Ogrodzenie pola do Paintballa - pytanie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> hyde park
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emtec






PostWysłany: Pon Cze 15 2009 18:47    Temat postu: Ogrodzenie pola do Paintballa - pytanie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Nie wiedziałem gdzie dodac wiec pisze tutaj.

Mam dylemat maly poniewaz na swojej działce chce zrobic sobie pole do speeda.
I chcialem sie dowiedziec czy w gminie, powiecie musze zglosci ogrodzenie siatką paintballową
Nie bede betonował slupów ani ich wkopywal robie to na stelarzu tak by mozna bylo to szybko rozebrac i przeniesc , pole bedzie do uzytku wlasnego nie pod zarobek .
Wiec interesuje mnie czy musze zglaszac to ogrodzenie czy tez nikt sie do mnie nie przyczepi? chodzi mi tu o nadzór budowalny i inne instytucje panstwowe które lubią uprzykrzac zycie.
Pozdrawiam
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Vetlorcono



Skąd: Jaworzno
Staż (od roku): 2008

PostWysłany: Pon Cze 15 2009 18:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Według mnie nadzór budowlany nic do tego nie ma, bo nie jest to nieruchomość. To tak jakbyś rozłożył namiot albo altankę, a tego nie musisz nigdzie rejestrować ;)
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Radar [Sekcja 3]



Skąd: Lubin
Staż (od roku): 2000
Drużyna: Sekcja 3

PostWysłany: Pon Cze 15 2009 19:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

USTAWA

z dnia 7 lipca 1994 r.

Prawo budowlane1)

Dz.U.2006.156.1118

Art. 30. 1. (23) Zgłoszenia właściwemu organowi wymaga, z zastrzeżeniem art. 29 ust. 3:
3) budowa ogrodzeń od strony dróg, ulic, placów, torów kolejowych i innych miejsc publicznych oraz ogrodzeń o wysokości powyżej 2,20 m
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Vetlorcono



Skąd: Jaworzno
Staż (od roku): 2008

PostWysłany: Pon Cze 15 2009 20:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to się odnosi do ogrodzeń jak np. budujesz płot na około domu. Siatka to jest obiekt wolno stojący, ponieważ bez wysiłku w każdej chwili możesz zmienić jego miejsce położenia, lub go złożyć. Jeżeli gdzieś znajdę tak jak kolega wyżej potwierdzenie wg prawa to skrobnę.
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Radar [Sekcja 3]



Skąd: Lubin
Staż (od roku): 2000
Drużyna: Sekcja 3

PostWysłany: Pon Cze 15 2009 20:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale siatka to właśnie ogrodzenie.
Najlepiej będzie jak kolega emtec upewni się w odpowiednim urzędzie
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Vetlorcono



Skąd: Jaworzno
Staż (od roku): 2008

PostWysłany: Pon Cze 15 2009 20:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zapraszam do lektury:

http://pl.wikisource.org/wiki/Prawo_budowlane

a w szczególności art od 28 do 32

Niech sam wywnioskuje. IMHO nie potrzebuje zgody tak jak np altanka czy boisko itd.... Wszystko w linku ;)
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
RemaS



Skąd: Bydgoszcz
Staż (od roku): 2003
Drużyna: poszukiwana :)

PostWysłany: Pon Cze 15 2009 20:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

internet nie jest prawnym dokumentem. Lepiej w urzedzie zapytac.
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Vetlorcono



Skąd: Jaworzno
Staż (od roku): 2008

PostWysłany: Pon Cze 15 2009 20:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie internet tylko prawo budowlane jest tu prawnym dokumentem ;) Ale jak kolega się dowie w urzędzie, to może zaoszczędzić sobie niepotrzebnego zamieszania...
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Grochu



Skąd: Zabrze

Drużyna: R.W.N

PostWysłany: Pon Cze 15 2009 21:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prawo budowlane w duze mierze zalezy od interpretacji urzednikow. Z doswiadczenia wiem, ze moze sie roznic w zaleznosci od miejscowosci, dlatego najlepiej podejsc do urzedu i pogadac na miejscu, ewentualnie zglosic sie o interpretacje przepisu.
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Yonin



Skąd: Bytom
Staż (od roku): 2005
Drużyna: AiR, Bukkake, Rebels

PostWysłany: Pon Cze 15 2009 21:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli złamie prawo budowlane, to najwyżej każą mu to rozebrać... Ale jeśli niczego nie WYBUDOWAŁ to nie ma tutaj nic do rozbiórki. To będzie raczej konstrukcja, a nie budowla.
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
emtec






PostWysłany: Pon Cze 15 2009 22:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziekuje Panowie za wszystkie wypowiedzi troche rozjaśniliscie mi calą sytuacje i w sumie sam moglem pogrzebac w tym prawie budowalnym.

Wiec z jednej strony nie mogą sie przyczepic a z drugiej mogą.
Powiem tez ze jak sami sie pewnie domyslacie ogrodzenie jest wewnetrzne nie graniczy z zadną sasiedną dzialką. Pozostaje mi tylko zapytanie czy isc z tym do gminy by zglosic czy do powiatu? Wydaje mi sie ze do gminy. Nikt z was nigdy nie zglaszal podobnych spraw :)? sama lewizna wolno budowalna w tym kraju.

Pozdrawiam
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
kijanek



Skąd: EBE/DB/OB/OP


PostWysłany: Pon Cze 22 2009 17:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie przyczepią się za stojak nikt się nie przyczepi, ale nie widzi mi się byś zrobił taki wolnostojący stojak co go i przeniesiesz i zawiesisz 6 m siatki ;). Jak się wywróci i kogoś połamie to się przyczepią.

Lepsze miejsce na szukanie aktów prawnych (po prostu nie wierzę w Wiki ;) )

http://isap.sejm.gov.pl/search.jsp

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19940890414

Jak natomiast będziesz wkopywał to musisz zgłosić (i tu akurat z tego co pamiętam starostwo powiatowe)
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Fugaz



Skąd: Oświęcim City
Staż (od roku): 2008
Drużyna: Greenball Revo

PostWysłany: Pon Cze 22 2009 20:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Yonin napisał:
Jeśli złamie prawo budowlane, to najwyżej każą mu to rozebrać... Ale jeśli niczego nie WYBUDOWAŁ to nie ma tutaj nic do rozbiórki.

o tu się kolego mylisz - mogą Ci jeszcze grzywnę nałożyć.

a co do:

emtec napisał:
Pozostaje mi tylko zapytanie czy isc z tym do gminy by zglosic czy do powiatu?


to cyt. PB

Rozdział 8

Organy administracji architektoniczno-budowlanej i nadzoru budowlanego

Art. 80. 1. Zadania administracji architektoniczno-budowlanej wykonują, z zastrzeżeniem ust. 3 i 4, następujące organy:

1) starosta;

2) wojewoda;

3) Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego.

więc do starosty


obiekty nie związane z gruntem nie podlegają ani zgłoszeniu ani pozwoleniu na budowę, ale lepiej upewnij się (za radą Grocha) jak takie ogrodzenie u Ciebie w urzędzie potraktują . z doświadczenia wiem, że wszystko możesz bez papierów wybudować jak Cię życzliwy sąsiad nie podp.....li.

p.s. mam egzamin w grudniu na uprawnienia bud. :)
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
emtec






PostWysłany: Pon Cze 22 2009 20:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

obiekt nie jest w sumie zwiazany w zaden sposób z gruntem tyle ze na nim bedzie stal...

http://www.millennium-series.com/pictures/malaga/cimg0904.jpg

mniej wiecej cos na tej zasadzie... stelarz beczki i odciagi... tylko chcialbym tez narozne odciagi dac dalej do ziemi... i w tym celu zabic Kawal rury w ziemie i do niej mocowac...

i to juz bedzie niby ogrodzenie stale :) ?
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
kijanek



Skąd: EBE/DB/OB/OP


PostWysłany: Wto Cze 23 2009 10:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kwestia jest sporna czy musisz czy nie (właściwie to namiot na tej samej zasadzie wymagałby zgłoszenia ale generalnie to bardziej widać niż namiot ;)). Wg mnie zgłaszać nie trzeba ale się upewnij w starostwie (mogą się czepić wysokości choć nie wynika to wprost z przepisów).


Fugaz napisał:
p.s. mam egzamin w grudniu na uprawnienia bud. :)


egzaminy są w listopadzie przynajmniej u mnie ;)
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
qwerek






PostWysłany: Nie Mar 29 2015 9:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tanie akcesoria do ogrodzeń najlepiej brać bezpośrednio od producenta, np JMT ;-)
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Radoslaw






PostWysłany: Wto Kwi 28 2015 22:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

drzewka z podliska wyciac i z nich plot sklepac
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
paintrun






PostWysłany: Pią Maj 08 2015 14:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie jestem zwolennikiem wycinania drzew
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
qwerek






PostWysłany: Czw Cze 07 2018 19:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gdybyś szukał firmy, która wykona Tobie ogrodzenie polecam https://grodzimy.com
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> hyde park Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group