Autococker SR.
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery -> cockery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Punisher88

Staż (od roku): 2004
Drużyna: CANIS LUPUS

PostWysłany: Pon Mar 03 2008 21:08    Temat postu: Autococker SR. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy w tym kraju nikt nie posiada SR ? :cry: . Moze ktos, cos o nim wie. Wreszcie to KOKS!!!! NO COCKER RULEZ,piszcie.
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
locha

Drużyna: Żubry / ESW

PostWysłany: Wto Mar 04 2008 10:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://matys.home.pl/forum/viewtopic.php?t=96&postdays=0&postorder=asc&start=1500

:D
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Punisher88

PostWysłany: Wto Mar 04 2008 23:59    Temat postu: Autococker SR. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No brzydki to on jest bez dwóch zdań. Szkoda ze nie ma back blocka bo to caly urok i bajer byl.Czy te oczka trzymaja sie rzeczywiście tylko na tych tandetnych naklejeczkach.Mam iona od samego poczatku,wsadziłem w niego równowartość drugiego i znudził mi się.Nadszedł czas zmian a zawsze do koksów mnie ciagło (tylko ta technika ,znaczy budowa koksa). Dla początkujacego to czarna magia. No i tak sobie patrzę na stronki U.S 599 dollores to nie tak żle za tą celność i ROF. Ma juz ktoś to cacko?
do góry
locha

PostWysłany: Sro Mar 05 2008 10:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

patrze że jeden patent przemyśleli konkretnie , przycisk do menu znajduje się na końcu body i cykasz w niego kciukiem dłoni która trzymasz marker, moim zdaniem to jest wygodniejsze niż cykanie w przycisk na tylnej ściance gripa :)

poza tym masa ustawień z płytki tak jak w innych elektrykach

no i co mi sie najbardziej podoba - wali z zamkniętego bolta :)

w odróżnieniu od koksów o tradycyjnej konstrukcji nie ma balldetenta a gumowe stopery kulek jak ego wiec nie ma bata by kulas się wy turlał z lufy przed strzałem jak w starszych koksach :)
do góry
Ender.

Staż (od roku): 2003

PostWysłany: Sro Mar 05 2008 19:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Locha - w koksach był antydoublefeed a nie było ballstopa , twierdzisz ,że go dodali przed boltem w pozycji zamkniętej ?
do góry
locha

PostWysłany: Czw Mar 06 2008 11:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie bardzo kumam co to niby miało być w koksach i zwać się antydoublefeed.
jak coś to możliwe że chodzi o anti double feed - ale to jest określenie funkcji jaką pełni część - zapobiega umieszczeniu więcej niż jednej kulki w komorze, tak to rozumiem.

przeczytaj uważnie :

twierdze że w koksach był balldetent, a ball stopy są w egosach
balldetent w koksie odpowiadał za to by do komory nie została wrzucona druga kulka, nie trzymał kulki jak ball stopy w ego czy innych open boltach

pisze że w SR nie ma charakterystycznego dla koksów balldetenta a są ball stopery jak w ego i podobnych :)

nie widze żebym gdzieś napisał że dodali coś (balldetenta ?) przed boltem w pozycji zamkniętej
do góry
locha

PostWysłany: Czw Mar 06 2008 11:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

PS: BALLDETENT jest określeniem mechanizmu wziętym od słowa BALL - kulka ale nie od kulki paintballowej tylko od kulki, która jest częścią tego mechanizmu.

balldetent słuzy do przytrzymania ruchomej części większego mechanizmu w tymczasowej pozycji względem innej części. balldetent - to zwykle pojedyncza kulka suwająca się w metalowym cylindrze pod wpływem nacisku sprężyny.

więcej tutaj :

http://en.wikipedia.org/wiki/Ball_detent

pozdro :)

z nazewnictwem to raczej sprawa dla jakiegoś MIODKA :)
bo np: gdy czytamy o ball detent'ach odnośnie ego to spotkałem się z określeniami : ball stopper, detent; ball detent ( no i w tym wypadku chodzi o kulkę paintballową, bo detenty w egosach to kawałek gumy a nie mechanizm )
do góry
Ender.

PostWysłany: Czw Mar 06 2008 12:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hehe skupiłeś się na najmniej istotnej części mojej wypowiedzi.
Przeczytaj uważniej :)
Celowo użyłem nazwy antydoublefeed ponieważ czy to kulka na spręzynce czy magnesie ,czy gumowy dzyndzelek pełni on w koksie funkcję zapobiegającą wpadaniu kilku kulek , w np. egosie ballstop jest antydoblefeedem jednocześnie. Ze względu również na funkcję ball stop musi zatrzymywać kulkę przed (! ) boltem co w koksie nie jest na wysokości feeda gdyż kulka wpada gdzie indziej a czeka na strzał gdzie indziej . Reasumując : musi być jakiś antydoublefeed przy feedzie a żeby, jak napisałeś kulka nie wypadała ze zbyt dużej lufy, ballstop musi być umieszczony przed boltem w pozycji zamkniętej.Uffffffff.....
P.s. ani razu nie użyłem słowa balldetent ,mam też koksa ,prawdziwego z sidefeedem i ...balldetent posiada ,więc po co wyjeżdżać z wikipedią :)
do góry
locha

PostWysłany: Czw Mar 06 2008 13:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

HEHEHEHEHE :))) najlepsze to Ufff na koniec :)
no to sie nie zrozumieliśmy wcześniej :) hehe

ale faktycznie miałeś rację. teraz sobie popatrzyłem uważniej na schemat i na bolcie są wyżłobienia po bokach na najazd na ball stopery, czyli nie miałm racji i wszystko wskazuje na to że w SR podobnie jak w starych koksach kulas leży sobie przed boltem i nie jest przez nic trzymany prócz średnicy lufy :)
do góry
locha

PostWysłany: Czw Mar 06 2008 14:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no i w manulau rzem ujrzał że ma fajny wyświetlacz :)
do góry
Ender.

PostWysłany: Czw Mar 06 2008 20:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oki ,chociaż myślałem ,że takich podstawczaków akurat tobie nie muszę tłumaczyć :)
Ten koks ,mimo że nie ma ballstopów ;) coraz bardziej mi się podoba, ciekawe czy jest ciężki bo wygląda dosyć masywnie .
do góry
locha

PostWysłany: Czw Mar 06 2008 22:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

:P
tak sobie oglądam i oglądam i coraz bardziej ciekawi mnie ta klamka :) może ktoś już jednak ją ma i coś podrzuci do wątku :) ?

raczej za ciężki to nie jest :) ciekawe jak tego gripa sie trzyma :)
do góry
Punisher88

PostWysłany: Nie Mar 09 2008 0:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Scie tyle nawzucali,ze mam many pytan......z tym przyciskiem menu to naprawde bomba(nie tak jak w naszym berylu, system nadal radziecki.....bezmózgi....) niewazne czy balldetent czy antydoublle, wazne ze z zamkniętego bolta NIE??!!! Locha gdzie ten wyświetlecz? (FOTO) Zapodaj linka. Wydaje mi sie że ta klamka ma potencjał......
do góry
locha

PostWysłany: Nie Mar 09 2008 17:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

do góry
Punisher88

PostWysłany: Nie Mar 09 2008 23:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

P E T A R D A !!!!!!!!!! Jak myślicie,dlaczego jest tak mało popularny?
do góry
szaman_1975

Drużyna: Forest Huntes

PostWysłany: Pon Mar 10 2008 10:18    Temat postu: witam Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czekam na przesylke, jak dostane...to napisze co to cudo jest warte...ale jak ktos mial juz przyjemnosc to prosze o opinie...
do góry
locha

PostWysłany: Pon Mar 10 2008 10:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O :) w końcu coś dowiemy się z pierwszej ręki :) :)

jest mało popularny bo : to cocker, a wszyscy ( a szczególnie ci co koksa w łapie nigdy nie mieli ) boją się czegoś takiego jak timing :P każdego chętnego do zakupu straszy się tym że koksy ciężko się ustawia, że sie rozregulowują, co grę trzeba się w nich grzebać, łatwo uszkodzić pneumatykę i takie tam inne bzdury :P, ludzie wolą kupić ego, dm, czy inne takie :) no i w sumie chyba to jest stosunkowo nowa konstrukcja i jeszcze nie za dużo o nim wiadomo :)
do góry
szaman_1975

PostWysłany: Pon Mar 10 2008 11:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wczoraj na strzelaniu cosik mi padlo w cocerku...oracle...obiecywali przesylke w 5dni, wiec na piatek powionna byc, zobaczymy...;p
do góry
mj

PostWysłany: Pon Mar 10 2008 19:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

od cockera zawsze odstrasza jego legenda że jest dość skomplikowany, przy czym ten model jest reklamowany jako mocno uproszczona wersja cockera, "bezingerencyjna". Niewątpliwie jest to topowy marker wgp , a cena o wiele niższa od ego czy dm, ciekawe więc czy znajdzie sobie miejsce na rynku, pewnie wszystko okaże się w praniu, pozdro
do góry
szaman_1975

PostWysłany: Pon Mar 10 2008 20:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej,
właśnie dostałem wiadomość o nadaniu przesyłki (niestety ma dojsc dopiero w piatek...hmm chyba), wiec Panie i Panowie cierpliwości (hehe sam nie moge sie doczekac), potem karton kulek i...przy zalozeniu ze bede umial go wlaczyc opisze swoj pierwszy raz...;p
pozdr
do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery -> cockery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: