Prośba o ocenę zestawu
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dmonek

Staż (od roku): 2013

PostWysłany: Wto Kwi 15 2014 19:50    Temat postu: Prośba o ocenę zestawu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, planuję zakupić marker i potrzebny do niego osprzęt w niedługim czasie, trochę już poczytałem, starałem się sam wybrać conieco, ale proszę o opinię ludzi, którzy siedzą w temacie trochę więcej niż ja i znają się na prawdę na rzeczy.

Z góry zaznaczam, że maskę już posiadam, kupiłem w ubiegłym roku, a gram czasami na polu speedballowym, czasami w lesie, zależy co znajomi wymyślą :)

Dysponuję budżetem około 1000-1100 złotych na całość.

Po poczytaniu wybrałem mniej więcej coś takiego:

http://www.paintball-sklep.com.pl/pl/p/GOG-eNVy/125
http://www.paintball-sklep.com.pl/pl/p/Pure-Energy-0.8-HP-basic/167
http://www.paintball-sklep.com.pl/pl/p/Empire-Halo-Too/330

Coś do wymiany? Jakieś sugestie odnośnie tego co wybrałem?

Jeśli to możliwe, to wolałbym uniknąć sytuacji "kup to, postrzelasz trochę i możesz myśleć nad lepszym", lub kupowania używek. Wolę raz a dobrze :)
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
IRONeusz

Staż (od roku): 2012

PostWysłany: Wto Kwi 15 2014 20:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze uzupełnij profil
Co do zestawu, to dobry wybrałeś, ale na Twoim miejscu (jeśli koniecznie chcesz kupić nowy mazak) dozbierałbym na eXTCy, lepiej wyposażony i już praktycznie niczego mu nie potrzeba, może tylko QEV'a wstawić i spokój na lata.
Cała reszta zestawu jak najbardziej OK
do góry
dmonek

PostWysłany: Wto Kwi 15 2014 20:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pisałem, że maskę już posiadam, Empire Event SN w ubiegłym roku kupiłem i póki co sprawdza się świetnie i nie mam zamiaru wymieniać.
do góry
IRONeusz

PostWysłany: Wto Kwi 15 2014 20:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak..tak...
nie doczytałem ;)
do góry
jaco0620

Drużyna: FTB

PostWysłany: Wto Kwi 15 2014 20:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jesli chcesz goga to eXTCy do tego qev,a lufa freak + bolt techt, mała butla 0,8 do tego zestawu nie potrzebujesz większej - kewlar . i sadzę że masz zestaw z najwyższej pułki w nieciekawej obudowie gdzie obudową nie malujesz.
do góry
Pr0gress44

PostWysłany: Wto Kwi 15 2014 21:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie kupuj czegoś, co zaraz zacznie się tobie psuć, albo będziesz się niepotrzebnie denerwował przez słaby marker. Staraj się kupować używki, dołóż trochę i kup np. etek3 bezawaryjny, świetny marker (Ja mam eteka 4 i przez rok użytkowania nie zepsuł się ani razu) butlę weź stako (TYLKO Z REGULATOREM!) bez legalki, bo legalka jest potrzebna tylko na turnieje. Za stako zapłacisz jakieś 150 zł, a będzie 2 razy lżejsze od zwykłej stalówki no i oczywiście pojemniejsze. No i spłuczka... Rotor używany który jest wręcz niezniszczalny, kosztuje koło 350 zł, szybkość podawania kul jest OGROMNA (jakieś 40 na sekundę) no i najlepsze w nim, czyli konstrukcja cepa (Wiem co mówię). Spłuczkę bezwarunkowo bierz używaną, ponieważ tam tak naprawdę nie ma co się psuć, a zapłacisz 2 razy mniej, oczywiście kosztem rysek zadrapań etc. Tylko pamiętaj gdy będziesz kupował, proś o dokładne zdjęcia i patrz czy skorupa nie jest popękana. Za taką sumę NIE MA TAKIEJ OPCJI, że kupisz nówkę "raz, a dobrze". Jako trochę doświadczony speedballowiec odradzam tobie markerów ze sklepowych półek, ponieważ używka jest 2 razy tańsza, i 2 razy lepsza. Ty teraz jesteś pewnie zdania typu "Nie biorę używki bo się zepsuje szybciej", jednak realia są inne. MArkery serii EGO są tak solidnie zrobione, że maja dożywotnią gwarancję. W markerach jedyne co się psuje, to bolt jeżeli nie dbasz o smarowanie (wyrabia się) i oringi które spadają. Przykłady zaje****ch sprzętów.: MArkery:
http://paintball.info.pl/forum/ads_item.php?id=41467
http://paintball.info.pl/forum/ads_item.php?id=41466
http://paintball.info.pl/forum/ads_item.php?id=41387
http://paintball.info.pl/forum/ads_item.php?id=41250
Spłuczki:
http://paintball.info.pl/forum/ads_item.php?id=41470
http://paintball.info.pl/forum/ads_item.php?id=41456
http://paintball.info.pl/forum/ads_item.php?id=41453
http://paintball.info.pl/forum/ads_item.php?id=41365
Z butli akurat nic nie ma co było by w twoim zakresie cenowym :P Zastanów się nad tym co napisałem. Pozdrawiam :)
do góry
mapet-wawa

Drużyna: AłaAła // WKP

PostWysłany: Wto Kwi 15 2014 21:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chyba wdarła się nieścisłość!

"Nie kupuj czegoś, co zaraz zacznie się tobie psuć, albo będziesz się niepotrzebnie denerwował przez słaby marker." - jak mogłeś tak napisać! Envy to swietny marker, ktory polecę każdemu... co prawda nie nowy ale zawsze:) ja od niego zaczynałem, pozniej miałem extcy i zatrzymałem się na geo 1 gen który dla mnie jest genialny! :)
do góry
IRONeusz

PostWysłany: Wto Kwi 15 2014 21:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kolego "progress" z całym szacunkiem, ale co Ty pierdolisz?
"Kupuj stako bez legalki?"...."potrzebna tylko na turnieje?"
z łaski swojej uzupełnij profil, co by NORMALNI gracze wiedzieli gdzie można Cię spotkać, to będą unikali Twojego towarzystwa...
Kolejna sprawa, to psucie się nowych markerów...po czym wnosisz?
I zastanawiam się skąd wiesz że właśnie te markery są słabe?
Od dwóch lat maluję markerami SP, kupiłem używane i nie zepsuło się w nich nic od tego czasu, tak więc proszę przestań pieprzyć i wprowadzać nowych w błąd.
Pozdro
do góry
Borys_riot

Staż (od roku): 1999
Drużyna: Emeryt style :D

PostWysłany: Wto Kwi 15 2014 21:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pr0gress44 napisał:
Staraj się kupować używki, dołóż trochę i kup np. etek3 bezawaryjny, świetny marker

Normalny marker, trochę zalet trochę wad.

Pr0gress44 napisał:
butlę weź stako bez legalki, bo legalka jest potrzebna tylko na turnieje.

Za takie teksty powinno się banować na forum. Może jeszcze doradzisz granie bez maski bo jest potrzebna tylko przy trafieniach w twarz ?? Jak nie potrafisz napisać czegoś rozsądnego to walnij się w łeb i nic nie pisz.

Pr0gress44 napisał:

Rotor używany który jest wręcz niezniszczalny, kosztuje koło 350 zł, szybkość podawania kul jest OGROMNA (jakieś 40 na sekundę)

a strzelamy do 10 bps ;D

Pr0gress44 napisał:

Jako trochę doświadczony speedballowiec ...

...który używa butli bez legalki. Jaaaasne.

Pr0gress44 napisał:

Markery serii EGO są tak solidnie zrobione, że maja dożywotnią gwarancję.

Bzdura kompletna.

Pr0gress44 napisał:

W markerach jedyne co się psuje, to bolt

Bzdura kompletna

Pr0gress44 napisał:

jeżeli nie dbasz o smarowanie (wyrabia się)
w większości wypadków bzdura.
do góry
Pr0gress44

PostWysłany: Wto Kwi 15 2014 21:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A po co te wulgaryzmy i zbędne unoszenie się? Tak ciężko coś powiedzieć na spokojnie? Nie mówiłem nic o koniecznym psuciu się markera, ale też o jego jakości. Po długim okresie malowania na EGO, a później ETEK4, była okazja zagrania envym i miałem wrażenie, że gram tipkiem rentalem z magnetycznym spustem.
PS: Nie używam butli bez legalki, gram na stako z legalką do 2015
do góry
IRONeusz

PostWysłany: Wto Kwi 15 2014 22:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szkoda gadać...
koleś się z choinki urwał i plecie od rzeczy...
ja odpadam...
do góry
mapet-wawa

Drużyna: AłaAła // WKP

PostWysłany: Wto Kwi 15 2014 22:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiadomo ze jak przesiadłes się z lepszego na gorsze to tak Ci się wydawało ze grasz tipkiem... jednak SP to porzadna stajnia i na poczatek jest genialna,nie dam zlego slowa powiedzieć
do góry
Suseł

Staż (od roku): 2011
Drużyna: Hunters Team

PostWysłany: Wto Kwi 15 2014 22:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pr0gress44
mam SP Vibe, z fireboltem, do tego lufa Chaos 686, obniżka do Stako i asa on'off, zasilany loaderem Empire Magna.
Dobra kula np. marbalizer i celność z powtarzalnością dorównuje (jeśli nie przewyższa) ETEK'a z rotorem (bo co ma rotor do celności?) Halo Too też będzie dobre.
Mam porównanie bo dopiero co rozstałem się z DM10 i mój Vibe do gier weekendowych jest równie dobry. A od DP G3 LE którego również miałem nawet lepszy. Więc nie pisz kolego że Envy to rentalowy syf. A na pewno tańszy od EGOna.
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Borys_riot

PostWysłany: Sro Kwi 16 2014 7:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak już coś bym porównywał z tippmanem to własnie eteka, głośny, mało celny i klepie strasznie. cała rodzina oparta na jajonie to markery ciche, bardzo celne, Fakt że ich wykonanie w sensie optycznym pokazuje ich cenę, ale nie należy ich z tego powodu lekceważyć, to dobra sprawdzona klamka.

Suseł: ostatnio podłączyłem do starego syczącego iona rega CP. Jak masz to podłącz i wtedy popatrz na chrono. na starych evilach miałem +/- 2 FPS.
do góry
dmonek

PostWysłany: Sro Kwi 16 2014 8:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli większość jest za tym, bym kupił envy, ewentualnie dozbierał do extcy?
Butle kupię nową, z początku pewnie stalową, później na coś lepszego się przesiądę, a rotor zostaje ten co wybrałem.
do góry
Saren_82

Drużyna: Ała Ała

PostWysłany: Sro Kwi 16 2014 8:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nom ten tego ale porównując Gog z Etekiem porównujemy dwie zupełnie inne zasady działania,

Gog to spool valve - cichy i bez kopa, ale za to upierdliwy pod względem uszczelek

Etek, to popet - głośny i z kopem, ale serwis tego klamota to wyjęcie bolta posmarowanie dwóch uszczelek i można dawać dalej

jak spoolem się nabierze piachu np w lesie to masakra by się ogarnąć w ten sam dzień na polu, z popetem jest to bez problemu

co do spłuczki, mam halo too i chwalę, profil taki sam jak w rotorze, nie jest jakiś baterio żerny a używkę w dobrym stanie kupi się za 100-150 pln :) a gram na Ego 10 , choć noszę się z zamiarem zamiany na rotora z powodu możliwości rozebrania go bez używania kluczy

jak mi ostatnio kule zmieliło w spłuczce to rozkręcenie wyczyszczenie i złożenie zajęło mi około 30 minut po czym się zorientowałem że nie zamontowałem jakiegoś tam dynksa i musiałem od nowa rozkręcać

jednak wracając do sedna tematu, sam nigdy nie kupiłem nowego markera, pierwszy mój sprzęt to SP1 (czyli prawie to samo z tej samej stajni ale w innej obudowie) i nie dam złego słowa powiedzieć, cichy , na ceramiku i dobranej kuli celny , brakowało mi tylko asy on/off

co do butli polecam kupić używkę ale kompozyt - oczywiście z legalką, koszt około 350 -400 pln i jest lekka a to ważne w tym sporcie
do góry
Borys_riot

PostWysłany: Sro Kwi 16 2014 9:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Saren_82 napisał:

jak spoolem się nabierze piachu np w lesie to masakra by się ogarnąć w ten sam dzień na polu, z popetem jest to bez problemu

Za kazdym razem mam ubaw jak ktoś używa takiego argumentu.
Chciałbym bardzo żeby ktoś mi wytłumaczył jak można nabrać piachu do bolta, strasznie mnie to intryguje. Jakoś na polach speedowych widać pełno klamek na spool'u i jakoś nikt nie narzeka na piasek.
do góry
Saren_82

PostWysłany: Sro Kwi 16 2014 10:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Borys_riot napisał:
Za kazdym razem mam ubaw jak ktoś używa takiego argumentu.

no to wyobraź sobie np jak ma quick feeda i przez niego wleci Ci piach do rotora a on dalej go poda wraz z kulkami - znam z życia

druga sytuacja w sumie częściej spotykana - po rzucie na glebę wbiłem się lufą w wydmę

wystarczy że dostaniesz piasek na pierwszy rząd uszczelek i już zaczyna syczeć

a co do pola spedowego, no nie ma tam przecież takiej ilości piachu jak potrafi być w lesie np przy jakiejś górce dole lub wydmie
do góry
Suseł

Staż (od roku): 2011
Drużyna: Hunters Team

PostWysłany: Sro Kwi 16 2014 10:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Saren_82 napisał:
znam z życia

Może i prawda ale miałeś SP1/G1 gdzie do wyczyszczenia markera trzeba rozkręcić body z milionem śrubek (mam to samo z TM7)
W Vibe/Envy wystarczy wykręcić imbusem backcap i wyjąć spool. Czyszczenie nie zajmuje więcej jak 5 minut.
Znam z życia :)
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Saren_82

PostWysłany: Sro Kwi 16 2014 10:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Suseł, pewnie jest jak mówisz, jednak samo serwisowanie spoola jest zdecydowanie bardziej upierdliwe niż w popecie dla osoby zaczynającej przygodę z PB

co jednak nie zmienia faktu iż spool jest zdecydowanie cichszy i do tego ma mniejszego kopa ;)

ja osobiście będę dążył do tego by mieć obydwie klamki do wyboru, spool na halę , popet na las :)
do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: