ram <--> pump arm, jak odkręcić

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery -> cockery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mj

PostWysłany: Czw Paź 14 2010 15:32    Temat postu: ram <--> pump arm, jak odkręcić Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Trafił mi się ram z pump arm'em i nie mogę sobie poradzić z rozkręceniem. Metoda siła x ramie jakoś nie za bardzo zadziałała, chyba bałem się go jakoś mocno uszkodzić. Ram i pum arm noszą ślady wcześniejszych walk obawiam się że ktoś mógł użyć loctite do skręcenia.
Chodzi mi po głowie aby przewiercić pump arm i zrobić coś na podobieńśtwo niektórych kluczy do zaworu, ale nie wiem czy warto.

Jakieś pomysły/sposoby na odkręcenie? Czy może lepiej zostawić bo tylko rozwalić mogę?

Fotka
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
johan

Staż (od roku): 2007

PostWysłany: Czw Paź 14 2010 20:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mój black magic też cały był klejony na czerwonym loctite namęczyłem się strasznie , co do ramu to podgrzałem zapalniczką na gwincie, kombinerkami złapałem na pump arm a szczypcami za wystający gwint i poszło
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
mj

PostWysłany: Pią Paź 15 2010 10:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

podgrzewania trochę się boję, co by gumowe elementy nie zmieniły kształtu.
Prze całej operacji udało ci się uniknąć porysowania?
do góry
locha

Staż (od roku): 2004
Drużyna: Żubry / ESW

PostWysłany: Pią Paź 15 2010 10:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podgrzanie to chyba jedyne wyjście. niestety po tym trzeba się liczyć z wymiana oringa na ramie.
do góry
johan

Staż (od roku): 2007

PostWysłany: Pią Paź 15 2010 11:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety pum arm trochę został porysowany i zjechałem trochę gwint na shaft ramie (tą część która po wkręceniu w arm jeszcze wystawała) to wszytko ze względu na zastosowanie wcześniejszego siłowego rozwiązania bez podgrzania , po podgrzaniu puściło od razu
do góry
mj

PostWysłany: Pią Paź 15 2010 12:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wygląda na to że będę miał trochę czasu w weekend więc może zrobię drugie podejście.

Moja niepewność w głównej dotyczy dwóch elementów, nie wiem za jak to nazwać, wygląda jak dwa gumowe ograniczniki nie mam pojęcia gdzie ewentualnie szukać zastępnika
do góry
Yonin

Staż (od roku): 2005
Drużyna: AiR, Bukkake, Rebels

PostWysłany: Sob Paź 16 2010 15:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja podgrzewałem suszarką do włosów. Też dało radę.
do góry
mj

PostWysłany: Wto Paź 19 2010 21:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

podgrzanie pomogło, yupi :D, dzięki i pzdr!
do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery -> cockery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: