Proszę o pomoc przy moim trilogy sport

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery -> cockery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paxio

PostWysłany: Sro Lip 15 2009 17:25    Temat postu: Proszę o pomoc przy moim trilogy sport Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam problem: Oglądając filmiki na youtube słyszałem że część która jest zaznaczona na rysunku

Ma się nie stykać z body markera tylko ma być malutka przerwa. Ja z kolei nie posiadam żadnej przerwy od momentu jak go kupiłem. Czy to że ta część która odskakuje i wali o body markera szkodzi mu i może coś popsuć? Czy lepiej zrobić tak jak jest na filmikach i zostawić przerwę?
Przy okazji mam prośbę: czy ktoś może mi wytłumaczyć na chłopski rozum na czym polega timing cockera?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Pozdrawiam
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
konradk

Staż (od roku): 2007

PostWysłany: Sro Lip 15 2009 18:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powinno się tam zostawić minimalną szczelinę właśnie po to żeby bb nie bił w body. A timing koksa trilogy nie polega na niczym. Skręcasz fps-y i grasz. :)
do góry
Juhta

PostWysłany: Sro Lip 15 2009 18:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może mu powiesz jak wyregulować tę przerwę?
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
konradk

PostWysłany: Sro Lip 15 2009 19:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wydawało mi się, że jest to czynność nie wymagająca szczególnych wyjaśnień.

Na wszelki wypadek.
Wyciągasz bolt (część trzymana przez pin), wykręcasz cocking roda (część poniżej bolta), skręcasz bb tak by dotykał body, a następnie ze 2 obroty w przeciwną stronę. Szczelinka musi być naprawdę minimalna.
do góry
paxio

PostWysłany: Sro Lip 15 2009 21:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję. :D
do góry
Hetman

Staż (od roku): 2004

PostWysłany: Czw Lip 16 2009 10:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tylko że jest potrzebne jeszcze dostosowanie długości cocking roda, żeby hammer lug nie rozwalił body...
do góry
Yonin

Staż (od roku): 2005
Drużyna: AiR, Bukkake, Rebels

PostWysłany: Sob Lip 18 2009 3:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No chyba ten hammer lug nie jest tak strasznie agresywny, żeby body od razu rozwalał. Nie jest wskazane, żeby tłukł o body, ale z tego, co się nakręciłem przy koksach, to wiem tyle:
- ram jest bardzo mocno wkręcony w body
- pump rod jest bardzo mocno wklejony w ram (2 ramy udało mi się zniszczyć, zanim odkryłem świetny wynalazek do wykręcania pump roda z ramu - suszarkę do włosów)
- ciśnienie na ramie jest tak niskie, że raczej body nie zniszczy
do góry
Hetman

Staż (od roku): 2004

PostWysłany: Sob Lip 18 2009 10:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Yonin napisał:
No chyba ten hammer lug nie jest tak strasznie agresywny, żeby body od razu rozwalał. Nie jest wskazane, żeby tłukł o body, ale z tego, co się nakręciłem przy koksach, to wiem tyle:
- ram jest bardzo mocno wkręcony w body
- pump rod jest bardzo mocno wklejony w ram (2 ramy udało mi się zniszczyć, zanim odkryłem świetny wynalazek do wykręcania pump roda z ramu - suszarkę do włosów)
- ciśnienie na ramie jest tak niskie, że raczej body nie zniszczy

Zniszczy jak zniszczy, widziałem rozklepane od spodu body. To tak samo jak z tą szczeliną przy bacblocku - albo jeszcze gorzej, bo niszczy się nie tylko body ale pumprod się wybacza, lug jest twardy więc z tego wszystkiego najmniej obrywa.
Tylko tego nie widać - więc sercu nie żal bo nieświadome...
do góry
borysbo

Staż (od roku): 2012
Drużyna: Motopompa Zagościniec

PostWysłany: Czw Wrz 27 2012 13:57    Temat postu: Witam Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Przepraszam za odgrzewanie starego tematu, ale zauważyłem, że mam ten sam problem co kolega który założył temat. Kupiłem niedawno kokosa i też bb był tak ustawiony że uderzał w body. Odsunąłem go, ale nie wiem czy za dużo czy za mało. Mógł by ktoś wrzucić zdjęcie swojego albo napisać ile powinna mieć ta przerwa?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
do góry
szpadliszi

Drużyna: DOP/AłaAła

PostWysłany: Czw Wrz 27 2012 14:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

daj 1-2 mm i bedzie gut
do góry
borysbo

Staż (od roku): 2012
Drużyna: Motopompa Zagościniec

PostWysłany: Pią Wrz 28 2012 7:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ok Dzięki wielkie. Na razie odsunąłem go o 1 obrót na gwincie, ale widzę, że przyda się jeszcze z jeden obrót :) Pozdrawiam i dziękuję jeszcze raz.
do góry
baryla

Staż (od roku): 2008
Drużyna: ADHD Paintball Mielec Crew

PostWysłany: Czw Wrz 19 2013 15:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Panowie
Jakiś czas temu stałem się posiadaczem markera takiego jak w temacie. I za cholerę nie mogę ustawić FPSów. Standardowa wartość to 340/350. Próbowałem kręcić kocking rodem, ale niewiele to zmienia a właściwie nic. Jakieś pomysły ???
do góry
Yonin

Staż (od roku): 2005
Drużyna: AiR, Bukkake, Rebels

PostWysłany: Czw Wrz 19 2013 16:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie kręcimy cocking rodem. Wykręcamy cocking rod, wsadzamy w powstałą dziurę imbusa i tym imbusem kręcimy. W lewo zmniejszamy prędkość, w prawo zwiększamy. Potem wkręcamy cocking rod i sprawdzamy jak ustawiliśmy. Da capo al fine.
do góry
baryla

Staż (od roku): 2008
Drużyna: ADHD Paintball Mielec Crew

PostWysłany: Czw Wrz 19 2013 16:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak już lecę na zewnątrz wypróbować, i nawet w instrukcji pisze no właśnie jest napisane a nie narysowane cholera, pieprzona era komunikacji obrazkowej :/

Oczywiście wszystko działa jak należy. Zawiniło najsłabsze ogniwo: człowiek. Jak to mawia moja żona zblądziłem.

Mam jeszcze jedno pytanie, jaka moto spłuka wejdzie do tego feednecka ??
do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery -> cockery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: