Magfed i jaka butla ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery -> magfed
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kaczka

Drużyna: Horse Team

PostWysłany: Sob Sie 23 2014 21:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odnośnie gogli i stalkera. Na pewno na wszelkich milsimach gdy trzeba sporo przejść czy nawet się nasiedzieć, dużo lepiej oddycha się przez stalkera niż maskę. No i oczywiście można indywidualnie dopasować go do twarzy. Ale jest jeden mankament - ilość pasków na głowie. Gdy ma się jeden od gogli, drugi od stalkera i do tego dojdzie np. Bowman, to ma się już większość głowy zajęte, a nie daj borze gdy w biegu to wszystko się poplącze... Potrzeba matką wynalazków (chociaż pewnie innni też tak robią) jak mówią. Ja przypinam na zipy albo sznurki stalker do gogli od dołu, by sztywno trzymały się razem, dzięki temu tworzy się jeden pasek. Przykładowe foto:

http://img.photobucket.com/albums/v662/erin_epans/IMG_2300_zpsfa5700d1.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v662/erin_epans/IMG_2301_zpsf587dbc3.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v662/erin_epans/IMG_2303_zps32127b81.jpg

Może i ten sznurek nie wygląda super estetycznie, ale po chwili oczy się przyzwyczajają i go ignorują (coś jak nos). Ma on za zadanie mocno docisnąć całość by nie było przestrzeni gdzie kulka mogłaby wlecieć. Przetestowane na Saltusie i Odyseuszu, sprawdza się ;)
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Suseł

Staż (od roku): 2011
Drużyna: Hunters Team

PostWysłany: Nie Sie 24 2014 1:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kaczka napisał:
Może i ten sznurek nie wygląda super estetycznie, ale po chwili oczy się przyzwyczajają i go ignorują

Sznurek to pikuś, Bolle X800 też mają przedzielowny wizjer i wcale to nie przeszkadza.

Ba! Ja w tym miejscu na szybie od E-Vent'a miałem przyklejoną kamerę wielkości paczki zapałek i też nie przesłaniała widoku :)
Długo nosiłem się z zamiarem zmiany maski typowo PB na stalkera i gogle i powiem szczerze że do maski chyba nie wrócę.
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
nat

Staż (od roku): 2012
Drużyna: KillerJoke

PostWysłany: Nie Sie 24 2014 12:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jak z parowaniem Waszych gogli ma dlugich grach jak Odyseusz?
do góry
kaczka

Drużyna: Horse Team

PostWysłany: Nie Sie 24 2014 14:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nat napisał:
A jak z parowaniem Waszych gogli ma dlugich grach jak Odyseusz?

parują cholernie :) Gogle bez wyjątku. Najgorzej nad ranem gdy wilgoć jest. Maska pod tym względem wymiata, i4 jeszcze nigdy mi nie zaparowała.
do góry
GwizdeK & Newt

Staż (od roku): 2013
Drużyna: Killer Joke

PostWysłany: Nie Sie 24 2014 14:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nat niestety tyle szczęścia w i4 na odyseuszu nie miał :P
do góry
nat

Staż (od roku): 2012
Drużyna: KillerJoke

PostWysłany: Nie Sie 24 2014 18:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No niestety. Parowala mi i4. Na szczęście nie na środku wiec caly czas mialem niezla wizję, ale z drugiej strony dość często ja zdejmowalem żeby miala szanse odpocząć
do góry
Suseł

Staż (od roku): 2011
Drużyna: Hunters Team

PostWysłany: Nie Sie 24 2014 18:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Problem parowania pojawia się jak gąbki w masce zostaną przepocone, wtedy jest pozamiatane - macha paruje na potęgę.
Gogle (mam ESS) maja tą przewagę że nie posiadają gąbek a silikon który nie nasiąka.
Są też lepiej wentylowane niż gogle w maskach PB.
Do tego kuracja Bambino na szybkę przed grą i nie parują.
Jak dla mnie bomba.
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
GwizdeK & Newt

Drużyna: Killer Joke

PostWysłany: Nie Sie 24 2014 19:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kiedy w niej grałeś całą noc i wilgotny poranek?:)
do góry
wistula

Drużyna: Brak

PostWysłany: Pią Wrz 26 2014 11:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ktos zaproponuje jakis zestaw?
gogle + stalker

Cos sprawdzonego
do góry
Marcin79W

Staż (od roku): 2002
Drużyna: Legion13 / LOK MILSIM

PostWysłany: Pią Wrz 26 2014 16:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kosztowo wyjdzie drożej, ale można (i warto mieć moim zdaniem) dwie małe butle do kolby. Wystarcza na ponad 10 magazynków, jak ktoś lubi dużo strzelać, albo gwarantuje backup na wypadek awarii pierwszej butli w polu. Zależy też od scenariusza. Jak scenario opiera się na rozpoznaniu, to i 3 magazynki mogą wystarczyć z małą butelką. Jak szykuje się oblężenie... to butla nurkowa na plecach (żart) :D
do góry
Achmed

PostWysłany: Wto Lis 04 2014 23:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wistula napisał:
Ktos zaproponuje jakis zestaw?
gogle + stalker

Cos sprawdzonego

Helm- mich fast , Gogle- ESS Profile NVG ,Stalker - z ochroną uszu

w helmie demontujesz paski , w stalkerze demontujesz paski

stalker dopasowujesz do gogli a stalker mocujesz do helmu dwoma paskami na "szybko złączki " na helmie

stalker trzyma się helmu i wszystko trzyma się razem i nie potrzebne jest 10 pasków tylko dwa paseczki 5 cm

Calosc trzyma sie mocno i pewnie a montaż i demontaz trwa chwileczke i co najwazniejsze jest wygonie

jesli ktoś chce instrukcji i fotografi to moge wstawic lub podeslać
do góry
goQ

Staż (od roku): 2014
Drużyna: FOG

PostWysłany: Nie Gru 11 2016 22:58    Temat postu: 16ci 4500psi Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wracając do tematu małej butli w kolbie, to czy ktoś z Was spotkał się kiedyś z takim wynalazkiem? 4500psi w tak małej butli to ciekawa propozycja, szczególnie dla magfedów. Zastanawiam się, czy nie zamówić.

https://www.aliexpress.com/item/0-26L-PCP-High-Pressure-Cylinders-16CI-4500PSI-HPA-Paintball-Tanks-with-4500PSI-Regulator-Black-5/32719644110.html
do góry
Pik

Staż (od roku): 2008
Drużyna: Killer Joke, Magfed Poland

PostWysłany: Sro Lut 15 2017 0:06    Temat postu: Re: 16ci 4500psi Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

goQ napisał:
Wracając do tematu małej butli w kolbie, to czy ktoś z Was spotkał się kiedyś z takim wynalazkiem? 4500psi w tak małej butli to ciekawa propozycja, szczególnie dla magfedów. Zastanawiam się, czy nie zamówić.

https://www.aliexpress.com/item/0-26L-PCP-High-Pressure-Cylinders-16CI-4500PSI-HPA-Paintball-Tanks-with-4500PSI-Regulator-Black-5/32719644110.html

Odrobinę odgrzeję lekko starego kotlecika (rzadko tu zaglądam).
Ja bym się troszkę bał tej chińskiej butelki. Oni mają dosyć słabą jakość produktów, a ta butla jednak jest koło Twojej głowy.
do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery -> magfed Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: