Innowacyjne pole do Paintballa
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> główne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kai

PostWysłany: Nie Kwi 22 2012 22:08    Temat postu: Innowacyjne pole do Paintballa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie, chcialbym sie podzielic z wami moim nowym pomyslem, a zarazem przedyskutowac jego "sens". Mianowicie chodzi mi o stworzenie pola do gry na wzor najpopularniejszych map w najpopularniejszej strzelance Counter-Strike.

Wprowadziloby to fajne, rozbudowane rozwiazania taktyczne do Paintballa. Trzeba byc dobrym taktykiem, aby wygrywac na takich polach, zgranie druzynowe musi byc wieksze, granaty dymne rowniez punktuja w rozgrywce. Za przyklad wezmy mape de_dust2

Jest grupa broniaca oraz grupa atakujaca. Z racji, ze mapa jest dosyc rozlegla na swoj sposob - grupa uderzeniowa mogla by robic tzw. fake'i czyli ataki pozorowane, aby zaraz po nich uderzyc w inne miejsce ( co sie zreszta na szeroka skale stosuje w samym csie )

Sa "ogniska zapalne" hot spoty, gdzie to spotykaja sie w nich zarowno grupa uderzeniowa i broniaca po wystartowaniu ze swoich respawn pointow. Np. Dluga, trup B, srodek, gala etc.

System rozgrywek bylby de_ czyli podlozenie bomby badz TDM co kto woli.

Wstawiam obraz z gory przykladowej mapy

CT spawn i T spawn to spawn pointy, na ktorych zaczynaja runde druzyny. A i B to miejsca, w ktorych mozna podlozyc bombe ( badz grajac bez bomby - tryb TDM ). Grac mozna 5na5

Gdyby tylko odwzorowac dobrze tekstury map i ich uklad, duzo ludzi bedacych maniakami CS'a napewno rwaloby sie na tego typu rozrywke - a i kazdy paintballowiec z checia sprawdzilby sie w boju ze swoja ekipa na takim polu. Sluzyloby to napewno promocji paintballa w naszym kraju i gdy pomysl okazalby sie dobry - szeroko rozwinalby ta gre ;)

Oczywiscie problemy sa i to calkiem spore. Takie pole trzeba zrobic, co jest czasochlonne i zapewne kosztowne. Nastepnym problemem jest komunikacja miedzy graczami, bo jak grupa uderzajaca zajmie element mapy na B to reszta ekipy broniacej musi o tym wiedziec, zeby ruszyc na odsiecz.

Co wy o tym myslicie ? Czy od strony technicznej Paintballa jest to mozliwe ?! Czy fajnie sie bedzie grac na takim polu ? Wierze, ze tak poniewaz uklad takich map w tej grze podbil serca wielu graczy na calym swiecie. Ludzie potrafia grac w ta gre wiele lat, najczesciej w 5 osobowym zespolach i nadal zaskakuja rozwiazaniami taktycznymi, jakie mapy oferuja.

Lecz wiadomo co jest gra, a co rzeczywistoscia. Czy rozwiazania z gry moga sprawdzic sie przy paintballu ?

Oczywiscie Ci ktorzy nie mieli stycznosci z ta gra, odrazu moga potepic ow pomysl - oraz tacy, ktorzy grali w ta gre na tych mapach tylko FFA ( nie klanowo ). Przedstawilem tez to troche lopatologicznie od strony CS'a, bowiem jestem nowy tutaj i nie wiem ilu graczy csowych jest na tym forum ;)

Jesli temat bedzie cieszyl sie choc czesciowym zainteresowaniem, mozna podjac rozmowy o innych + i -, o rozwiazaniach. I o ewentualnym zrealizowaniu pomyslu ;)

Pozdrawiam serdecznie,
Kai.
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
rogal [P]

Staż (od roku): 2000
Drużyna: http://www.pumper-nickel.net/

PostWysłany: Nie Kwi 22 2012 22:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

edit, bo doczytałem:
stary! to jest to na co czekałem całe życie! Stawiaj pole , w przyszły weekend wpadamy z chłopakami!
ile slotów bedzie dostępnych? 16 czy 32?
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
kai

PostWysłany: Nie Kwi 22 2012 22:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jesli chodzi Ci o przeszkody techniczne jakie kladzie sam paintball, to mysle, ze moznaby zmodyfikowac odpowiednio mapy, zeby gra na takim polu bylaby mozliwa.

Gdybym mial pojecie o grze w paintball i doswiadczenie, to zapewne bym nie pytal tutaj na forum, prawdaz ?

EDIT: bo ty rowniez zedytowales post ;) To jest czysta ironia czy jakas nutka zachwytu ? :lol:

Dodam, ze mapa oczywiscie moglaby byc o polowe mniejsza z wiadomych wzgledow. Czyli tylko BS A
do góry
makman

PostWysłany: Nie Kwi 22 2012 22:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to ja ci zaproponuję mapę z americas army MOUT McKenna
co więcej, mapa ta powstała na bazie istniejącej bazy treningowej marines ,
http://www.ai.sri.com/~fua/rcvw/fig/Benning.gif.gz
http://www.fas.org/irp/agency/nima/program/mg03.gif

Jak zrobisz daj znać, wpadam w ciemno, tylko nie zapomnij o kanałach pod ziemią między budynkami!

:p
do góry
kai

PostWysłany: Nie Kwi 22 2012 22:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zaaraz, zaraz... ta mape wykonali jako pole do paintballa, czy zle zrozumialem ? ;)

No wlasnie jestem cholernie ciekaw jak rozgrywka toczylaby sie na takich polach jak wyzej przedstawilem. Czy spelnialby one warunki technicznej samego paint'a czy tez nie.

Wiadomo tez, ze bieg na takich mapach jest rownie wazny. Jak w samej grze komputerowej, kazdy gracz biega z taka sama predkoscia, co wlasnie daje efekt spotykania sie obu druzyn w tych samych miejscach mapy i ostra wymiane ognia - tak na takim duscie2 w realu grajac w painta, kazdy ta szybkosc ma inna :)
do góry
rogal [P]

Staż (od roku): 2000
Drużyna: http://www.pumper-nickel.net/

PostWysłany: Nie Kwi 22 2012 22:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://ragecomics.memebase.com/2012/04/22/rage-comics-ill-be-the-last-man-crouching/
mialem jutro pracowac... a bede czytal ten watek... ehhh
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
Virtz

PostWysłany: Nie Kwi 22 2012 22:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie przez takie gadanie w naszym pięknym kraju coś takiego się nie uda. Każdy chętnie wpadnie jak już to wybudujesz, ale jak będziesz chciał żeby zapłacili choćby 10 zł (nie mówiąc już o 100) za granie na takim polu, każdy "polak" (celowo z małej) powie ci że to za drogo i z jakiej racji masz na tym "zarobić". Nikt nawet nie pomyśli ile pracy i pieniędzy w to ktoś włożył a zrzuty nawet nie proponuj bo uzbierasz może ze 100 zł.
Na świecie można budować pola z budynkami ze sklejki, organizować się uprzyjemniać sobie grę.

Nie mówię o tak dużych projektach (chociaż widziałem takie już wybudowane) bo to DUŻY koszt
U nas problem jest nawet żeby ktoś przyjechał i pomachał łopatą kilka godzin za frajer dla OGÓŁU
Poza tym u nas jak już coś takiego powstanie to dopiero się zacznie szukanie KASY
Każdy kto coś włoży będzie uważał że dał więcej niż inni i się sypnie.

A nawet jeśli unikniesz tego wszystkiego to założę się że jakaś banda TROLI rozpie...y to wszystko jeśli nie będzie z betonu tak z czystej życzliwości.

Tak na przykład mamy w okolicy stare budynki po bazie wojskowej całkiem miłe miejsce nawet zrobiliśmy tam parę rzeczy jakieś opony worki rowy. Widzisz, rzecz w tym że co tam posprzątamy, to za tydzień znajdujemy tam na nowo gruz, stare wersalki, wszelkiej maści śmieci, na szczęście nie ma tam co zniszczyć bo pewnie już by było zniszczone.
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
kai

PostWysłany: Nie Kwi 22 2012 23:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Virtz,
No wlasnie, polskie realia... Bardzo fajnie, ze sie tu wypowiadasz, bo widac ze posiadasz doswiadczenie, o ktore tak mi tu chodzilo przy dyskusji w tym temacie.

Licze, ze jesli pomysl przypadlby do gustu wielu z was - ludzi zamilowanym tym sportem - i bylby jak najbardziej wykonalny to gra na takim polu moglaby zrewolucjonizowac ten sport dodajac mnostwo nowych elementow, przy okazji sciagajac rzesze nowych ludzi ( optymistyczna wersja :) )

Fakt, takie pole zajmowaloby napewno nie malo miejsca, totez mozna na dobry poczatek zrobic tylko pol mapy, a w razie powodzenia projektu dobudowac kolejna polowke wraz z przyplywem srodkow finansowych.

Tudziez moje pytanie brzmi, czy w swojej karierze smarowania farba, mieliscie stycznosc z gra tego typu ? Bowiem woodsball czy gra w ruinach budynkow, znacznie rozni sie od tego co mialaby do zaoferowania taka mapa.

EDIT: co do twojej koncowki postu. Zakladam, ze taka mapa byla by terenem zamknietym badz wydzielona jakas siatka rodem z polu do speedballu. I na teren mapy mialyby wstep tylko osoby pod nadzorem wlasciciela.
do góry
Tonnrud

Staż (od roku): :-)

PostWysłany: Nie Kwi 22 2012 23:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mile na raz dwa gora trzy . Tylko komu chcialo by sie wiecej niz kilka razy zagrac i zaplacic za to ?
Pamietaj ze w CS jest X map - tu mowimy o jednym malym kompleksie .
do góry
kai

PostWysłany: Nie Kwi 22 2012 23:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Napewno chcialoby sie komus kto para sie pasja do gry komputerowej skad wlasnie zaczerpnieta zostala mapa oraz paintballwym milosnikom chcacych sprawdzic nowe rozwiazania i mozliwosci jaka daje gra na takim nie spotykanym do tej pory terenie ;)

Wiem, wiem - oczywiscie map jest X, ale chodzi mi o jedna i tylko jedna - najpopularniejsza, czyli de_dust2 jak wyzej. A nawet i jej polowke na sam poczatek, czyli tylko jeden BombSite.

Mi to latwo sobie wyobrazic, poniewaz w ta gre na tej mapie przegralem spooro lat i duzo taktyk na nia juz zrobilem. Wiem jakie rozwiazania sie sprawdzaja i wiem, ze to dzieki budowie samej mapy, mozna latwo i zgrabnie wprowadzic w blad przeciwnika jak sie ma glowe na karku i mysli. Czyli wprowadzenie elementu taktycznego.

W polaczeniu z paintballem, w ktorego mialem okazje smarowac sie farba juz 3-4 razy ( tak, poczatkujacy ) uderzyla mi do glowy pewna idea ;)
do góry
radish

Staż (od roku): 2011
Drużyna: DRAGONBALL TEAM

PostWysłany: Pon Kwi 23 2012 1:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli się chce, to można : ) Przykładowo - tutaj kilka map w jednym : D
http://www.hollywoodsports.com/fields.html

Poza tym spójrzmy raz jeszcze na ilość pól w ojczyźnie pb:
http://www.pbreview.com/fields/

Przepaść. Także w kosztach uprawiania tego zacnego sportu.

Powziąć budowę takiego parku w Polsce? To chyba tylko z EU-dotacji ; )
do góry
Wielebor

PostWysłany: Pon Kwi 23 2012 5:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tonnrud napisał:
Mile na raz dwa gora trzy . Tylko komu chcialo by sie wiecej niz kilka razy zagrac i zaplacic za to ?
Pamietaj ze w CS jest X map - tu mowimy o jednym malym kompleksie .

czyli rozumiem że np. do Gumpa czy Labsectora przychodzi się kilka razy.
Dla mnie rewelacja, oby wypaliło, na pewno nie na polską kieszeń projekt.
do góry
rara

Staż (od roku): 2015
Drużyna: kulawy, łysy i garbaty

PostWysłany: Pon Kwi 23 2012 6:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w Polsce brakuje takiego paintballowego miasteczka z prawdziwego zdarzania.
Jak by było coś na wzór tego tutaj
http://cpxsports.livinglegendsofpaintball.com/?page_id=157
i jeszcze pod poznaniem :), to jestem tam co sobotę :)
do góry
gall

Staż (od roku): 2006
Drużyna: Templars

PostWysłany: Pon Kwi 23 2012 7:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Komunie w tym roku jakoś wcześniej się zaczęły?
do góry
EaSy2KiLL

PostWysłany: Pon Kwi 23 2012 7:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O widze zalozyliscie kacik fantasy :) Ja za blokami mam pola, laki itd z checia przygarne jakies miasteczko paintballowe :) Obiecuje ze bede co 2gi dzien :)

Nie no super byloby miec takie miasteczko z prawdziwego zdarzenia gdzies w centrum Polski, gdzie kazdy mialby "blisko". Idac tropem z USA :
- zorganizowane duze gry 1-2 w weekend + dla duzych grup w ciagu tygodnia
- platny wjazd (wejscie na teren, powietrze, cale zaplecze sanitarne itd)
- FPO
- jakies zaplecze gastronomiczne
- 1 na miesiac jakas mega WALKA :)
do góry
makman

PostWysłany: Pon Kwi 23 2012 7:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

myślę, że takie CQB jak w toronto by starczyło ...
http://www.c-q-b.ca/cqbgallery

Ale 50 $ za wejście + 500 kulek i każde 500 kulek 40$ to myślę, że byś szybko zbankrutował easy:)

15 wejść x 50$ x3,20 kurs = 2400pln ;)
liczę, że będziesz grał pompka i te 500 sztuk ci nie zabraknie :P
do góry
EaSy2KiLL

PostWysłany: Pon Kwi 23 2012 8:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

makman Nie mowie o cenach a raczej o sposobie funkcjonowania takich obiektow. Ceny rzecz jasne niech beda adekwatne do polskich zarobkow... Nie ma jednak co ukrywac ze to MUSI kosztowac zeby sie oplacalo i jakos funkcjonowalo.

Niech to kosztuje nawet :
75 PLN wejscie + 500 kulek
100 PLN wejscie + 1000 kulek
150/200 PLN karton kulek
i juz jest git.

ps 500 kulek dla mnie to full wypas :)
do góry
rara

Staż (od roku): 2015
Drużyna: kulawy, łysy i garbaty

PostWysłany: Pon Kwi 23 2012 8:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.paintballmirabel.com/en/33-paintball-fields
takie coś proponuje
do góry
makman

PostWysłany: Pon Kwi 23 2012 8:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rara napisał:
http://www.paintballmirabel.com/en/33-paintball-fields
takie coś proponuje

Nie przechodźmy ze skrajności w skrajność, zaczęliśmy dyskusję od mapy dust2, a nie od razu cały map pack :P

easy->przy tych stawkach co mówisz - masz 40 zł / osoby to by ci się zwracało i zwracało i zwracało ..za materiały ze 2 lata ;)
Chyb, że co weekend miałbyś gry na 200 osób ;)

Jak trafie 6 w totka obiecuję, że zrobię takie pole - mark my words ;P
do góry
BigBadWolf

Staż (od roku): 2003
Drużyna: Spire Division

PostWysłany: Pon Kwi 23 2012 8:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

temat troche powtarzany, gdzies koles juz w USA postawil de_dust'a 1 jakis czas temu moze znajde link
do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> główne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

Skocz do: