

1 - Anodowanie bezbarwne

2 - Hydrografika

3 - Powloka " lakienicza " ( choc bez tego tez jest dobrze )

Dlatego w 3 roznych firmach bo zadna z tych metod nie jest nigdzie stosowana razem wiec przez to wymuszenie przesylki detali miedzy firmami

ps to nie jest skomplikowane a czasochlonne bo ktos to musi odpakowac pozniej zapakowac wyslac itd ;)
do góry
artonio

Staż (od roku): 2000
Drużyna: Ranger

PostWysłany: Pią Mar 19 2010 20:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja się na tym nie znam, ale z grubsza się zgadza ;)
A skomplikowane trochę musi być bo kilka naszych klamek wróciło na któryś etap tego magicznego procesu :)
Widocznie coś nie poszło tak jak powinno.
do góry
locha

Staż (od roku): 2004
Drużyna: Żubry / ESW

PostWysłany: Pon Mar 22 2010 11:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli masz sporo luźnej ciapy to możesz wysłać klamot do GBA :)

http://www.gruntbullanodizing.com/index.html
do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> hyde park Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: