Pakiet na start

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
winkleried

PostWysłany: Pon Cze 01 2015 19:14    Temat postu: Pakiet na start Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najsampierw chciałbym się przywitać :)

Witam wszystkich!

Mam pytanie odnośnie pakietu na start dla osoby początkującej. Po przeczytaniu wielu wątków doszedłem do wniosku, że nie ma sensu oszczędzać i kupować "na początek" byle co, tylko po to by po kilku grach kupować kolejną klamkę i niepotrzebnie wydawać pieniądze 2 razy.

Mój wybór padł na Tippmann'a A-5 (na 90%), bez e-gripa. Wydaje się solidnym markerem, którym można już trochę powalczyć. Ponadto z opinii wynika, że jest bardzo wytrzymały.
System HP, butla w pasie + mamba.
Maska z podwójną szybką (to muszę przymierzyć, więc nie wiem jeszcze jaka firma, jak założę to się przekonam). Celuję w coś do 150zł.

Nie wiem czym kierować się podczas wyboru butli, nie chciałbym za dużo zapłacić, ale żeby jednak była dość solidna.

Proszę o jakieś sugestie i opinie odnośnie mojego wyboru. O czym jeszcze powinienem pamiętać przy zakupie sprzętu (jakieś uszczelki, smary, sprzęt do czyszczenia itp.)?
do góry
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
baryla

Staż (od roku): 2008
Drużyna: ADHD Paintball Mielec Crew

PostWysłany: Pon Cze 01 2015 21:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sprzęt nowy/używany? Marker sportowy/militarny? Budżet?

A5 to dość stara konstrukcja, marker duży i dość ciężki. A od zwykłej 98 różni się w zasadzie tylko wyglądem i cyklonem (ten system podawania kulek był naprawdę dobry kilkanaście lat temu).
Zasilanie w zasadzie tylko HP. Na większości gier nie uswiadczysz dziś już co2. Każda butla będzie w zasadzie tak samo solidna, kewlarowe/kompozytowe są lżejsze, ale odpowiednio droższe.
Na nową dobrą maskę 150 PLN może być troszkę mało, nowe zaczynają się od tej ceny.
do góry
winkleried

PostWysłany: Wto Cze 02 2015 6:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź.

Marker militarny. Łączny budżet ok. 1300zł, nie licząc ubrania.
Sprzęt nowy (nie za bardzo się znam, dlatego nie chce na sam początek bawić się w serwisy i naprawy używki), chociaż może się mylę?

Trochę mnie zbiłeś z tropu jeśli chodzi o tego tippmann'a A-5, w takim razie jakie inne klamki w tym segmencie cenowym i jakościowym można kupić (700-900zł). Przejrzałem już kupę informacji i powoli już wariuję, poza tą A-5 nic nie rzuciło mi się w oczy.

Na maskę oczywiście mogę dołożyć, na tym oszczędzać nie można, za 200 już chyba znajdę coś sensownego?
do góry
Drewniak

Staż (od roku): 2011
Drużyna: Ała Ała /Staruchy:)/PF

PostWysłany: Wto Cze 02 2015 8:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Napisz skąd jestes to moze bedzie łatwiej ci doradzić.
Trzeba pojsc do sklepu czy na gre i zobaczyc klamki wziąć do ręki sprawdzic jak leży
A maskę trzeba przymierzyć.
do góry
Shim

Staż (od roku): 2015

PostWysłany: Wto Cze 02 2015 9:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej z tą maską to nie do końca tak:

Empire Helix Thermall - Black w MR Sport jest za 139,- (nie jest to reklama tylko informacja) Maska naprawdę dobra. Nie jest to jakieś cudo ale ja latam i naprawdę chwalę.

Zrezygnuj z mamby, bo szkoda kasy wydawać na początek. Koszt jest, a jest też szansa że szybko zrezygnujesz bo przekładanie z ręki do ręki jest trudne na mambie, a Ty jeszcze nie wiesz czy będziesz to robić odruchowo czy nie (ją zawsze możesz dokupić)

Butli bym szukał używki za 100 powinieneś wyrwać w dobrym stanie. Poszukaj takiej która nie jest obita i nie ma uszkodzeń na gwintach. Poproś o fotkę połączenia regulatora z skorupą butli. Powinien być znacznik (linia) gdyby był prze-koszony to sobie taką butlę odpuść.

Nie będziesz miał na taką legalki, ale to nie oznacza od razu że to bomba.

Kup pokrowiec na butle bo warto ochronić ją od uderzeń plus milsza pod pachą jest ;)

Kup wycior przynajmniej dwa żeby mieć czym przeczyścić lufę po zacięciu to mus!

Spłuczka na początek do pneumatyka wystarczy ci najprostsza Empire za 20,-

Przy nowym sprzęcie będziesz miał podstawowe o-ringi i klucze. Na początek Ci wystarczy.

Nie inwestuj jakoś mega w ubrania, chodzi mi o jakieś kamizelki itd. Sam wiem że na początku to człowiek się ubiera jak Rambo albo Robocop a z gry na grę zostaje coraz mniej i coraz bardziej przewiewne. Na portalach aukcyjnych można czasami wyrwać coś używanego w dobrym stanie z przeznaczeniem na painta.

Co do markerów A5 fajna konstrukcja, ale tak jak koledzy wspomnieli ciężka. Plusem jest możliwość rozbudowy w lewo i w prawo, ale pamiętaj że rozbudowa waży a to pewnie po paru grach zauważysz i zaczniesz wszystkie dodatki zdejmować :)

Pewnie mnie tu zaraz wszyscy zjadą i zabiją ale zastanowił bym się nad Spyder MR100 Pro. Nie jest to nic wymyślnego najprostszy pneumatyk z wyglądem militarnym. Ostatnio postrzelałem takim, był fajny. Ciężko z częściami a nawet z o-ringami ale zawsze się znajdą. ale masz Tani a nowy marker. Zanim zdąży Ci się zepsuć zdarzysz się przesiąść na elektryka :)
do góry
Borys_riot

Staż (od roku): 1999
Drużyna: Emeryt style :D

PostWysłany: Wto Cze 02 2015 9:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

po pierwsze wypełnij profil, łatwiej będzie coś doradzić.

po drugie tippmany trochę odchodzą w zapomnienie ,głównie dlatego że w dobrej cenie można już kupić elektro.
popatrz za markerami : cała firma GOG/SMART PARTS,

Smiało możesz też poszukać markera używanego, obecne markery są dosyć trwałe, a i tak grasz z innymi ludzmi którzy zawsze pomogą ci dobrać i ew serwisować klamkę.

Ale najważniejsze jest to żebyś na początek poznał ludzi grających w twojej okolicy, i wziął pod uwagę na czym oni grają.
do góry
baryla

Staż (od roku): 2008
Drużyna: ADHD Paintball Mielec Crew

PostWysłany: Wto Cze 02 2015 19:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak jak pisze Borys, wybierz się na jakąś tzw "grę otwartą" w twojej okolicy. Na taką grę może przyjechać każdy, ludzie ze swoim sprzętem jak i osoby które stawiają pierwsze kroki w paintballu i sprzęt pożyczają od organizatorów.
Na takiej grze bardziej doświadczeni koledzy na pewno pochwalą się swoimi markerami, dadzą postrzelać, i powiedzą w realu co i jak, nie trzeba się bać tylko pytać żywych ludzi :D. Może jak chwycisz do ręki jakąś "spawarkę" to zmienisz zdanie...
I dodatkowa sprawa, dzisiejsze markery militarne mają zwykle wnętrzności markerów sportowych, są większe cięższe i sporo droższe.
Teraz w zasadzie markery militarne to już przede wszystkim mag feed, ale to zupełnie inna para kaloszy...

W tym budżecie raczej nie ma co myśleć o nowym militarnym markerze z resztą osprzętu. Jeśli chodzi o używane to spokojnie powinieneś kupić sp1/gog g1, tm7 może tm15 (tu trzeba będzie troszkę dołożyć)
do góry
winkleried

PostWysłany: Nie Cze 07 2015 20:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za wszystkie wskazówki, rzeczywiście przejadę się na jakąś grę, popróbuję i dopiero wtedy podejmę decyzję co do zakupu.
do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum paintball.info.pl Strona Główna -> markery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: