Pytanie do posiadaczy Mag fedów !!!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> MilSim -> magfed
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kardyn

Staż (od roku): 2009
Drużyna: Renegaci

PostWysłany: Pon Gru 01 2014 17:02    Temat postu: Pytanie do posiadaczy Mag fedów !!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Potrzebuje konkretnych danych dotyczących sprężyn w waszych magfedowych markerach .
Może ktoś rozbierał swój magazynek i wie:
- ile wynosi skok sprężyny ,
-jaka jest średnica zewnętrzna sprężyny ,
-jaka jest jej grubość
-ile kul w magu się mieści .
Rodzaj magazynka jest bez znaczenia , może to być RAP czy Tiberius aby kaliber .68 .
Chodzi mi o ustalenie mniej więcej jakie powinny być parametry sprężyny ,by się to wszystko do kupy trzymało , nie było za luźne , ani za mocno napięte .
Będę robił prototypowego maga do M-Taca i niestety by nie bawić się zbytnio w metodę prób i błędów , będę potrzebował wyżej wymienionych parametrów .

Za wszelkie konkretne informacje z góry dziękuje .
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
JasiekX

Staż (od roku): 2012
Drużyna: SpartanTeam Jelenia Góra

PostWysłany: Pon Gru 01 2014 17:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

80% odpowiedzi masz w tym temacie http://paintball.info.pl/forum/viewtopic.php?t=41558&f=182 . Wystarczy użyć opcji szukaj -_- .... I jest osobny temat od magfedów
do góry
Kardyn

PostWysłany: Pon Gru 01 2014 17:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oj, Jasiek Jasiek , może to ty wpierw dokładnie i ze zrozumieniem przeczytaj mój temat , a potem się wypowiedz na zadane przeze mnie pytania .
W tym temacie nie ma zero dosłownie zero konkretów . Jest wzmianka że średnio magazynek mieści 18-20kul przy replice broni długiej oraz replice pistoletu na 8 kul i to wszystko , a gdzie tu konkrety ja się pytam ?
do góry
JasiekX

Staż (od roku): 2012
Drużyna: SpartanTeam Jelenia Góra

PostWysłany: Pon Gru 01 2014 17:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pytasz o MAGFEDY na ogólnym. A jest temat od magfedów. To co ja będę tu zakładał temat że zacina mi się bolt na DM. Choć jest temat dotyczący markerów firmy DYE. No stary czytać umiesz więc w czym problem pisać temat tam gdzie powinien być -_-
do góry
Kardyn

PostWysłany: Pon Gru 01 2014 18:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

K...a chłopie wyluzuj , szczur Cię dzisiaj w D ugryzł czy jak . Czepiasz się o byle drobiazg , że zakładając ważny dla mnie temat dział pomyliłem , wiedz że dział główny również dotyczy magfeda , więc w czym problem ?
Nie chcesz mi pomóc to się za przeproszeniem nie wpierdalaj się z byle gównem bo tylko syfisz temat.

P.S . Proszę moderatora o przeniesienie tematu do działu magfed ,bo JasiekX zapewne nie da mi spokoju :D
do góry
Spidi67

Staż (od roku): 2008
Drużyna: Jarheads

PostWysłany: Pon Gru 01 2014 20:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To ja zacznę.
Spyder MRX
-długość swobodna 235 mm
-ilość zwojów 31
-prześwit międzyzwojowy około 7 mm
-srednica zewnetrzna 19 mm
-grubość 0,5 mm
- 10 kul
do góry
Kardyn

PostWysłany: Pon Gru 01 2014 22:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki Spidi67 o takie konkretne informacje mi chodziło . Teraz będę wiedział jak mniej więcej skręcać drut na taką sprężynę . Jeszcze raz dzięki .
do góry
koczis66

Staż (od roku): 2006

PostWysłany: Pią Gru 05 2014 11:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kardyn pochwal się zdjęciami jak już coś zrobisz. Sam mam m-taca i chociaż o magfedch nie myślę, bo ode mnie za daleko na gry, to chętnie zobaczyłbym jak to wykombinowałeś.
do góry
Kardyn

PostWysłany: Pią Gru 05 2014 13:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Magazynek zostawię sobie a koniec jak skończę przerabiać marker.
Na razie skończyłem ostatnio cały przód . Wstawiłem perforowaną osłonę lufy i Asę wraz z 22cu Hp umieściłem bezpośrednio pod lufą . Teraz wykańczam powoli kolbę z drewna klonowego wraz z mocowaniami.
Na początku chciałem przerobić magazynek od RPD i wstawić go między mocowaniem Asy , a regulatorem przypominający magazynek , ale pomysł nieco upadł ze względu na zbyt mało miejsca . Jeszcze myślę nad magiem od PPSzy tyle , że są drogie i chyba zrobie najprościej jak sie da wstawiając zwykły mag rurowy na kształt w BT SA-17 tyle że dłuższy .
Także na razie M-Tac ukończony w 30% i jeszcze sporo przede mną
do góry
Marcin79W

Staż (od roku): 2002
Drużyna: Legion13 / LOK MILSIM

PostWysłany: Pią Gru 05 2014 18:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Daj znać jak poszło. Przy majstrowaniu sprężyny warto wziąć pod uwagę, że hartowanie drutu może mieć też wpływ na jej sprężystość i siłę nacisku. W większości magfedowych magazynków masz blokadę, dzięki której kulki są luźno, dopóki magazynek nie zostanie załadowany do markera (wtedy sprężyna w magu jest zwalniana). Zapobiega to gnieceniu i odkształcaniu kulek zanim mag wyląduje w markerze. Warto pomyśleć nad takim rozwiązaniem.
do góry
Kardyn

PostWysłany: Pią Gru 05 2014 18:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiem o tym , u mnie będzie najprościej jak się da by to rozwiązać coś jak w Splatmasterach czy zabawkach na 6mm . A zwalniać sprężynę po załadowaniu będzie się ręcznie . Magazynek będzie na stałe zamocowany podczas gry i będzie się doładowywać z fiolek jak w pompce . Może nie jest to efektywne rozwiązanie , a ładowanie zajmie trochę czasu , ale jak się sprawdzi to się pomyśli i zrobi upgrade :lol:
Na wiosnę to tak na 95 % będzie wszystko gotowe i opisane ze szczegółami dla ciekawskich .
do góry
Długi

Staż (od roku): 2004
Drużyna: [Cobra]

PostWysłany: Nie Lis 06 2016 23:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Panowie, mam do sprzedania Tiberiusa 8, z 2 magami.
Nie macie tu wątku Kupię/Sprzedam to pozwoliłem sobie tutaj wrzucić.

A wrzucam w Waszym dziale, bo chyba tylko użytkownicy Magfedów mogą być zainteresowani.
do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> MilSim -> magfed Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: